Targi mieszkaniowe w Gdańsku [18-19 lutego 2017]

Zespół Nieruchomosci-online.pl

fot.: materiały prasowe organizatora

Zapraszamy na gdańską edycję Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które odbędą się w dniach 18-19 lutego w hali ERGO ARENIE.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to kompleksowy przegląd oferty domów i mieszkań z rynku pierwotnego jak i wtórnego z: Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta. Na zainteresowanych zakupem nieruchomości czekać będzie blisko stu wystawców oraz kilkunastu niezależnych ekspertów w salach konferencyjnych i w Centrum Bezpłatnych Porad. Targom towarzyszyć będzie Centrum Rynku Wtórnego organizowane przez Stowarzyszenie Pomorskie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości.

WSTĘP NA TARGI
18-19 lutego (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
ERGO ARENA, Plac Dwóch Miast 1
WSTĘP WOLNY

Premiery targowe

Pierwsze wiosenne targi w Trójmieście gromadzą największych deweloperów m.in: EURO STYL, ALLCON OSIEDLA, POLNORD, PB GÓRSKI, PB KOKOSZKI, PB DOMESTA, ROBYG, ATAL, BUDIMEX, którzy zaprezentują bogatą ofertę mieszkań w nowych lokalizacjach i w tych oddanych już do użytkowania.

Mieszkanie Plus – szansą na dostępne cenowo mieszkania?

Gwoździem programu Targów będzie debata poświęcona głośnemu rządowemu programowi „Mieszkanie Plus”. Ten rządowy program jest adresowany do setek tysięcy polskich rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na kredyt lub najęcie na zasadach rynkowych, a równocześnie nie mogą liczyć na lokum od gminy ze względu na zbyt wysokie zarobki. Jednak czy zaproponowane przez rząd rozwiązania budzą szerokie kontrowersje i pytania:

  • Czy projekt umożliwi realizację celu, jakim jest zwiększenie dostępności mieszkań w czynszówkach?
  • Gdzie będą one budowane?
  • Jaki będzie czynsz?
  • Czy takie mieszkanie będzie można przejąć na własność?
  • Czy program może być zagrożeniem dla deweloperów, właścicieli wynajmujących mieszkania oraz agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

Takich pytań jest dużo więcej, a spróbują na nie odpowiedzieć uczestnicy debaty, którą poprowadzi Marek Wielgo: Jacek Kusiak, prezes Stowarzyszenia Mieszkanicznik, Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży Euro Styl; Artur Serowik, dyrektor zarządzający Słoneczne Wzgórza; Marcin Żurawski, kierownik oddziału Dom&House, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Gościem specjalnym debaty będzie Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Wykłady i warsztaty

Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bogatego programu otwartych wykładów prowadzonych przez niezależnych specjalistów. W Centrum Bezpłatnych Porad na potrzebujących porady czekać będzie sztab konsultantów.

Goście targów poznają od podszewki program Mieszkanie+, dowiedzą się jak i co zrobić, aby dostać dofinansowanie z obecnie funkcjonującego programu MdM. Nie do przecenienia są także techniczne wskazówki – jak uniknąć błędów przy odbiorze mieszkania od dewelopera – porady i sugestie na co zwrócić uwagę, czy warsztaty poświęcone aranżacji wnętrz: na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania, jak obliczyć koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim.

Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, remont i budowa domu, wynajem oraz architektura wnętrz i stylizacja i aranżacja zieleni.

Dla ciekawych przygotowano także cykl wykładów omawiających wynajem mieszkań.Szczególnej uwadze polecane są spotkania ze specjalistami od finansów m.in.: wykłady dotyczące pierwszego kredytu hipotecznego, czyli praktyczny poradnik dla każdego. C ciekawie zapowiadają się także warsztaty pod hasłem: praktyczne porady przy ubieganiu się o kredyt, czy wykład: kredyt czy wynajem kalkulacja kosztów.

Warto na targach skorzystać z oferty kredytowej banków oraz pośredników finansowych. Można będzie przeprowadzić symulację wysokości i warunków kredytu czy ocenić ryzyko zakupu mieszkania, dowiedzieć się od czego zależy wartość zabezpieczenia kredytu, jak uniknąć rejestrów kredytowych.

Dodatkowe atrakcje

Każdy odwiedzający targi otrzyma czasopisma o tematyce wnętrzarskiej, budowlanej oraz mapy inwestycji mieszkaniowych, ekskluzywny katalog targowy z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku.

Na gości targów czeka konkurs z nagrodami. Do wygrania: aranżacja (projekt) kuchni lub łazienki, armatura łazienkowa, narzędzia przydatne w każdym domu i mieszkaniu oraz wyciąg kuchenny.

Ponadto w ciągu dwóch dni targowych goście targów będą mogli wspierać inicjatywy prospołeczne, m.in.:

  • akcję „Oddaj krew”. Przed halą ERGO ARENA w sobotę i w niedzielę w godzinach 10.00-14.00 czekać będzie KRWIOBUS
  • akcję charytatywną na rzecz pomocy hospicjum: w stoisku Fundacji Pomorze Dzieciom można będzie otrzymać ręcznie robione aniołki i serduszka w zamian za datek

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij