Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

[Wrocław] Top 10 inwestycji z rytmem miasta

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Mieszkanie w dużej metropolii to (oprócz szybszego tempa życia i korków) także wiele pozytywów. Większy i atrakcyjniejszy jakościowo rynek pracy, dostęp do wydarzeń sportowych i kulturalnych w szerokim tego słowa znaczeniu, bogata oferta edukacyjna, duży wybór pubów, kawiarni i restauracji. Ogólnie mówiąc, szereg atrakcji dostępnych tylko w mieście.

Nasza kolejna kategoria skupia się na grupie osób, które chcą żyć rytmem miasta, chcą wyciskać z niego tyle, ile się da. Kochają wolność, odkrywanie i poznawanie nowych rzeczy, bycie w centrum tego, co się dzieje. Te inwestycje pozwolą potencjalnym mieszkańcom poczuć codzienne bicie miejskiego serca.

W tym przypadku ważna była dla nas przede wszystkim dobra lokalizacja. Szukaliśmy mieszkań dla singli, studentów, pracowników korporacji, młodych par. Jednym słowem mieszkanie ma być głównie miejscem relaksu po ciężkim i długim dniu. Stawialiśmy na nowoczesne rozwiązania i przyjazną ergonomicznie architekturę.

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

Top 10 inwestycji "z rytmem miasta" we Wrocławiu

 Osiedle Jedności

Osiedle Jedności

Nazwa inwestycji pochodzi od nazwy ulicy, przy której jest zlokalizowana (ulicy Jedności Narodowej). Nie trzeba zatem bać się, że spotkamy tu socrealistyczną architekturę lub co gorsza socrealistyczną jakość wykonania. Jest bardzo nowocześnie, a standard wykonania zaplanowany na odpowiednim poziomie (dotychczas wykonano około 15% całości prac). Dobrze, że inwestor zaplanował miejsca w podziemnej hali parkingowej. Takie rozwiązania w centrum to konieczność. Mieszkania dostępne są już w metrażach poniżej 30 mkw. Wystarczy rzut oka na mapę Wrocławia, by szybko zrozumieć zalety tej inwestycji.


 Grabiszyńska 85

Grabiszyńska 85

Przyszli mieszkańcy tej lokalizacji nie powinni narzekać na problemy z komunikacją. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Ponadto spacerem można przejść się na starówkę czy do galerii w Sky Tower. Nie brakuje także ścieżek rowerowych. Same mieszkania w naszej opinii są idealnie dopasowane pod wynajem, ale znajdziemy również i większe lokale. W zagospodarowaniu terenu inwestor przewidział plac zabaw dla dzieci. My jesteśmy jednak przekonani, że w pierwszej kolejności powinni tą ofertą zainteresować się osoby szukające 1-2-pokojowych mieszkań blisko centrum Wrocławia. Z pewnością one znajdą tu to, czego szukają.


 wyspa mieszczanska

Wyspa Mieszczańska

Mieszkanie na miniwyspie położonej na rzece w samym centrum Wrocławia? Trudno o bardziej oryginalną lokalizację. Kilku deweloperów doceniło uroki Kępy Mieszczańskiej i zlokalizowało tam swoje inwestycje. Wyspa Mieszczańska jest właśnie jednym z takich projektów. Mamy przekonanie, że bardzo udanym. Wśród mieszkań dominują lokale 1-2-pokojowe, co tylko potwierdza nasze założenia, że to miejsce zaplanowane przede wszystkim dla ludzi aktywnych, najczęściej nieposiadających jeszcze obowiązków rodzicielskich. Trudno nie wspomnieć o szerszych perspektywach inwestycyjnych związanych z całą Kępą Mieszczańską. W skrócie: ogromny potencjał tego miejsca ma być wreszcie wykorzystany, tak by stało się ono centrum życia kulturalnego i rodzinnego mieszkańców Wrocławia. Nawet jeśli te plany nie zostaną zrealizowane w całości, to i tak będzie to jedno z najciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska.


 Promenady Wrocławskie

Promenady Wrocławskie

Już sama nazwa brzmi bardzo zachęcająco. W praktyce mamy tu do czynienia nie z budynkiem czy nawet osiedlem, ale mówimy o pewnej nowej minidzielnicy na mapie Wrocławia. Plany są bardzo ambitne i jeśli uda się je zrealizować, to będzie jeden z bardziej pożądanych adresów we Wrocławiu. Obecnie dostępne są mieszkania z II, III i IV etapu inwestycji (w sumie około 400 mieszkań). Warto wspomnieć, że przewidziana jest także budowa obiektów biurowych (Promenady Business Park). Duży sieciowy sklep wielkopowierzchniowy już jest dostępny na miejscu. Docelowo powstanie tam jeszcze kilka etapów inwestycji, więc na finalny efekt będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Dziś wybór mieszkań jest ogromny. Mamy tu spore zróżnicowanie, zarówno od strony powierzchni, jak i układów mieszkań. Jeśli komuś ta lokalizacja przypadnie do gustu, to naprawdę bez problemu znajdzie coś dla siebie.


 Nowe Centrum Południowe

Nowe Centrum Południowe

Wielkomiejski styl i lokalizacja w otoczeniu biznesowego centrum Wrocławia. Trudno nawet wymieniać, do czego tu jest blisko. Dworzec, Rynek, galeria handlowa Arkady Wrocławskie. Wszędzie bez problemu dotrzemy stąd samochodem lub… pieszo. Wolnych jest jeszcze sporo mieszkań i to w różnych metrażach i układach. W naszym odczuciu projekt wart przemyślenia także jako lokata kapitału w mieszkanie na wynajem. Mówiąc w skrócie – solidna nowoczesna inwestycja w centrum Wrocławia. A to powinno wystarczyć za odpowiednią rekomendację.


 Osiedle Centauris

Osiedle Centauris

Ta inwestycja równie dobrze mogłaby trafić do naszego rankingu dla rodzin. Ma ku temu wszystkie predyspozycje, począwszy od ergonomicznych rozkładów, a skończywszy na sąsiedztwie parku Skowroniego. Zdecydowaliśmy się jednak umieścić ją w tej kategorii, gdyż nie uważamy, że do życia w rytmie miasta niezbędna jest wyłącznie kawalerkę w centrum. Osiedle Centauris znajduje się w prestiżowej dzielnicy Wrocławia Krzyki-Borek. Lokalizacja tuż obok głównych arterii komunikacyjnych, bliskość Wrocławskiego Parku Wodnego i Uniwersytetu Ekonomicznego – to wszystko sprawia, że mamy poczucie bycia w centrum tego, co w mieście ważne, nawet jeśli na Rynek jedziemy autobusem, zamiast iść na krótki spacer. Polecamy, zwłaszcza że w sprzedaży są mieszkania w najlepiej usytuowanych budynkach na osiedlu. Jeśli kupować, to właśnie tam.


 Biskupa Tomasza 10

Biskupa Tomasza 10

Praktycznie w każdym większym mieście, przez które przepływa rzeka, tereny nadrzeczne należą do najatrakcyjniejszych. Podobnie i we Wrocławiu obszar Nadodrza to dobre miejsce do zamieszkania. Mamy zagwarantowaną bliskość terenów rekreacyjnych, handlowych i biznesowych. W tym przypadku zwracamy szczególną uwagę na tę pierwszą kwestię. Poranny jogging przed pracą? Kluby fitness na wieczorne treningi? Proszę bardzo. Jeśli sport jest dla Was ważny, dobrze trafiliście. Architektonicznie to połączenie nowoczesności z nutą klasycyzmu charakterystyczną dla kamienic. Całość zaplanowana z gustem. Mieszkania 1-2-pokojowe, czyli dokładnie takie, jak oczekują tego aktywne osoby, dla których cztery ściany mieszkania są głównie bazą wypadową do rzucania się w wir pędzącego miasta. Ta baza wygląda naprawdę okazale.


 Stara Odra Residence II

Stara Odra Residence II

Pierwszy etap tej inwestycji już rok temu oceniliśmy bardzo wysoko w rankingu „Top 10 Estate Wrocław”. Od tego czasu niewiele się zmieniło. Przy okazji II etapu możemy jedynie powtórzyć to, co już pisaliśmy wcześniej. Ten projekt to świetne połączenie jednoczesnego bycia w centrum i na uboczu. Na uboczu ze względu na bliskość rzeki, która daje poczucie pewnego odcięcia od reszty miasta. W centrum, gdyż dotarcie na Rynek zajmie nam samochodem dosłownie kilka chwil. To kolejna inwestycja, po znajdujących się w pobliżu Promenadach Wrocławskich, która powinna nadawać ton tej części miasta. Do zamieszkania zarówno na najbardziej intensywny okres życia zawodowego, jak i na stałe. W naszym odczuciu projekt ma coś, co odróżnia zwykłe, proste projekty od projektów z klasą.


 Śródmieście Odnowa

Śródmieście Odnowa

Deweloper promuje tę inwestycję hasłem „miasto na wyciągnięcie ręki” – i nie ma w tym cienia przesady. Praktycznie każda z wymienianych w tym rankingu inwestycji zlokalizowana jest w niedalekiej odległości od centrum. Tak jest i tutaj. Bez względu na to, czy na dobrej lokalizacji zależy nam ze względów biznesowych, edukacyjnych czy rozrywkowych, decydując się na ten projekt, nie powinniśmy być rozczarowani. Dodatkowo aktualnie w cenie mieszkania wliczone jest jego wykończenie pod klucz, co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że w swojej klasie to absolutna wrocławska czołówka.


 Starter

Starter

Ten projekt zaintrygował nas najbardziej, głównie dlatego że jest wręcz odrębną kategorią sam dla siebie. Miejsce stworzone z myślą o studentach, osobach przyjeżdżających często do Wrocławia w sprawach zawodowych, singlach, którzy większość dnia spędzają na mieście. Jedynka w naszym rankingu nie wynika z faktu, że projekt ten ma lepsze rozkłady mieszkań. W praktyce nie ma tu nawet o nich mowy, gdyż w większości są to mikromieszkania przypominające pokoje w akademiku. Nie wynika ona też z faktu najlepszej lokalizacji czy architektury, choć w obu kwestiach (ulica Pasteura to samo serce Wrocławia, a nowoczesny design jest bez zarzutu) trudno się do czegoś przyczepić. Pierwsze miejsce daliśmy, chcąc pokaza samą idę mikroapartamentów, które mogą być świetnym rozwiązaniem zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych (krótkookresowo), a także ciekawym pomysłem inwestycyjnym (długookresowo).


Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Studiować i mieszkać w Poznaniu

21.08.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Nowe oblicze Gdańska – Young City Gdańsk

20.07.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Czy w Gdyni powstanie całkiem nowa dzielnica?

08.06.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Kraków – miasto jedyne w swoim rodzaju

05.06.2016

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij