Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

[Warszawa] Top inwestycji dla Ciebie i dla rodziny

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

W tej kategorii szukaliśmy projektów pomagających zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i rodzinnym. Kwestia bliskości centrów biznesowych schodziła na dalszy plan i ustępowała infrastrukturze edukacyjnej czy bliskości terenów rekreacyjnych. Szukaliśmy mieszkań większych z rozplanowaniem oddzielającym część nocną od dziennej. Zależało nam, by były to projekty nastawione na tych, którzy chcą w nich mieszkać, a nie tylko nocować. Dlatego sporą uwagę przywiązywaliśmy do zagospodarowania części wspólnych. Nie zapomnieliśmy również o bliskości infrastruktury handlowo-usługowej.

Niektóre z wybranych projektów równie dobrze poradziłyby sobie w innych kategoriach. To że postanowiliśmy zaklasyfikować je akurat w tej, wynika z przewagi zalet, które w naszym odczuciu istotne są z punktu widzenia rodziny.

Zobacz wszystkie inwestycje w Warszawie i okolicach

Poniżej znajdziecie Państwo zestawienie 10 inwestycji, których twórcy – już na etapie planowania – zadbali w sposób powyżej przeciętnej o to, by w ich projekcie rodziny czuły się komfortowo, tak jak powinny czuć się we własnym domu. Jeśli zamierzacie założyć rodzinę, albo już cieszycie się szczęściem swoich pociech, zacznijcie lekturę naszego raportu właśnie od tego zestawienia.

Grójecka 216

Na początek kierujemy się na Ochotę, a konkretnie na ulicę Grójecką 216. Znaleźliśmy tam nowocześnie zaprojektowany 8-piętrowiec z szerokim wyborem mieszkań, a wśród nich nie brakuje takich, które powstały z myślą o rodzinach. Lokalizacyjnie oferta zaspokoi miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Jeśli chodzi o komunikację to również będziemy mieli wybór (oprócz autobusów jest Szybka Kolej Miejska). Rozkłady mieszkań są bardzo klasyczne, dzięki czemu nie ma problemu z optymalnym urządzeniem. Eleganckie patio oraz sporo zieleni w okolicy dopełniają wizerunku tej inwestycji. Jedynym elementem, który czasami może być zaletą, w przypadku tej kategorii jednak plusów nie przynosi, to bliskość ruchliwej ulicy. Warto przyjrzeć się tej inwestycji bliżej.

 grojecka

Brzozowy zakątek

W tej kategorii to pierwsze z kilku osiedli zlokalizowane na terenie Miasteczka Wilanów. Polnord ma już doświadczenie na tym wycinku rynku w stolicy, więc zastosował sprawdzone solidne rozwiązania. Mieszkania do bólu praktyczne i łatwe w aranżacji. Z zewnątrz projekt wygląda nowocześnie i świetnie wpisuje się w klimat Miasteczka Wilanów. Na terenach wspólnych sporo miejsca przeznaczono na place zabaw i… brzozowe, urokliwe zakątki dla każdego. Dodajmy, że znaczna część oferty spełnia warunki dofinansowania MdM. Szkoła i przedszkole znajdują się w odległości 5 minut spacerem od osiedla. W naszej ocenie to wystarczające elementy, które zapewnią, że rodzina będzie się tu czuła bezpiecznie i wygodnie.

 Brzozowy zakątek

Living Point Mokotów

Słowo Mokotów w kontekście tej kategorii wydaje się być najważniejsze. Położenie w centrum najbardziej zaludnionej i najpopularniejszej dzielnicy Warszawy to gwarancja dostępności wszystkiego, czego Ty i Twoja rodzina możecie na co dzień potrzebować. Osiedle zaplanowano w klasycznym wielkomiejskim schemacie. Ciekawym i na pewno wpływającym na naszą ocenę rozwiązaniem są oranżerie. W niektórych mieszkaniach stanowią one substytut tarasu, w innych są dodatkiem do niego. Bez problemu znajdziecie tu rozkładowe mieszkania dopasowane do potrzeb rodzin. Projekt odnalazłby się również w kategorii „z rytmem miasta”, gdyż jego lokalizacja daje naprawdę dobre możliwości do życia pełną piersią w Warszawie. Ale kto powiedział, że rodziny tak nie mogą żyć? W naszej ocenie bardzo praktyczny wybór.

 Living Point Mokotów

Młody Żoliborz

Tutaj już sama nazwa jasno wskazuje z myślą o kim zaprojektowano to osiedle. Najlepszym tego potwierdzeniem jest to, że w ramach aranżacji przestrzeni wspólnej deweloper zaprojektował miejsce do coworkingu, czyli mówiąc wprost: biuro do pracy z dostępem do internetu. Marketingowo genialne rozwiązanie i zapewne będzie często wykorzystane. Innym ciekawym pomysłem jest możliwość wykończenia wybranych mieszkań w cenie 199 zł/mkw. To raczej świetna wiadomość dla inwestorów chcących kupić mieszkanie na wynajem, ale zapewne niejeden potencjalny nabywca skusi się na taki scenariusz. Wygodnie, szybko i bez kłopotu. Jeżeli ktoś już wykańczał mieszkanie – zastanawiając się jednocześnie, czy prędzej on je wykończy, czy ono jego – doskonale wie, że pozbycie się tego kłopotu to bardzo wygodna opcja. Lokalizacyjnie z jednej strony łatwy i szybki dostęp do centrum, a z drugiej nie jest to bezpośrednio przy głównej arterii komunikacyjnej. Inwestycja z pewnością Was zainteresuje tych, którzy marzą o zamieszkaniu na Żoliborzu.

 Młody Żoliborz

La Clarte Wilanów Residence

Kolejna inwestycja realizowana w ramach Miasteczka Wilanów. Moglibyśmy w tym miejscu raz jeszcze przytoczyć wszystkie plusy tej lokalizacji, ale to chyba niepotrzebne. Osoby rozważające zamieszkanie w Miasteczku mogą na własne oczy przyjrzeć się atmosferze i rozwiązaniom praktycznym zastosowanym w poszczególnych projektach. Warto jedynie potwierdzić, że to przedsięwzięcie idealnie wpasowuje się w charakter nowoczesnej niskiej zabudowy opracowanej z myślą o wymagających klientach. Deweloper wyszedł naprzeciw potrzebom rodzin i zaoferował spory wybór mieszkań 3-pokojowych w zróżnicowanych metrażach. W zależności od zasobności portfela możemy znaleźć 3-4-pokojowe mieszkania w przedziale od ok 50 do ok 100 mkw. Łatwo zatem znaleźć coś dla siebie.

 La Clarte Wilanów

Oaza Wilanów

W Miasteczku Wilanów przenosimy się praktycznie na sąsiedzką działkę, gdzie realizowana jest kilkuetapowa inwestycja Oaza Wilanów. Etap I jest już na wykończeniu sprzedaży, więc w praktyce zostaje oferta z etapu II i III. Osobiście polecamy budynki C2 i C3, które osłonięte są od ruchu alei Rzeczypospolitej i alei Wilanowskiej. W ofercie jest szeroki wybór mieszkań 3- i 4-pokojowych w idealnych rozkładach dla rodzin. W sposób szczególny zwróciliśmy uwagę na mieszkania z przestronnymi balkonami (podwójne). Warto wspomnieć również o kilku opcjach wykończenia mieszkania w programie ATAL design, które oferuje deweloper. Na osiedlu przewidziano też kilkanaście lokali handlowo-usługowych, co powinno zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkańców. Całościowo projekt bardzo spójny i zaplanowany z rozmachem. Fakt, że realizowany jest przez sprawdzonego i stabilnego dewelopera dodaje mu odpowiedniej wiarygodności.

 Oaza Wilanów

Osiedle Wiślany Mokotów II

To kolejny etap tego znanego i cenionego projektu na Łuku Siekierkowskim. To bardzo ciekawa część Mokotowa, której walory dopiero teraz w pełni są odkrywane. Wielu mieszkańcom Warszawy okolice ulicy Bartyckiej i Bluszczańskiej kojarzą się raczej z przemysłową częścią miasta. Nic bardziej mylnego. Okolice Wiślanego Mokotowa to pięknie zaprojektowane nowoczesne i zarazem kameralne osiedla. To bardzo dobre miejsce dla rodziny, gdyż z jednej strony jesteśmy całkowicie odcięci od hałasów z ulicy Czerniakowskiej, z drugiej jednak to odległość, którą można pokonać pieszo w ciągu kilku minut. Dzięki temu komunikacyjnie łatwo dostać się w praktycznie każdy zakątek Mokotowa czy Śródmieścia. Jeśli chodzi o codzienną infrastrukturę, jest tam jeszcze potencjał do rozwoju. Wpiszą się w to nowo budowane lokale dostępne w tym etapie inwestycji. Same mieszkania, jeśli chodzi o ergonomię, zaplanowane są bez zarzutu. Bardzo rodzinny i dobrze zaplanowany projekt.

 Osiedle Wiślany

Kolorowy Gocław

W naszym rankingu to pierwsza z propozycji po prawej stronie Wisły. Gocław obok Saskiej Kępy jest chyba najpopularniejszą częścią prawobrzeżnej Warszawy. Co prawda ograniczona liczba mostów jest wąskim gardłem w komunikacji z centrum, ale odległości stąd są zdecydowanie krótsze niż z Ursynowa czy Bielan. Dodatkowo rozbudowa warszawskiego metra powoduje, że atrakcyjność terenów powinna rosnąć. W przypadku długofalowej inwestycji, takiej jak mieszkanie dla rodziny, to ważne. Sama infrastruktura tego miejsca zapewnia wszystko, co potrzebne do codziennego życia i rozwoju. Wystarczy 5 minut spaceru, by dojść do centrum handlowego lub nad jezioro Balaton. Plusem projektu jest stosunkowo niska zabudowa (do 6 pięter), a w tej okolicy nie zawsze jest to normą. Ciche sąsiedztwo, panoramiczne okna to tylko jedne z atutów, które sprawiły, że już około połowy oferty jest sprzedana. Jeśli jednak się pospieszycie, znajdziecie jeszcze ciekawie i praktycznie zaplanowane 3- i 4-pokojowe mieszkania w sam raz dla rodziny. Teoria, że świetne osiedla rodzinne mogą powstawać tylko po lewej stronie Wisły, została tu całkowicie obalona.

 Kolorowy Gocław

Lake Park Apartments

W praktyce to wyodrębniona część osiedla Ursynów Park, którą wysoko oceniliśmy już w ubiegłorocznym raporcie. Tym razem mamy do czynienia z jego najatrakcyjniejszą częścią. Lake Park Apartments składać się będzie z pięciu budynków zlokalizowanych wokół wewnętrznego jeziora i rozległych terenów zielonych. Na razie dostępne są jedynie wizualizacje, które – trzeba przyznać – wyglądają bardzo zachęcająco. Osiedle z kategorii tych, w których nie tylko chce się nocować, ale po prostu wygodnie mieszkać. Boisko do koszykówki, ścieżki spacerowe i do joggingu, miejsce do gry w bule, strefa grillowania – to oprócz samego jeziorka z prywatną plażą najciekawsze elementy architektury części wspólnych. Do tego wszystkiego dodać możemy infrastrukturę całego osiedla (sklepy, lokale usługowe, przedszkole) i mamy obraz kompleksowego dużego projektu. Jeśli perspektywa zamieszkania nad własnym jeziorkiem, w mieszkaniu z dużym tarasem w bliskiej odległości od biznesowego zagłębia na Służewcu wydaje się Wam atrakcyjna, to o lepszą ofertę będzie naprawdę trudno.

 Lake Park Apartments

Apartamenty Saska nad Jeziorem

Zwycięzcą rankingu zostaje dobrze znany warszawiakom projekt, który aktualne ma w ofercie sprzedażowej mieszkania z II etapu. Popularność I etapu była jednym z czynników, który sprawił, że Apartamenty Saska nad Jeziorem wybraliśmy najlepszym rozwiązaniem w kategorii dla Ciebie i rodziny. Mamy tu wszystko, co potrzebne do tego, by ten projekt nazwać kompletnym. Sąsiedztwo jeziora i terenów zielonych dookoła zapewnia nam wyjątkowość, jeśli chodzi o szersze spojrzenie na projekt. Saska Kępa piękna jest nie tylko w maju… Dodajmy do tego bliskość głównych szlaków komunikacyjnych, które zapewniają szybki dojazd do centrum, i bogatą ofertę edukacyjną – to wszystko dopełnia obraz inwestycji przyjaznej rodzinie. Podobnie jak u innych wychodzących naprzeciw oczekiwaniom klientów deweloperów, tak i tutaj możliwe jest zakupienie mieszkania gotowego pod klucz w kilku różnych wariantach cenowych. Możemy potwierdzić, że popularność I etapu nie była przypadkowa.

 Apartamenty Saska

Zobacz wszystkie inwestycje w Warszawie i okolicach

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij