Rynek pierwotny w Warszawie [Raport 2016]

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Patrząc na dane rynkowe w skali całego kraju, można dyskutować, czy mamy już kolejny deweloperski boom, czy dopiero stoimy u jego progu. Taka dyskusja w perspektywie rynku warszawskiego to już czysta formalność. Przeprowadziliśmy dla Ciebie analizę rynku pierwotnego w Warszawie. Zebraliśmy 108 stron zapełnionych opisami i zdjęciami inwestycji oraz 5 rankingów tematycznych w kategoriach: Pod wynajem, Z rytmem miasta, Dla wymagających, Dla Ciebie i rodziny, W korzystnej cenie. Pobierz bezpłatny raport, w którym znajdziesz wszystkie aktualne informacje o rynku deweloperskim w stolicy Polski.

Obecnie dostępna oferta rynkowa powinna zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Począwszy od tych nastawionych na tanie, nieduże mieszkania, najlepiej dostępne w ramach programu MdM, poprzez szukających inwestycyjnych okazji, a kończąc na tych, którzy cenią sobie jakość znacznie wyżej niż koszty.

W przeciwieństwie do zeszłorocznego raportu tym razem naszej analizy nie przeprowadzaliśmy dzielnicami. Uznaliśmy, że przy tak rozbudowanej ofercie lokalizacja będzie tylko jednym z kluczowych czynników zakupu. Postawiliśmy na analizę konkretnych segmentów. To dość istotna różnica, bo przy zmianie układu sił na rynku nieruchomości biurowo-komercyjnych (wzrost znaczenia Woli kosztem Śródmieścia czy Służewa), czy obecnej i planowanej rozbudowie metra, pojęcie atrakcyjności lokalizacji nabiera zupełnie innego znaczenia. Dziś w segmencie mieszkań z półki wyższej, nastawionych na klientów chcących żyć z rytmem miasta, znaleźć możemy projekty zarówno na Ursynowie, jak i na Pradze.

Tegoroczną analizę podzieliliśmy zatem na wybór najciekawszych – w naszym odczuciu – inwestycji w poszczególnych kategoriach. Są to:

  • Inwestycje dla wymagających – tu kierowaliśmy się zarówno prestiżem, jak i kompleksowością poszczególnych projektów. Nie szliśmy na żadne kompromisy jakościowe i nie przykładaliśmy jednocześnie zbyt dużej wagi do ceny.
  • Inwestycje dla Ciebie i rodziny – w tej kategorii szukaliśmy optymalizacji pomiędzy komfortem codziennego życia zawodowo-rodzinnego. Na projekt patrzyliśmy długofalowo i wybieraliśmy tylko te inwestycje, w których sami bylibyśmy gotowi zamieszkać z własnymi pociechami. Liczyła się tu nie tylko lokalizacja, lecz także to, co dana inwestycja ma do zaoferowania w tzw. czasie wolnym.
  • Inwestycje pod wynajem – to z kolei nowa kategoria, w której braliśmy pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze łatwość znalezienia ewentualnych wynajmujących, a po wtóre potencjał wzrostu wartości samej inwestycji po latach.
  • Inwestycje z rytmem miasta – to projekty dla ludzi aktywnych, którzy nie szukają ciszy i odpoczynku od zgiełku miasta. Tutaj mieliśmy na uwadze przede wszystkim singli, bezdzietne pary i wszystkie osoby, dla których Warszawa jest przede wszystkim miejscem zarabiania i… wydawania pieniędzy.
  • Inwestycje w dobrej cenie – w przypadku tej kategorii szczególną uwagę poświęciliśmy projektom z niższej półki cenowej, aczkolwiek nie jest to zestawienie najtańszych projektów na rynku. Dobra cena nie zawsze oznaczała tu niską cenę nominalną, ale zawsze niską cenę w stosunku do otrzymywanej jakości.

Bardzo ważną kwestią jest też wzajemne przenikanie się poszczególnych inwestycji. Projekt, który został zaliczony do grupy inwestycji dla rodziny, nie oznacza, że nie jest dla wymagających. Projekty dla ludzi chcących mieszkać i żyć z rytmem miasta równie dobrze mogą być świetną inwestycją pod wynajem. O zakwalifikowaniu do poszczególnej grupy świadczyła przede wszystkim dominująca zaleta, a czasem (trzeba to otwarcie powiedzieć) nasza subiektywna opinia. Niezależnie jednak w jakiej kategorii dany projekt został opisany, oznacza to, że jest to inwestycja nietuzinkowa i zdecydowanie w natłoku różnych innych projektów warto poświęcić jej nieco więcej czasu.

Dzięki wprowadzonej segmentyzacji jesteśmy pewni, że każdy z Państwa szybko znajdzie ten segment rynku, który interesuje go najbardziej, a wówczas najlepsza oferta w ramach wybranego segmentu będzie czystą formalnością.

Pobierz bezpłatny raport „Rynek Pierwotny w Warszawie (2016)”, w którym znajdziesz analizę rynku pierwotnego w stolicy Polski oraz rankingi inwestycji w najpopularniejszych kategoriach, dopasowanych do potrzeb poszukujących wymarzonej nieruchomości.


bannery_FB_wawka

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij