Rynek pierwotny w Olsztynie [Raport z Warmii i Mazur 2013]

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zielone płuca Polski, widok łódki z białym żaglem płynącej po jeziorze otoczonym zielonymi lasami – to obrazy charakterystyczne dla Warmii i Mazur. Co raj dla żeglarzy i Kraina Tysiąca Jezior ma do zaoferowania tym, którzy chcieliby tam mieszkać, a nie tylko spędzać urlop?

Raport inwestycji deweloperskich przeprowadzony przez zespół Nieruchomosci-online.pl pozwoli dostrzec pewne trendy na tle regionu, który z jednej strony daleki jest od miana gospodarczego lidera, z drugiej zaś, pozwala spojrzeć na polski rynek nieruchomości z innej perspektywy niż Warszawa.

W mieście czy poza miastem?

To pierwsze pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Co prawda największe miasta regionu (Olsztyn, Elbląg, Ełk) ustępują pod względem liczby ludności warszawskiej dzielnicy Mokotów, a ruch nawet w godzinach szczytu w porównaniu do korków z Warszawy czy Krakowa może wydać się kierowcom ziemią obiecaną, to jednak mieszkanie poza głównymi aglomeracjami w otoczeniu pięknej przyrody ma swoje niezaprzeczalne walory. Analizując dostępne oferty domów z rynku pierwotnego, nie biorąc pod uwagę prywatnych domów jednorodzinnych, uwagę przyciągają inwestycje szeregowców zlokalizowane na obrzeżach miasta.

W przypadku największego miasta regionu jakim jest Olsztyn, w zależności od inwestycji, cena metra kwadratowego waha się w granicach od 1900 zł do ponad 3300 zł przy czym całkowita suma inwestycji w dom w zabudowie szeregowej w stanie surowym zamkniętym wynosi w zależności od powierzchni działki od 390 do 475 tysięcy. Różnice w cenie metra kwadratowego wynikają w dużej mierze z wielkości domu. Za bardzo zbliżone pieniądze można kupić dom o powierzchni 230 m2 i 1 38 m 2 o powierzchni działek odpowiednio 250 m2 i 230 m2. Jedyną różnicą w porównywanych tu inwestycjach jest oczywiście lokalizacja. Najczęściej tego typu projekty realizują mniejsi, lokalni deweloperzy. Więksi gracze skupiają się na „deweloperce” w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, a więc na mieszkaniówce. Jak zatem wygląda rynek pod kątem osób chcących kupić mieszkanie na Warmii i Mazurach?

Pobierz bezpłatny raport „Raport z Warmii i Mazur 2013”, w którym znajdziesz analizę rynku pierwotnego w Olsztynie oraz rankingi inwestycji w najpopularniejszych kategoriach, dopasowanych do potrzeb poszukujących wymarzonej nieruchomości.

Raport załączony jest do magazynu ESTATE

Pobierz Raport

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij