W Polnordzie można wejść do mieszkań nawet przed rozpoczęciem budowy

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Koniunktura na rynku deweloperskim powoduje, że standardem stało się kupowanie mieszkania „na planie”. Aby klienci mogli jak najlepiej poznać swoje przyszłe osiedle, Polnord SA wprowadził do swoich biur sprzedaży aplikację 3D połączoną z technologią Virtual Reality i Augmented Reality.

Zakładając gogle Oculus Rift, klienci mogą znaleźć się w przyszłości już dziś: przejść się po wykończonym i umeblowanym salonie i sypialni, wyjść na balkon, zobaczyć widok z okna, a nawet sprawdzić, czy w łazience bardziej funkcjonalna będzie wanna, czy kabina prysznicowa. Polnord zapowiada kolejne odsłony nowej technologii już po 10 kwietnia br.

Mieszkania, które klienci oglądają w Virtual Reality, są tworzone na podstawie projektów budowlanych; stanowią więc realne odwzorowanie projektu, który jest w trakcie realizacji. Klienci mogą dokonywać świadomych wyborów, zwłaszcza że technologia VR daje bardzo realistyczne wrażenie znalezienia się wewnątrz mieszkania i chodzenia po już umeblowanych pomieszczeniach. Sprawdzenie, czy klient czuje się tu „jak u siebie w domu” stało się możliwe nawet przed rozpoczęciem budowy.

Zobacz inwestycje Polnord SA

Spacer po osiedlu z przyszłości

Co jeszcze potrafi aplikacja, którą Polnord wprowadził do swoich biur sprzedaży? Przede wszystkim przedstawia całe osiedle w trójwymiarowej wersji, wraz z jego najbliższym otoczeniem: sąsiednimi budynkami, terenami zielonymi czy ulicami. Możesz więc przespacerować się po osiedlu, obejrzeć plac zabaw i tereny rekreacyjne. Możesz też, dzięki interaktywnej mapie, sprawdzić realne odległości do sklepów, szkół, przedszkoli, czy przystanków autobusowych, a nawet zobaczyć trasę: od osiedla do wybranego przez ciebie punktu – np. miejsca, gdzie pracujesz. Aplikacja prezentuje osiedle w czterech różnych porach doby: rano, w środku dnia, po południu oraz w nocy, więc już dziś dowiesz się, czy położenie mieszkania jest zgodne z twoimi oczekiwaniami pod kątem nasłonecznienia.

Pierwsza wizyta we własnym mieszkaniu – już dziś

Nowa technologia została zastosowana w trzech inwestycjach Polnord SA w dwóch polskich miastach: Studiu Morena i Osiedlu Fotoplastykon w Gdańsku oraz Osiedlu Neptun w podwarszawskich Ząbkach. Trwają już prace nad aplikacjami do kolejnych osiedli, które są obecnie w fazie projektowej i które Polnord planuje wprowadzić do sprzedaży już w tym roku.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij