[Warszawa] Gdzie warto zamieszkać – Mokotów

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Mokotów to chyba najbardziej warszawska z warszawskich dzielnic. Doskonale rozwinięta infrastruktura, bliskość centrum i… ciągle jeszcze spory potencjał deweloperski.

Mieszkania na Mokotowie nie należą może do najtańszych (mowa o nowych inwestycjach), ale z pewnością są jednymi z najatrakcyjniejszych w stolicy. O ile Żoliborz to bardziej „dzielnica artystów” i klimaty paryskie (zachowując oczywiście wszystkie proporcje), o tyle Mokotów jest bardziej opanowany przez dyplomatów i biznes.

Zobacz wszystkie inwestycje w Warszawie i okolicach

 

Analiza wybranych inwestycji deweloperskich na Mokotowie

Naszą podróż po Mokotowie zaczynamy na łuku Skierniewickim w okolicach ulic Bartyckiej i Bluszczańskiej. Znajduje się tam obecnie kilka inwestycji, które niewątpliwie warte są bliższej uwagi. Pierwszy projekt to Bartycka Residence II. Jest to kontynuacja projektu Bartycka Residence I i III (uprzedzając pytanie, to nie błąd i nie wiemy czemu, etap III powstał przed etapem II – w projekcie Bartycka Residence III pozostało jeszcze kilka lokali). To projekt, który przekonał nas do siebie prawie wszystkim – od lokalizacji po układ mieszkań. Jedyny uszczerbek to brak możliwości zrobienia oddzielnej kuchni. W niektórych planach mieszkań 3-pokojowych można by też było pokusić się o wstawienie 2-3-metrowego pomieszczenia gospodarczego mogącego również pełnić funkcję garderoby.

mokotow2

 

Pozostając jeszcze w tej lokalizacji, zwróciliśmy uwagę na projekt Wiślany Mokotów. Nie zostało tam już co prawda zbyt dużego wyboru, ale kilka naprawdę ciekawych rozkładów można jeszcze znaleźć (od 1 do 4 pokoi). Również warta uwagi jest zlokalizowana nieopodal inwestycja Bluszczańska Ogrody. Ciekawostką jest to, że wybrane mieszkania w metrażu 60–80 mkw. otrzymamy razem z pakietem wykończeniowym. Niska kameralna zabudowa, w miarę tradycyjny i funkcjonalny rozkład i ciągle jeszcze szeroki wachlarz mieszkań (od 2 do 4 pokoi). Plus oczywiście to, co najlepsze na Mokotowie, czyli lokalizacja. Dwupokojowe lokum o powierzchni 56 mkw. można tu już kupić od 390 tys. zł.

Ostatnią inwestycją w tej deweloperskiej „Dolinie Krzemowej” jest Osiedle Bluszczańska. Absolutnie nie jesteśmy zdziwieni tym, że spora część tego projektu już się sprzedała. Zostały jeszcze mieszkania 2-pokojowe (51–57 mkw.) i kilka 4-pokojowych apartamentów (125-6 metrów + kilkudziesięciometrowe tarasy). Jeśli takiego metrażu szukacie, to macie naprawdę ostatnią chwilę, by podjąć decyzję.

Nieco dalej na południe przy ulicy Bernardyńskiej znaleźliśmy bardzo interesujący projekt Apartamenty Mokotów Park. Cicha lokalizacja, zamknięte osiedle z własnym minijeziorkiem i ścieżkami do joggingu szybko przykuły naszą uwagę. Podobnie jak 152-metrowy apartament z… 235-metrowym tarasem. Dla tych, którzy jednak nie zamierzają inwestować w mieszkanie kwot 7-cyfrowych, znaleźliśmy bardzo sensownie rozplanowane 2-3pokojowe mieszkania. Projekt z pewnością wart jest bliższemu przyjrzeniu się.

Nie sposób pisać o Mokotowie w kontekście inwestycji deweloperskich i ominąć projekt Eko-Park. To aż 11 kompleksów mieszkaniowych o naprawdę wysublimowanej architekturze. W dużej mierze projekt znalazł już nabywców (w ofercie nie ma już zbyt dużo mieszkań 2-pokojowych), ale ciągle dostępne jest jeszcze kilkadziesiąt lokali. To przykładowa inwestycja, w której deweloperowi nie zależało na umieszczaniu jak największej liczby pokoi na jak najmniejszym metrażu. Stąd też 90–100-metrowe 3-pokojowe mieszkania dominują w ofercie. Na brak przestrzeni potencjalni nabywcy nie powinni narzekać.

mokotow

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij