Podsumowanie VII edycji Konferencji Dni Dewelopera

Zespół Nieruchomosci-online.pl

12 października 2017 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyła się VII edycja Dni Dewelopera. Na wydarzeniu pojawiło się ponad 500 gości z całej Polski oraz 40 prelegentów i ekspertów branżowych. Wzięli oni udział w licznych debatach tematycznych, na których poruszono kwestie związane m.in. z prawem budowlanym, kodeksem urbanistycznym, strategią rozwoju miast, energooszczędnością, marketingiem deweloperskim, finansowaniem, a także z wyzwaniami dla budownictwa mieszkaniowego.

Wśród uczestników Konferencji znaleźli się przedstawiciele samorządu lokalnego i rządu, jak również analitycy rynku, specjaliści z branży budownictwa, bankowości, finansów i architektury, prezesi największych firm deweloperskich oraz szefowie banków. W gronie prelegentów znaleźli się m.in.
Tomasz Żuchowski – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, prof. Witold Orłowski – członek Narodowej Rady Rozwoju, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, a także dr Robert Sobiech z Instytutu Polityk Publicznych Collegium Civitas.

Dni Dewelopera rozpoczęły się od wykładu prof. Witolda Orłowskiego i Marcina Sawickiego z PwC o zmianach demograficznych i ich wpływie na rozwój Polski i Wrocławia. Z analizy PwC wynika, że spadek liczby ludności to poważny sygnał dla każdego miasta i należy mu wyprzedzająco przeciwdziałać, dlatego ważne jest świadome planowanie przestrzeni miejskiej. Raport wskazał także, że firmy deweloperskie stymulują lokalną ekonomię, a ich inwestycje są jednym z ważniejszych bodźców rozwoju dla miasta i regionu. Następnie Prezes REAS, Kazimierz Kirejczyk, zaprezentował raport, z którego wynika, iż popyt na mieszkania stale rośnie i w najbliższym czasie może osiągnąć rekordową wartość, pomimo wzrostu ich cen.

Źródło: materiały prasowe Organizatora

Podczas debaty „Kodeks Urbanistyczno-Budowlany w ratach” Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski mówił o problemie wydawania decyzji o warunkach zabudowy, czyli popularnych „wuzetkach”. Wiceminister wspomniał, że projekt ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym będzie umożliwiał wydawanie pozwoleń wyłącznie dla terenów bezpośrednio sąsiadujących z działkami zabudowanymi.

Z kolei debata „Wyzwania dla budownictwa mieszkaniowego w Polsce w 2017 roku” skupiała się wokół problemu energooszczędności i negatywnego wpływu nowych regulacji w tym zakresie na koszty budowy mieszkań oraz do nowych trendów w budownictwie mieszkaniowym.

Podczas Konferencji specjaliści marketingu przedstawili nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak 3D i VR i omówili sposoby na dotarcie do klientów przy wykorzystaniu nowych mediów.

Na koniec odbył się panel dyskusyjny: „Finansowanie – jaki jest i jak będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy?”, podczas którego poruszono istotne kwestie takie jak: system finansowania potrzeb klientów, a także temat transakcji gotówkowych oraz finansowanie działalności deweloperskiej. Trzecim i ostatnim tematem tego panelu były programy wspierające mieszkalnictwo w Polsce.

Organizatorem konferencji był Wrocławski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Zachodnia Izba Gospodarcza. Głównym partnerem merytorycznym Dni Dewelopera było PwC. Patronatem honorowym konferencję objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Portal Nieruchomosci-online.pl był patronem medialnym Wydarzenia.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij