Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

[Wrocław] Top 10 inwestycji w korzystnej cenie

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Mimo wskaźników pokazujących wzrost zamożności Polaków to cena nadal jest kluczowym elementem decyzyjnym. Wybierając propozycje do tego rankingu, poruszaliśmy się głównie w inwestycjach tańszych, niemniej jednak sprawdzaliśmy także projekty z wyższej półki, które miały oferty w porównywalnie korzystnej cenie.

W tej kategorii szukaliśmy dobrych okazji cenowych. Można dużo pisać o zaletach i wadach poszczególnych projektów, ale należy pamiętać, że celem każdej inwestycji jest znalezienie nabywców. Analizując czynniki motywujące nas do wyboru tego, a nie innego projektu, nie można zapomnieć o cenie. Pojęcia korzystna cena nie można jednak mylić z najniższą. Mieszkanie w nowej inwestycji w dobrej lokalizacji na Biskupinie w granicach 6 tys. zł za mkw. będzie z pewnością atrakcyjną ofertą. Ta kwota w zachodniej części Fabrycznej nie będzie się już prezentowała tak korzystnie.

Zestawiając poszczególne oferty, główne różnice znajdowaliśmy przede wszystkim w kwestii lokalizacji, dostępności infrastruktury miejskiej i zagospodarowania otoczenia. Jeśli chodzi o samą jakość, to wielkich kontrastów nie wyłapaliśmy. Bardziej wyszukane (a zarazem bardziej kosztowne) materiały pojawiały się dopiero w inwestycjach z nieco wyższej półki i to było odczuwalne, gdy analizowaliśmy ceny mkw. Czy można znaleźć mieszkanie we Wrocławiu w korzystnej cenie? Można, ale nie warto rzucać się na pierwszą lepszą ofertę, która wyda nam się być w naszym zasięgu cenowym. Czasem warto dopłacić i wskoczyć na wyższy poziom. Z drugiej strony bywa i tak, że w danym projekcie dopłacimy kilka złotych więcej do mkw., nie zyskując wiele w zamian. Dlatego właśnie hasło korzystnej ceny nie jest tu takie jednoznaczne.

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

TOP inwestycji deweloperskich z Wrocławia „w dobrej cenie”

  Sołtysowice

Sołtysowice

Projekt Sołtysowice nawiązuje w swojej nazwie bezpośrednio do lokalizacji, w której się znajduje. To miejsce dobrze skomunikowane, ale podróż do centrum zajmie nam stamtąd średnio (w zależności od natężenia ruchu) około 20-25 minut. Całość inwestycji stanowi aż 9 bloków wielorodzinnych. Wybór mieszkań jest jeszcze spory. Naszą uwagę przykuła oferta wykończenia mieszkań za dodatkową opłatą 300-400 zł za mkw. Wydaje się to być kuszącym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, dla których zakup jest inwestycją. Planowany termin przekazywania mieszkań to luty 2016 roku, co w naszej opinii – biorąc pod uwagę początkową fazę sprzedaży – daje jeszcze pewne szanse na dodatkowe negocjacje cenowe.


 Nowy Oporów

Nowy Oporów

To kameralna inwestycja w cenionej południowo-zachodniej części Wrocławia. Jest dobrze skomunikowana zarówno pod kątem transportu publicznego, jak i możliwości poruszania się samochodem. Jak zazwyczaj bywa w nowych inwestycjach, jest jeszcze sporo przestrzeni niezabudowanej, ale nawet jeśli coś powstanie, na spacery można udać się do Lasku Oporowskiego lub parku Grabiszyńskiego. W pobliżu jest przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Niska zabudowa i przyjemna dla oka architektura zapewniają kameralność. Mieszkania są zróżnicowane metrażowo, więc z wyborem tego właściwego nie będzie problemu. Atutem są też bardzo słoneczne i przestronne balkony. Biorąc to pod uwagę, ceny zaczynające się od nieco powyżej 4,5 tys. zł/mkw. wydają cię być ciekawe. Pozycja byłaby zapewne wyższa, ale niestety koszt miejsca postojowego to aż 30 tys. zł. Piszemy aż, bo w porównaniu do naprawdę sensownych cen mieszkań, nie jest to kwota, którą nazwalibyśmy specjalnie okazyjną.


 Akacjowy Zakątek

Akacjowy Zakątek

W tym projekcie wszystkie mieszkania dostępne są w ramach programu MdM. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z wysokościowcem ekonomicznej jakości w stylu gdańskich falowców. Akacjowy Zakątek to projekt o niskiej zabudowie, w nowoczesnej architekturze i z ogródkami na parterze. Od Rynku dzieli go zaledwie 8 km (kurs linią 115). Do Centrum Korona dojedziemy samochodem w kilka minut. W ofercie dostępne są mieszkania 1-3-pokojowe. Ogrzewanie jest gazowe, co dla pewnej grupy klientów może być drobnym minusem. Całościowo jednak projekt jest dobrze przemyślany, a mieszkania rozplanowane bardzo ustawnie. Jak zwykle dajemy plus za spore balkony. Przyszli mieszkańcy z pewnością będą z nich korzystać, gdyż okolica sprzyja wypoczynkowi.


 Osada Dębowa

Osada Dębowa

To projekt zlokalizowany 2 km od granicy Wrocławia, ale bardzo dobrze z nim skomunikowany (droga A8, a w niedalekiej przyszłości planowane jest powstanie stacji kolejowej w odległości około 700 metrów od osiedla). Od strony architektonicznej mamy tu do czynienia z niską kameralną zabudową, która dobrze wpisuje się w klimat okolicy. Infrastrukturalnie możemy liczyć na sklepy z grupy tzw. „pierwszej potrzeby”. Większe zakupy również nie będą stanowiły problemu (bliskość Factory i szybki dojazd do węzła Bielańskiego). Projekt z pewnością przypadnie do gustu osobom często podróżującym samolotem, ci którzy boją się widoku zniżających się do lądowania lub startujących samolotów, muszą wziąć pod uwagę bliskość lotniska.


 Nowy Horyzont

Nowy Horyzont

Na niektóre projekty mieszkaniowe warto patrzeć w szerszej perspektywie czasowej. Wtedy lepiej widać potencjał, jaki w nich drzemie. Nowy Horyzont jest tego dobrym przykładem. Obok powstał szpital na około 500 miejsc, nieopodal lada moment ruszy budowa kompleksu przedszkolno-szkolnego. Docelowo będzie to ciekawe miejsce, w którym infrastruktura będzie się rozwijać, a wraz z nią powinny rosnąć ceny. Te jak na razie kwalifikują projekt do grupy atrakcyjnych finansowo, bo za takie należy uznać promocje w granicach 4,3 tys. zł/mkw. Stabłowice to już zachodnia część obwodnicy. Nie zmienia to jednak faktu, że znajdziecie tu przestronne i funkcjonalnie zaplanowane mieszkania na eleganckim osiedlu w cenie, o której w innej lokalizacji moglibyście jedynie pomarzyć. Podsumowując, dobra oferta w swojej klasie.


 Osiedle Cynamonowe

Osiedle Cynamonowe

W miastach bez obwodnicy projekt taki jak Osiedle Cynamonowe można by uznać za peryferie z wszelkimi skutkami komunikacyjnymi. W przypadku Wrocławia atrakcyjność lokalizacji określa się w stosunku do obwodnicy, która pozwala szybko dotrzeć tam, gdzie potrzebujemy. Pod tym względem Osiedle Cynamonowe ma bardzo dobre położenie. Z jednej strony faktycznie jest nieco na uboczu, z dala od zgiełku miasta, z drugiej jest na tyle blisko obwodnicy, że szybciej dostaniemy się w inne rejony miasta niż osoby startujące z centrum. Osiedle nie jest nowym projektem i obecnie w sprzedaży jest kolejny etap. Najlepiej więc samemu obejrzeć i ocenić kwestie dojazdu i infrastruktury. Jeśli ta wypadnie pozytywnie, to od strony finansowej będzie bardzo przyjemnie. Ceny sięgają nawet poniżej 3,5 tys. zł/mkw. Oczywiście to kwota przy dużych metrażach, ale jeśli w Waszym budżecie macie ograniczenia, to Osiedle Cynamonowe może okazać się naprawdę dobrą szansą na własne M.


 Parkowe Maślice

Parkowe Maślice

Maślice to dynamicznie rozwijająca się część Wrocławia. Jej główne atuty to bliskość obwodnicy i… atrakcyjne ceny mieszkań. Obwodnica to w przypadku Maślic pewność sprawnej komunikacji z innymi częściami miasta. W przypadku Parkowych Maślic możemy w niektórych przypadkach pokusić się nawet o stwierdzenie, że mamy do czynienia nie tylko z mieszkaniami, lecz także z apartamentami. Duże tarasy i klimatyzowane pomieszczenia, nie są bowiem powszechnym standardem. Jakościowo deweloper nie szedł tu na kompromisy, dzięki czemu to kolejny przykład eleganckiego i nowoczesnego osiedla w niskiej zabudowie. Mieszkanie kupimy tu, płacąc poniżej 5 tys. zł za mkw. Dodatkowo lokalizacja zapewnia bliskość natury, co będzie gratką dla fanów sportu i wypoczynku na świeżym powietrzu.


 Cortile

Cortile

Mówiąc o lokalizacji tej inwestycji, moglibyśmy powtórzyć fragment, który napisaliśmy przy Parkowych Maślicach. Cortile to bowiem granica Maślic i Stabłowic. Wrocławianie coraz częściej doceniają uroki tych okolic, a ceny mieszkań – mając na uwadze to, że realizowane są tam ambitne projekty – są naprawdę zachęcające. Tak jest i w tym przypadku. Naszą wysoką ocenę przyznajemy za bardzo dobrze rozwiniętą w pobliżu infrastrukturę społeczną (głównie edukacja i usługi). Bliskość obwodnicy nie oznacza, że komunikacja opiera się na transporcie własnym. Z osiedla blisko jest do pętli tramwajowej i przystanków autobusowych. Sam projekt utrzymany jest w nowoczesnym prostym stylu nastawionym na ustawność mieszkań.


 Na Ustroniu

Na Ustroniu

Zastanawialiśmy się, czy tej inwestycji nie opisać w kategorii „dla Ciebie i dla rodziny”. Uznaliśmy jednak, że biorąc pod uwagę całość przedsięwzięcia, cena – w stosunku do tego, co otrzymujemy w zamian – jest tu niezwykle atrakcyjna.

Zaczynamy od tego, że za projektem stoi znany i sprawdzony deweloper. Kolejna rzecz to lokalizacja zapewniająca z jednej strony spokój ustronnego miejsca, a z drugiej bardzo szybki dojazd do placu Grunwaldzkiego i stamtąd w inne rejony miasta. Jeśli dodamy do tego bliskość infrastruktury edukacyjnej (żłobek, przedszkole, szkoła) oraz ustawność mieszkań, to cena pozwalająca na ubieganie się o dopłaty w ramach programu MdM wydała nam się bardzo interesująca.


 Osiedle bezpieczna

Osiedle bezpieczna

Mieszkania z tarasami w centrum Wrocławia w cenie od 170 tys. zł to coś, czego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Lokalizacja bezpośrednio przy ulicy Bezpiecznej na osiedlu Różanka to gwarancja spokoju i odpoczynku na terenach rekreacyjnych wokół rzeki Odry, jak również bliskości głównych węzłów komunikacyjnych Wrocławia i szybkiego dojazdu do centrum. Basen przy osiedlu i boiska sportowe to kolejne atuty tego projektu. Kaskadowy układ budynku pozwolił na zaplanowanie wielu ciekawych mieszkań z dużymi balkonami i tarasami. Wybór jest jeszcze całkiem spory. Ceny momentami spadały nawet do poziomu 4,6 tys. zł netto. Biorąc pod uwagę wszystkie atuty tego projektu, uznaliśmy, że w tej kategorii musi znaleźć się na krótkiej liście inwestycji, które trzeba zobaczyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Studiować i mieszkać w Poznaniu

21.08.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Nowe oblicze Gdańska – Young City Gdańsk

20.07.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Czy w Gdyni powstanie całkiem nowa dzielnica?

08.06.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Kraków – miasto jedyne w swoim rodzaju

05.06.2016

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij