[Sopot] Gdzie warto zamieszkać – Dolny Sopot

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Najdroższa część Sopotu. To tutaj znajduje się Monciak, czyli jeden z najbardziej znanych deptaków w Polsce. To tutaj jest całkowicie odnowione centrum Sopotu, z licznymi klubami, kawiarniami i hotelami, uwieńczone słynnym sopockim molo.

dolny sopot inwestycje

Trudno zatem wymagać, by powstawały tu duże projekty deweloperskie. Nie oznacza to jednak, że nie buduje się nic. Udało nam się dotrzeć do 4 nowych projektów w tej części miasta.

 

Analiza nowych inwestycji deweloperskich w Dolnym Sopocie

Pierwszy z nich to Victoria Residence zlokalizowana u zbiegu ulic 3 Maja i Tadeusza Kościuszki. Projekt ten to zaledwie 13 apartamentów i 4 lokale usługowe na parterze. W końcu nazwa rezydencja zobowiązuje. Deweloper postawił na kwestie jakości, mając pełną świadomość, że jest to produkt dedykowany do dosyć wąskiej grupy nabywców.

Podobnie jest w przypadku Willi Fryderyka, która powstaje przy ulicy Chopina. Tam deweloper zaplanował 11 mieszkań i – mimo że prace jeszcze trwają – w ofercie pozostało już zaledwie 5 apartamentów. Powierzchnie są zróżnicowane, od 2-pokojowego lokalu o powierzchni około 50 mkw. aż do 5-pokojowego, 2-poziomowego apartamentu o powierzchni 145 mkw.

Jest jeszcze kilka gotowych apartamentów w 2 kameralnych budynkach wybudowanych przy ulicy Armii Krajowej. Pisząc gotowych, mamy w tym wypadku na myśli nie tyle stan deweloperski, co konkretny lokal wykończony pod klucz, z pełnym wyposażeniem RTV i AGD. Są to 2- i 3-pokojowe lokale w przedziale od 45 do 65 mkw. Ceny wahają się od 537 do 746 tys. zł. Oczywiście jednostkowe ceny metra są zróżnicowane.

Na koniec przenosimy się do serca Sopotu, gdzie w samym centrum Monciaka powstała inwestycja Na fali. Swoją nazwę projekt zawdzięcza wielopłaszczyznowo giętkim szybom fasady, które sprawiają wrażenie, jakby były morskimi falami. To pierwsza na świecie inwestycja wykorzystująca tę technologię. Projekt powstał w miejscu, w którym wcześniej przez dziesięciolecia mieścił się oddział banku PKO BP. To zresztą się nie zmieniło i bank nadal, choć już w nieco innym kształcie, ma swoją siedzibę na parterze inwestycji. Opinie na temat projektu są różne. U jednych budzi entuzjazm, ale są i tacy, którzy zarzucają mu, że swoim charakterem burzy klimat tego miejsca. Jedno jest pewne: Jeśli chcecie mieszkać w apartamencie, o którym w Sopocie wiedzą wszyscy, który z powodzeniem może być punktem orientacyjnym na mapie, to trudno będzie Wam znaleźć lepszy.

 

Zobacz wszystkie inwestycje w Sopocie i okolicach

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij