[Warszawa] Gdzie warto zamieszkać – Praga

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Klimat Pragi jest jedyny w swoim rodzaju. Tylko jak go zdefiniować? Stara Praga? A może ta coraz bardziej nowoczesna i modna? Praga nie jest miejscem dla wszystkich. To miejsce dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia w innej dzielnicy Warszawy.

Praga to dzielnica kontrastów. Z jednej strony nieodnowione kamienice pamiętające walki z czasów II wojny światowej, z drugiej nowoczesne budynki biurowe czy symbol prawobrzeżnej Warszawy – Stadion Narodowy. Praga to miejsca, gdzie lepiej nie zgubić się po zmroku, ale to także Saska Kępa z pięknymi willami wśród zieleni. Administracyjnie podzielona jest na Pragę Północ i Pragę Południe, ale i tak wszyscy wiedzą, Praga jest jedyna w swoim rodzaju.

Zobacz wszystkie inwestycje w Warszawie i okolicach

 

Analiza wybranych inwestycji deweloperskich na Pradze

Zdecydowanie więcej inwestycji znajduje się w południowej części dzielnicy. Zaczynamy od Saskiej Kępy i inwestycji Apartamenty Saska nad jeziorem. W naszym odczuciu to inwestycja, która przeczy tezie, że naprawdę ciekawe projekty są tylko po lewej stronie Wisły. Co prawda mówienie o bliskości metra jest chwilowo na wyrost, bo obecnie jest ono dopiero w planach, ale przecież mieszkanie to inwestycja długoterminowa. W momencie, gdy II linia metra zostanie ukończona, można być spokojnym o to, że jej wartość nie spadnie. Gdybyśmy mieli wybrać największą zaletę tego projektu, postawilibyśmy na lokalizację. Owszem, jeśli chodzi o plany budynków czy rozkład mieszkań, to tutaj również trudno się do czegoś przyczepić. Ale nam zdecydowanie przypadł do gustu pomysł zlokalizowania osiedla nad jeziorem, pomiędzy dwiema stacjami metra i w bliskości parku nad Balatonem z jednej a alei Stanów Zjednoczonych z drugiej strony. Projekt zdecydowanie do przemyślenia.

apartamenty saska

Pozostając dalej na Gocławiu, trafiliśmy na osiedle Park Ostrobramska. Jak sama nazwa mówi, projekt znajduje się przy ulicy Ostrobramskiej, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z komunikacją. Pomijamy tutaj kwestie korków, wychodząc z założenia, że w Warszawie mogą one trafić się praktycznie wszędzie. Projekt sam w sobie jest funkcjonalny i ergonomiczny. Z drugiej jednak strony, głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się go pokazać, była szeroka oferta dostępnych mieszkań. Zabrakło nam czegoś, co sprawiłoby, żebyśmy powiedzieli wow! Jest solidnie i dobrze, trudno się do czegokolwiek przyczepić. Można powiedzieć, że ten projekt trzyma poziom, ale w naszej opinii nie wybiega ponad niego.

Z kolei projekt Międzyborska 11 przekonał nas do siebie specjalnie zaprojektowanym dla mieszkańców klubem fitness wraz z salonem odnowy biologicznej. Niby drobna rzecz, ale daje spore poczucie komfortu. Dodatkowo spodobało nam się rozwiązanie ukrycia parkingu i dróg dojazdowych pod powierzchnią dzielonego tarasu. Dodatkowo osiedle położone jest w bliskim sąsiedztwie parku i jeziora Balaton. Nie bez znaczenia jest fakt, że w odległości około 200 metrów od osiedla planowana jest stacja II linii metra. Komunikacja i zieleń, czyli słowa bardzo często wykorzystywane przez deweloperów do promocji swoich inwestycji, w tym przypadku nie stanowią jedynie pustej reklamy. O tym, że to ciekawy projekt świadczy poziom sprzedaży. Malkontenci mogą nie zdążyć. Sprawdziliśmy, zostało jeszcze kilka sensownych rozkładów, ale spodziewamy się, że projekt niedługo całkowicie zniknie z rynku. Po prostu dobry produkt – dobra sprzedaż. Żeby jednak nie było, że tylko słodzimy. Powierzchnia balkonów w niektórych lokalach nie rzuca na kolana. Oczywiście są (nawet jeszcze dostępne) mieszkania z tarasami, ale sporo jest też takich, których rozkładem i zaproponowanymi rozwiązaniami byliśmy nieco zdziwieni.

miedzyborska 11

 

Znaleźliśmy jeszcze kilka inwestycji w sprzedaży, ale albo miały już niewiele mieszkań w ofercie (np. Osiedla Gocławska, Lubartowska 8), albo najzwyczajniej w świecie nie przekonały nas do siebie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij