Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

[Wrocław] Jak się mieszka w dzielnicy Fabryczna

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Wrocław-Fabryczna to największa dzielnica Wrocławia. Mieszka w niej około 200 tys. ludzi. Ta liczba robi wrażenie, ale potencjał rozwojowy Fabrycznej jest jeszcze spory. Dla porównania wystarczy powiedzieć, że trochę ponad 200 tys. mieszkańców ma najliczniej zamieszkana warszawska dzielnica Mokotów. Tymczasem powierzchnia Fabrycznej wynosi więcej niż Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa razem wziętych.

Jej nazwa wywodzi się z faktu ulokowania tu wielu zakładów przemysłowych. Nie wszystkie jednak funkcjonują do dziś. Jeśli ktoś wyobraża sobie tę część miasta jako relikt poprzemysłowego świata, w którym górują dymiące fabryczne kominy, może się rozczarować, i będzie to raczej pozytywne rozczarowanie. Owszem, ciągle jeszcze znajdziemy tam tereny stricte przemysłowe, ale nie brak również centrów biznesowych, centrów handlowych, osiedli bloków wielorodzinnych i domków jednorodzinnych. Jednym słowem Fabryczna posiada wszystkie elementy charakterystyczne dla dużych metropolii miejskich. Od kilku lat jednym z symboli dzielnicy jest przepiękny Stadion Miejski, na którym rozgrywane były Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Od strony komunikacyjnej Fabryczna zajmuje zbyt rozległe i zróżnicowane tereny, by jednoznacznie określić poziom jej skomunikowania. Z jednej strony to ulice Legnicka czy Grabiszyńska, które śmiało można zakwalifikować do centrum, z drugiej na obszarze Fabrycznej znajduje się także Port Lotniczy, a tego jak wiadomo nikt nie wybuduje w centrum miasta.

Fabryczną można podzielić na dwie części: wschodnią i zachodnią. Linię graniczną ustala obwodnica. Strona wschodnia w kierunku centrum charakteryzuje się bardziej zwartą zabudową o charakterze miejskim, zaś po zachodniej stronie dominuje zabudowa jednorodzinna.
Ceny nieruchomości są mocno zróżnicowane. Bez problemu znajdziemy projekty wpisujące się w progi programu MdM, jak również takie, których cen nie powstydziliby się warszawscy deweloperzy.

Decydując się na zakup nieruchomości na Fabrycznej, warto zajrzeć najpierw do miejscowych planów zagospodarowania. Przestrzeni do zabudowy jest jeszcze sporo i warto wiedzieć, czy kupując działkę pod dom, nie okaże się, że 100 metrów dalej powstanie wieżowiec. To działa też w drugą stronę, bo nawet jeśli obecnie dana lokalizacja nie wydaje się nam zbyt atrakcyjna, to dobrze mieć na uwadze, że Fabryczna jest jednym z naturalnych kierunków rozwoju Wrocławia. Potencjalni inwestorzy powinni mieć to na uwadze.

 

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

Pobierz bezpłatny raport „Rynek Pierwotny we Wrocławiu (2016)”, w którym znajdziesz analizę rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska oraz rankingi inwestycji w najpopularniejszych kategoriach, dopasowanych do potrzeb poszukujących wymarzonej nieruchomości.

bannery_FB_wrocek

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Studiować i mieszkać w Poznaniu

21.08.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Nowe oblicze Gdańska – Young City Gdańsk

20.07.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Czy w Gdyni powstanie całkiem nowa dzielnica?

08.06.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Kraków – miasto jedyne w swoim rodzaju

05.06.2016

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij