Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Trójmiasto - tu warto zamieszkać

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Trójmiasto to jedyne w swoim rodzaju miejsce w Polsce. Gościowi z zagranicy – nieznającemu polskich podziałów administracyjnych i zawiłości historycznych – mogłoby się wydawać, że to jedno mocno porozciągane ze względu na warunki geograficzne miasto. Dla zakochanych w swoich miastach gdańszczan i gdynian takie uogólnienie to bluźnierstwo.

 

Mieszkańcy poszczególnych miast wchodzących w skład Trójmiasta mają silny patriotyzm lokalny, którego składną częścią jest przeświadczenie, że Trójmiasto należy właśnie do nich.

Gdańsk, Gdynia czy Sopot?

Jeśli szukacie swojego miejsca nad polskim morzem w Trójmieście i zadacie pytanie, gdzie najlepiej zamieszkać: w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni – to szybko przekonacie się, że Trójmiasto to jednocześnie najpiękniejsze i najgorsze miejsce w Polsce. W zależności od tego, czy odpowiadać będzie gdańszczanin (wówczas dowiecie się, że Gdynia to miasto z przerośniętymi aspiracjami), czy gdynianin (wówczas to Gdańsk będzie miastem skierowanym na przeszłość, podczas gdy Gdynia ku przyszłości) opinie będą zupełnie odmienne. Na sam koniec przyjdzie zaś sopocianin i powie, że i Gdańsk piękny, i Gdynia nowoczesna, ale i tak wszyscy chcieliby mieszkać w Sopocie, tylko ich nie stać...

Najszczęśliwsi mieszkańcy Polski

Pomijając jednak lokalne animozje, takie przywiązanie do małej ojczyzny jest potwierdzeniem rankingów, które wyraźnie plasują Trójmiasto jako bardzo dobre miejsce do życia. Od lat zarówno Gdańsk, jak i Gdynia plasują się w czołówce miast, których mieszkańcy są najbardziej zadowoleni z życia, natomiast powiat Sopot zwyciężył w ubiegłym roku w rankingu organizowanym przez magazyn „Newsweek” na najlepszy powiat w Polsce.

Piaszczyste plaże, turyści, którzy w miesiącach wiosenno-letnich tłumnie odwiedzają stolicę polskiego morza, bardzo dobre połączenia komunikacyjne z resztą kraju, nieźle rozwinięty biznes, szeroki wybór uczelni wyższych – to tylko niektóre z elementów sprawiające, że Trójmiasto jest naprawdę ciekawym miejscem do życia i trudno przypuszczać, by w najbliższym czasie coś się miało w tej kwestii zmienić.

 

Pobierz bezpłatny raport „Rynek Pierwotny we Trójmieście (2015)”

Znajdziesz w nim analizę rynku pierwotnego w tym największym ośrodku na Pomorzu oraz rankingi wyróżniających się inwestycji deweloperskich.

Pobierz raport: Rynek Pierwotny we Trójmieście

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal ogłoszeniowy z największą liczbą ofert nieruchomości z całej Polski – w największych miastach i w mniejszych gminach. To tu szybko i wygodnie znajdziesz mieszkanie, dom lub działkę, które będą dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, przy całkowitym braku reklam. Tu zyskasz pełny obraz rynku, a w podjęciu trafnej decyzji pomogą Ci najdokładniej zaprezentowane nieruchomości i kompleksowa baza wiedzy. Portal plasuje się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google. Dzięki temu odwiedza go ok. 3 mln poszukujących miesięcznie.

Zobacz także