Gdzie warto zamieszkać w Gdańsku – Region „Zagłębie biznesu”

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Jeśli mówisz słowo „biznes” w Gdańsku, automatycznie na myśl przychodzi dzielnica Wrzeszcz. Gdy mówisz „prestiż”, to najprawdopodobniej pierwszą z dzielnic, która przyjdzie Ci do głowy, będzie Oliwa. Jeśli Śródmieście ze Starówką jest sercem Gdańska, to region, który nazwaliśmy Zagłębiem biznesu, bez wątpienia jest jego płucami.

region zaglebie biznesu inwestycje

Analiza dzielnic: Oliwa, VII Dwór, Strzyża, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny

To tam skupia się znaczna część powierzchni biurowych, centrów handlowych, banków i wszystkiego, co daje tlen do tego, by Gdańsk tętnił życiem. Można zaryzykować stwierdzenie, że Gdańsk posiada dwa centra. Pierwsze to oficjalne, tradycyjne Śródmieście i drugie nieformalne, czyli Wrzeszcz.
Decydując się na zakup mieszkania w tym rejonie Gdańska, należy mieć świadomość, że nie jest to najtańsza lokalizacja. W zamian otrzymujemy jednak bardzo dużo. Rozwinięta infrastruktura, bardzo prawdopodobna bliskość miejsca pracy, wbrew pozorom sporo terenów zielonych zapewniających ciszę i spokój w centrum dużego miasta. Projekty mieszkaniowe realizowane w tym rejonie to najczęściej inwestycje co najmniej półkę wyżej niż typowa klasa popularna. Pozwala to myśleć zarówno o zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych, jak i inwestycji. Trudno bowiem przypuszczać, by tutejsze mieszkania traciły na wartości.

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdańsku i okolicach

Wybrane inwestycje w dzielnicach biznesowych w Gdańsku

Przegląd inwestycji gdańskiego Zagłębia biznesu rozpoczynamy od osiedla Oliwa Park . Mieliśmy z nim mały problem, gdyż teoretycznie zlokalizowane jest blisko granicy Oliwy z Przymorzem, ale po stronie Przymorza. Skoro jednak sam inwestor w nazwie podkreślił oliwski charakter swego projektu, stwierdziliśmy, że przymkniemy oko na administracyjną niezgodność i projekt ten „anektujemy” do Oliwy. Takie posunięcie ma swoje uzasadnienie. Oliwa Park zdecydowanie różni się bowiem od innych projektów charakterystycznych dla Przymorza. Przede wszystkim jest to projekt w niskiej zabudowie. Czteropiętrowe budynki w ciepłych beżowych kolorach, bardzo stylowo wykończone, stanowią spójność wizualną i architektoniczną. Elementem wyróżniającym, który należy zaznaczyć, jest centrum rekreacji specjalnie stworzone dla mieszkańców osiedla. Sala do gry w squasha, sala fitness, minikino z barkiem, sauny i sala do bilardu. Naprawdę przyjemne miejsce do integracji mieszkańców, pokazujące dla jakiego rodzaju klientów zostało stworzone. Chętni muszą się pospieszyć, gdyż w ofercie zostało już tylko około 30 lokali, w tym kilka superluksusowych ponad 100- i 200-metrowych apartamentów z tarasami.

Jeśli jednak czas nie ma dla Was wielkiego znaczenia, i jesteście w stanie wstrzymać się z zakupem nawet do 2017 roku, to znaleźliśmy inwestycję, wartą tego, by na nią poczekać. Mowa o Garnizon Lofty&Apartamenty . Ten projekt już od dłuższego czasu realizowany jest w kolejnych etapach, które bardzo szybko znajdują nabywców. Nikogo nie powinno to dziwić, bo lokalizacja blisko głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, niebanalna architektura i ciekawe rozkłady to stały element kolejnych budynków w tej inwestycji. Obecnie sporo apartamentów wolnych jest w projekcie Avangard Apartamenty zlokalizowanym w tym samym miejscu. (Praktycznie obydwie inwestycje tworzą spójną całość). Ostatnio słowo „apartament” bywa dewaluowane przez przypisywanie go do owszem eleganckich, ale jednak lokali o powierzchnie 40-50 mkw. W tym przypadku nie ma o tym mowy. Tutaj metraże dostępnych lokali sięgają nawet 254 mkw., a standard wykończenia w zupełności daje nam pewność, że mamy do czynienia z prawdziwymi apartamentami.

Kolejny przystanek zrobiliśmy na Pomarańczowym Osiedlu . Wizualizacje dostępne na stronie internetowej nie oddają tego, co ukazało się naszym oczom, gdy fizycznie zajechaliśmy na miejsce inwestycji. W sumie całe osiedle to zaledwie 3 budynki, i do tego położone w naprawdę urokliwej lokalizacji. Wszystko to sprawia, że jest po prostu przytulnie. Z drugiej strony wystarczy kilka minut, by znaleźć się w biurze w centrum Wrzeszcza lub robić zakupy w Galerii Bałtyckiej. Ceny już od 5400 zł/mkw. (na wybrane lokale) to w tej lokalizacji naprawdę dobra okazja. Wszystko to sprawiło, że Pomarańczowe Osiedle początkowo nieśmiało, ale potem już pewnym krokiem weszło na naszą listę inwestycji, które warto przeanalizować, gdy chcemy kupić mieszkanie w Gdańsku.

Quattro Towers – położonego w sercu Wrzeszcza – nie można po prostu pominąć. To jedno z najciekawszych przedsięwzięć, jakie znaleźliśmy w stolicy Pomorza. Być może od strony wizualnej nie jest to powalające na kolana dzieło, ot typowy, zaprojektowany z rozmachem wielkomiejski kompleks. Ale jeśli spojrzymy na mapę Gdańska to lokalizacja jest po prostu idealna. Poza tym mieszkając na wyższych kondygnacjach, można zachwycać się naprawdę uroczymi widokami. Obecnie w ofercie zostały już mieszkania 3-5-pokojowe. Ceny są dość zróżnicowane i wynoszą od 5832 do 7500 zł/mkw.

Na koniec dotarliśmy na teren dawnego Browaru Gdańskiego, gdzie powstaje projekt o nazwie – a jakże – Browar Gdański . To miejsce dla osób, które lubią łączyć historię z nowoczesnością. Może się komuś podobać lub nie, ale z pewnością nie można zarzucić mu braku oryginalności. Obecnie trwają tam prace, ale wizualizacje robią bardzo pozytywne wrażenie. W ofercie są zarówno mieszkania, apartamenty, jak i lofty, a także lokale usługowe. Deweloper przygotował całkiem szeroki wachlarz propozycji, zaczynając od kawalerek o powierzchni 33 mkw., a kończąc na 5-pokojowych apartamentach powyżej 100 mkw. Takie projekty cenimy sobie za to, że nadają miastu pewien wyjątkowy klimat. Podsumowując jednym słowem – niebanalnie.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij