Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

[Wrocław] Top 10 inwestycji dla Ciebie i rodziny

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Tym razem przejrzeliśmy rynek wrocławski w poszukiwaniu projektów nastawionych na rodziny. Szukaliśmy miejsc, które zapewniłyby komfort codziennego życia w możliwie najlepszy sposób. Ważne były dla nas zatem zarówno rozkłady samych mieszkań, jak i sposób zagospodarowania części wspólnych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci. Zwracaliśmy również uwagę na komunikację oraz infrastrukturę taką, jak dostępność szkół, przedszkoli czy szpitali.

Cenowo staraliśmy się trafić w złoty środek. Niska cena nie była dla nas głównym kryterium, ale z drugiej strony inwestycje, które mimo swoich zalet mocno odbiegały od średniej, kwalifikowaliśmy bardziej do kategorii „dla wymagających”. Ze względu na sporą liczbę inwestycji nastawionych właśnie na ten segment klientów wybór propozycji w tej kategorii był najtrudniejszy. Staraliśmy się pomijać te, których zasoby mieszkaniowe były już na wyczerpaniu. Chcieliśmy, aby mieli Państwo jak największą szansę na właściwy wybór dla siebie i pewność, że w danej inwestycji są jeszcze wolne oferty.

 

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

TOP inwestycji deweloperskich z Wrocławia "Dla Ciebie i rodziny"

 Krakowskie Tarasy

Krakowskie Tarasy

Miejsce na naszej liście inwestycja ta wywalczyła przede wszystkim świetną lokalizacją. Dzięki bardzo dobrej komunikacji bez problemu dojedziemy stąd do centrum. Z drugiej strony rozciągają się tereny zielone zapewniając odpoczynek od gwaru miasta. Nie bez znaczenia jest też znany i sprawdzony deweloper – tu wiemy, jakiego standardu możemy się spodziewać. Znaczenie ma również atrakcyjna cena, a niektóre mieszkania kwalifikują się do programu MdM. Architekci postawili na praktyczność i 3-pokojowe mieszkania zaplanowali już na powierzchni 50 mkw. Spory plus dajemy za przestronne loggie. Polecamy zwłaszcza te z widokiem na Oławę.


 Apartamenty Innova

Apartamenty Innova

W tym przypadku analizę rozpoczęliśmy od samych rozkładów mieszkań. Oferta jest bardzo szeroka, ale nie wszystkie mieszkania pasowały nam do tej kategorii. Mniejsze doskonale nadają się dla młodych małżeństw albo jako lokata kapitału. Do kategorii „rodzinne” zaliczyliśmy dopiero te powyżej 50 mkw. Są to już sprawdzone i praktyczne rozkłady. Lokalizacja to zarówno bliskość centrum, jak i dostęp do infrastruktury miejskiej. Z wyższych pięter możemy podziwiać piękne widoki na Wrocław. Nie brakuje oczywiście placu zabaw oraz punktów handlowo-usługowych. Potencjalni kupujący muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Wprowadzić się do nowych mieszkań będzie można dopiero na początku 2017 roku.


 Osiedle Aura

Osiedle Aura

W naszym rankingu „Estate Top 10 Wrocław” z zeszłego roku, ta inwestycja uplasowała się na wysokim piątym miejscu. Podkreślaliśmy wówczas niską zabudową i bardzo estetyczne rozplanowanie terenów zielonych. Z atrakcji typowo rodzinnych, oprócz placów zabaw, warto wspomnieć o wózkowniach i windach. Lokalizacyjnie jest to raczej oferta dla osób zmotoryzowanych. Nie chodzi tu nawet o samą odległość (ok. 6,5 km) od centrum, a bardziej o infrastrukturę lokalną zdominowaną przez budownictwo jednorodzinne. Rozkład mieszkań 3-pokojowych wydał się nam najbardziej sensowny pod kątem rodziny. Oczywiście jeśli ktoś szukałby czegoś większego, znajdzie również mieszkania 4- i 5-pokojowe. Propozycja dla ceniących sobie spokój i bliskość natury.


 Mariposa

Mariposa

Projekt, który przykuwa przede wszystkim funkcjonalnością mieszkań. W tej kwestii mamy do czynienia z idealnym połączeniem przestrzeni i utylitarności poszczególnych lokali. Trzypokojowe mieszkania plasują się w przedziale 50-60 mkw. Oczywiście kilka metrów więcej zawsze by się przydało, ale patrząc praktycznie i kosztowo to naprawdę optymalne rozwiązanie. Na plus oferowany pakiet wykończenia mieszkań pod klucz. Nawet jeśli klient nie chce z tego skorzystać, sama możliwość świadczy bardzo dobrze o deweloperze i jego kompleksowym podejściu. Lokalizacyjnie jest to już lewa strona obwodnicy i to raczej obwodnica stanowi oś komunikacyjną z resztą miasta. Blisko osiedla znajduje się szkoła oraz sporo terenów, które można wykorzystać do rekreacji.


 Legnicka Street

Legnicka Street

Długo zastanawialiśmy się, do której kategorii zakwalifikować ten projekt. Bez wątpienia wpisuje się w wytyczne kategorii w rytmie miasta. Położenie blisko centrum, świetna komunikacja, sporo kawalerek. Ostatecznie jednak postanowiliśmy postawić na docenienie jego rodzinnych walorów. Wpływ na to miał również fakt, iż zdecydowana większość 1-pokojowych lokali została już sprzedana. W ofercie dostępnych jest natomiast jeszcze wiele mieszkań i kilka apartamentów, które z pewnością odpowiedzą na potrzeby mieszkaniowe rodzin. Potencjalni mieszkańcy nie będą też mieli większych problemów z zaspokojeniem potrzeb edukacyjnych czy zdrowotnych swoich pociech. Infrastruktura miejska w tym rejonie gwarantuje odpowiedni komfort życia. O kwestie kontaktu z przyrodą również nie musimy się martwić. W bliskiej odległości znajduje się park Popowicki czy park Zachodni. Niemniej jednak to raczej propozycja do osób przedkładających wielkomiejski styl nad kwestie obcowania z przyrodą.


 Amarelo

Amarelo

W kwestii lokalizacji moglibyśmy napisać dokładnie to samo, co o osiedlu Aura. Oba bowiem dzieli niewielka odległość. Sam projekt z pewnością docenią miłośnicy kameralnych rozwiązań. Całe osiedle to zaledwie trzy budynki, posiadające tylko trzy kondygnacje mieszkalne mieszczące zaledwie 87 mieszkań. Pośrodku zaplanowano plac zabaw dla dzieci oraz tereny zielone. Zwróciliśmy uwagę na eleganckie wykończenia, takie jak wysokie okna i szklane balustrady. Fakt, że w 2-piętrowym domu instalowana jest cichobieżna winda świadczy, że deweloper wysoko stawia poprzeczkę, jeśli chodzi o komfort mieszkańców. Obecnie w ofercie jest jeszcze sporo ciekawie i rodzinnie zaplanowanych mieszkań. Cenowo jest to również oferta, którą powinny przemyśleć zwłaszcza większe rodziny. W cenie 3- lub nawet 2-pokojowego apartamentu bliżej centrum, tu jesteśmy w stanie dostać 4-pokojowe mieszkanie z tarasem. Warto zobaczyć i przemyśleć.


 Osiedle Spirala Czasu

Osiedle Spirala Czasu

To projekt będący częścią większej koncepcji urbanistycznej, jaką są Nowe Żerniki. Docelowo ma to być nowa, samowystarczalna dzielnica ze sprawnym dojazdem do centrum. Komunikacyjnie Spirala Czasu będzie beneficjentem bliskości dróg A8 i 94. Wystarczy rzut oka na mapę, by zrozumieć, jak wielkie jest to ułatwienie. Inwestycja charakteryzuje się nowoczesną architekturą i dobrze zaplanowanymi mieszkaniami. Na uwagę zasługują także przestronne balkony i tarasy. Dla rodzin z małymi dziećmi ważną informacją będzie żłobek na parterze inwestycji. Dla osób chcących kupić mieszkania na własne potrzeby, i to w długofalowym okresie, dodatkowym czynnikiem przemawiającym za tą lokalizacją będzie perspektywa rozwoju okolicznych terenów, na których powstaje z góry przemyślane nowe osiedle. Warto jeszcze wspomnieć, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się dom kultury i tereny rekreacyjne nad jeziorkiem, a w dalszej kolejności planowane jest powstanie boiska wielofunkcyjnego, zespołu szkolno-przedszkolnego, domu seniora i parku.


 Lokum di Trevi

Lokum di Trevi

Osiedle przyjazne mieszkańcom – to kategoria, w której Lokum di Trevi zdobyło nagrodę w plebiscycie na Osiedle 25-lecia zorganizowanym m.in. przez „Gazetę Wrocławską” w 2014 roku. Kolejny etap budowy dostarczył na rynek nową porcję mieszkań i z pewnością należy je uznać za warte uwagi. Niestety te z większym metrażem są już prawie sprzedane, ale jeśli szukacie czegoś w granicach 50 mkw., nie będziecie zawiedzeni. W ofertach, które powstają w kolejnych etapach większej inwestycji, mamy możliwość sprawdzić przed zakupem, jak osiedle wygląda. W naszym odczuciu całość nie tylko prezentuje się bardzo dobrze, ale po prostu jest bardzo ciekawą propozycją do zamieszkania, z jednej strony lekko na uboczu, z drugiej zaś bardzo blisko centrum. Cenowo jest to już średnia półka. Na MdM nie mamy co liczyć, ale patrząc na to, co dostajemy w zamian, cena wydaje się nam być na rozsądnym poziomie.


 Ogrody Hallera

Ogrody Hallera

Ten projekt gościł już w naszym zeszłorocznym rankingu „Estate Top 10 Wrocław”. Od tego czasu nasza bardzo pozytywna opinia o nim się nie zmieniła. Gdybyśmy sporządzili listę rzeczy najistotniejszych przy wyborze mieszkania dla rodziny i według niej sprawdzali tę inwestycję, okazałoby się, że to wzorcowy przykład. Infrastruktura miejska? Wystarczy wspomnieć, że po drugiej stronie ulicy znajduje się Centrum Handlowe Borek. Edukacja? Duży kompleks edukacyjny znajduje się w odległości 800 metrów. Opieka zdrowotna? Również nie ma problemu. Komunikacja? Bliskość ulicy Hallera wystarczy tutaj za odpowiedź. Tereny zielone i rekreacyjne? Poza zagospodarowanymi terenami wspólnymi i dużym placem zabaw na samym osiedlu od parku Grabiszyńskiego dzieli nas raptem 600 metrów. Jeśli chodzi o dostępne mieszkania, które moglibyśmy zarekomendować rodzinom, wybór jest jeszcze spory, zarówno jeśli chodzi o mieszkania 3-, jak i 4-pokojowe. Rozkłady znane już z innych projektów firmy Archicon, a więc możemy być spokojni. Jest funkcjonalnie i bardzo ustawnie. Cenowo to już raczej nie osiedle na start, na jakiś czas, ale bardziej miejsce docelowe, dla rodzin, które szukają stabilizacji.


 Olimpia Port

Olimpia Port

Zwycięzca naszego ubiegłorocznego rankingu nadal ma się bardzo dobrze. Obecnie to największa i najchętniej wybierana inwestycja we Wrocławiu, i to raczej szybko się nie zmieni. Przede wszystkim dlatego, że podaż cały czas jest bardzo duża. Ciągle dostępne są mieszkania w pierwszej linii zabudowy od Odry z pięknymi widokami na rzekę. W większości są to duże, 4-pokojowe lokale. W przypadku inwestycji o takiej skali bardzo ważny jest brak ryzyka, że projekt zamieni się w bezduszne betonowe blokowisko. Już sama architektura podkreśla niebanalność miejsca: zielona przestrzeń tarasowa na dachach dostępna dla mieszkańców osiedla, przeszklone narożniki pomieszczeń, przesuwne drzwi balkonowe, obniżone krawędzie panoramicznych okien, które zapewniają jeszcze więcej światła w mieszkaniach, drewniane wykończenia elewacji, szklane balustrady, wielopoziomowy system zabezpieczeń. Można wymieniać długo. Podobnie jak w przypadku Ogrodów Hallera mieszkania są bardzo ustawne i prosto je zaplanować pod własne potrzeby. Co istotne przy tak sporej inwestycji dostępne na terenie osiedla są punkty handlowo-usługowe, w tym bardzo dobrze wyposażone przedszkole. Jeden z ciekawszych projektów deweloperskich, nie tylko w skali Wrocławia, lecz także całego kraju.


Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Studiować i mieszkać w Poznaniu

21.08.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Nowe oblicze Gdańska – Young City Gdańsk

20.07.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Czy w Gdyni powstanie całkiem nowa dzielnica?

08.06.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Kraków – miasto jedyne w swoim rodzaju

05.06.2016

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij