[Warszawa] Gdzie warto zamieszkać – Wilanów

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Wilanów to dzielnica, a właściwie miasteczko w mieście, która wyznacza kierunek nowoczesnego rozwoju stolicy. Miasteczko Wilanów zachwyca spójną infrastrukturą, niską zabudową i… ciągle atrakcyjnymi cenami.

W tej chwili podaż trochę spadła, gdyż duża część wybudowanych inwestycji w większości już się rozeszła, ale potencjał rozwojowy Wilanowa ciągle jest ogromny. Deweloperzy skrzętnie z tego korzystają i ogłaszają realizację nowych projektów. Zdania na temat Wilanowa są podzielone. Z jednej strony trudno znaleźć w Warszawie drugie miejsce o tak spójnej i nowoczesnej architekturze mieszkaniowej, z drugiej narzekania, że: infrastruktura jeszcze nie taka, jak mogłaby być, do stacji metra Wilanowska trzeba dojeżdżać, a centrum nie znajduje się tuż obok. To prawda, ale mimo wszystko Wilanów to zdecydowanie coś więcej niż kolejna sypialnia Warszawy. Wystarczy raz odwiedzić Miasteczko Wilanów i… albo poczuje się ten klimat, albo trzeba przyjechać raz jeszcze.

Zobacz wszystkie inwestycje w Warszawie i okolicach

 

Analiza wybranych inwestycji deweloperskich na Wilanowie

Spacer po Wilanowie zaczynamy od inwestycji zlokalizowanej praktycznie w samym centrum tego założenia urbanistycznego – Śródmieście Wilanów. Obecnie w sprzedaży jest kolejny budynek tej dość popularnej inwestycji. O tym, że jest ciekawa architektura czy niska zabudowa pisać nie będziemy. To w tej lokalizacji jest standardem. Uwagę zwracaliśmy na metraż i funkcjonalność rozkładów sprzedawanych lokali. Z zadowoleniem możemy powiedzieć, że w tym projekcie znajdą coś dla siebie wszyscy, którzy szukają nie tyle przestronnych apartamentów, ile po prostu solidnych mieszkań. Jeśli chodzi o przestrzenie – szału nie ma, ale z naszej perspektywy to spory plus. W Warszawie nie ma problemu ze znalezieniem przestronnych i drogich apartamentów, zaś nieduże mieszkania 2-3-pokojowe w najpopularniejszym na rynku segmencie 40–60 mkw. i sensownym układzie nie powinny mieć kłopotu ze znalezieniem nabywców.

Staramy się zachowywać pełen obiektywizm, ale w tym przypadku musimy powiedzieć to wprost – nam się podoba. Chodzi o projekt Ostoja Wilanów. Być może wpływ na to ma fakt, że budowa całego osiedla składającego się z aż 32 budynków, w których docelowo powstanie w sumie ponad 2 tys. mieszkań (1624 znajdują się w budynkach przekazanych do użytkowania) zmierza ku końcowi. Trzeba oddać Cesarzowi, co cesarskie i przyznać po prostu, że koncepcja jest naprawdę przemyślana, a projekt zrealizowany z rozmachem. Własne, sztuczne jeziorko, zielona architektura i park wyłącznie do użytku mieszkańców to atuty, którymi nie może się pochwalić każdy. Obecnie w sprzedaży dostępne są mieszkania realizowane w ramach etapu B4, zlokalizowane obok jeziorka i terenów zielonych. Ceny w zależności od lokalizacji mieszkania oraz kondygnacji kształtują się od 7727 zł. do 10 tys. zł/ mkw.

ostoja wilanów

 

Całkiem bogata oferta mieszkaniowa dostępna jest jeszcze w inwestycji Aura Park, zlokalizowanej praktycznie w samym sercu Wilanowa. Na dziś w ofercie dostępnych jest około 250 mieszkań. Co ciekawe zakup miejsca parkingowego nie jest obowiązkowy. Inwestycja składa się z kilku etapów, ostatni z nich ma być zakończony jeszcze w tym roku. Zatem mieszkanie na placu budowy raczej nam nie grozi. Mieszkania 2-pokojowe dostaniemy w przedziale 53–56 mkw. zaś 3-pokojowe od 68–79 mkw. Ceny nie są tu zróżnicowane w zależności od piętra. Jeśli komuś ta inwestycja przypadnie do gustu, a zależy mu na tarasie, musi się pospieszyć, bo (nie licząc ostatniej kondygnacji o zupełnie innym przedziale cenowym) spora część tych mieszkań została już zakupiona.

Jeśli ktoś nie potrzebuje mieszkania na „już”, a obecna oferta nie przypadła mu do gustu, może przyjrzeć się bliżej inwestycji, której zakończenie planowane jest na I kwartał 2016 roku. Mowa tu o projekcie Royal Park. Składać się na nią będzie 6 budynków mieszczących ponad 250 mieszkań. Metrażowo lokale zaczynają się od 35 mkw., zaś ceny od 7200 za mkw. w zależności od wybranego mieszkania. Patrząc na wcześniejsze realizacje tego dewelopera, śmiało można przypuszczać, że słowo royal (ang. królewski) nie jest tu specjalnie na wyrost.

royal park

 

A skoro już jesteśmy przy terminologii królewskiej, wypada wspomnieć w tym miejscu Osiedlu Królewski Park. W I etapie zaplanowano tam 4 budynki. Ceny zaczynają się od 199 tys. zł. za kawalerkę o powierzchni 31 mkw. Przeglądając dostępne rozkłady mieszkań, wybraliśmy mieszkanie o powierzchni 72 mkw. z dwoma balkonami o łącznej powierzchni około 20 mkw. Cena wybranego przez nas lokalu (wliczając w to garaż) wyniosła 574 tys. zł. Dziś nie ma jeszcze pełnych informacji, ile budynków powstanie docelowo na osiedlu. Wygląda na to, że deweloper realizujący ten projekt bardzo lubi słowo „królewski”, gdyż realizuje jeszcze jeden projekt o nazwie Osiedle Królewskie. Z projektu podzielonego na VI etapów można już praktycznie dostać pojedyncze mieszkania z etapów I–IV oraz kilkadziesiąt mieszkań z etapów V i VI. Nam najbardziej do gustu przypadło 50-metrowe 2-pokojowe mieszkanie z 35-metrowym kwadratowym tarasem, co przy tak niskim metrażu mieszkania zdarza się stosunkowo rzadko.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij