Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

[Wrocław] Jak się mieszka w dzielnicy Psie Pole

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Psie Pole to druga co do wielkości dzielnica Wrocławia, jednocześnie najmniej zaludniony obszar w całym mieście. Nazwę tę przyjęliśmy do terenu, w którym Psie Pole funkcjonowało właśnie w takich granicach jako oficjalna dzielnic Wrocławia (do 1990 roku).

Nazwa wywodzi się z XII wieku. W tym miejscu wojska Bolesława Krzywoustego rozbiły w pył znacznie większą liczbę niemieckiego rycerstwa. Następnego dnia na polu bitwy krążyły psy posilające się ciałami nieszczęśników, których nikt nie kwapił się pochować. Być może historia niezbyt zachęcająca, ale w praktyce Psie Pole na zajmowanych przez siebie prawie 100 km2 posiada wiele miejsc o ciekawym potencjale do zamieszkania. Mamy tu na myśli głównie tereny graniczące ze Śródmieściem i Starym Miastem. To właśnie tam znajdziemy tak interesujące projekty jak Stara Odra Residence czy Olimpia Port.

 

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

Cena a odległość od centrum

Co do zasady jednak inwestycje zlokalizowane na Psim Polu kuszą głównie konkurencyjnymi cenami, które maleją wraz ze wzrostem kilometrów, jakie dzielą miejsce budowy danej inwestycji od centrum. Szukając mieszkania na Psim Polu, należy pamiętać, że w przypadku dobrego połączenia z obwodnicą czas, jakiego potrzebujemy, by dostać się na drugą stronę miasta, jest zdecydowanie niższy, niż mogłoby się nam wydawać.

Infrastruktura i komunikacja

Infrastruktura miejska i komunikacja nie są tak rozwinięte jak w Śródmieściu lub na Krzykach. Od strony urbanistycznej mamy tu zarówno nowoczesne projekty deweloperskie, jak również bloki pamiętające dobrze czasy minionej epoki. Nie brak również osiedli z zabudową jednorodzinną. Generalnie inwestycje w tej części miasta często reklamowane są jako projekty, w których dominuje cisza ułatwiająca odpoczynek i relaks po ciężkiej pracy, przy jednoczesnym dobrym połączeniu z centrum. W wielu przypadkach jest to faktyczny opis rzeczywistości.

 

Pobierz bezpłatny raport „Rynek Pierwotny we Wrocławiu (2016)”, w którym znajdziesz analizę rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska oraz rankingi inwestycji w najpopularniejszych kategoriach, dopasowanych do potrzeb poszukujących wymarzonej nieruchomości.

bannery_FB_wrocek

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij