Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Rynek pierwotny
  • [Kraków] TOP 10 inwestycji deweloperskich - rekomendacje Nieruchomosci-online.pl

[Kraków] TOP 10 inwestycji deweloperskich - rekomendacje Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Zestawienie TOP 10 inwestycji deweloperskich z Krakowa to subiektywny ranking przeprowadzany przez naszą redakcję magazynu ESTATE i zespół Nieruchomosci-online.pl.

Podejmujemy się go z pełną świadomością tego, że mamy do czynienia z inwestycjami z różnych półek cenowych i skierowanych do różnych grup klientów. Dlatego w naszym zestawieniu obok siebie pojawiają się projekty, które w żaden sposób ze sobą nie konkurują.

Już samo wpisanie na listę jest wyrazem naszego pełnego uznania dla danej inwestycji w jego segmencie rynkowym. O kolejności decydują detale i subiektywny odbiór poszczególnych osiedli, dlatego zdajemy sobie sprawę, że poniższe zestawienie nie ma charakteru metodologicznego rankingu, a jest jedynie zbiorczym wyrazem subiektywnych ocen. Co więcej ocen, które w kilku przypadkach nie były wcale jednogłośne.

Bez względu jednak na subiektywne odczucia i propozycje kolejności w rankingu wszystkie wybrane i zaprezentowane poniżej oferty zostały przez nas ocenione pod kątem:

  • dostępności oferty w sprzedaży
  • lokalizacji i komunikacji z innymi dzielnicami
  • otoczenia i zagospodarowania części wspólnych
  • architektury projektu i jego wpasowania w otoczenie
  • ergonomii mieszkań
  • szerokości wachlarza oferty
  • stosunku ceny do jakości

Kraków jest bardzo konkurencyjnym rynkiem o dużej dynamice sprzedaży. Według raportu firmy REAS „Rynek mieszkaniowy w Polsce – I kwartał 2015 roku” największy wzrost sprzedaży miał miejsce właśnie w stolicy Małopolski. Klienci mają naprawdę szeroki wybór. Dotyczy to zarówno inwestycji pod względem ich wielkości, lokalizacji czy dodatkowych atrakcji, ale również samych rozkładów mieszkań w poszczególnych projektach. Przykładowo kawalerki można znaleźć zarówno w inwestycjach MdM, z dala od centrum, jak i w najbardziej prestiżowych lokalizacjach.

Sporo jest też projektów, których autorzy patrzą kompleksowo na potrzeby przyszłych mieszkańców. Bezkołowe aleje, parki, ogólnodostępne tarasy na dachu czy lokalne salony odnowy biologicznej tylko dla mieszkańców – to wszystko co w Warszawie w wielu przypadkach jest standardem, coraz częściej staje się też normą w Krakowie. Nasze najbardziej multikulturalne miasto naprawdę ma się czym chwalić. Bardzo ważne jest też to, że w parze z nie najniższymi przecież cenami idzie solidność i jakość wykonania. Nikt tu nie buduje już na zasadzie: to jest Kraków, więc musi być drogo. Konkurencja jest na tyle duża, że taka strategia może okazać się fatalna w skutkach. W Krakowie buduje i sprzedaje się dużo. Rynek się rozwija. Z korzyścią zarówno dla deweloperów, jak i kupujących.

 

Zobacz wszystkie aktualne inwestycje w Krakowie i okolicach

 

TOP 10 inwestycji deweloperskich z Krakowa

WIŚLANE TARASY

Kraków Wiślane Tarasy

Fot. mat. pras. Inter-Bud Developer, Wiślane Tarasy

Ta inwestycja nie wymaga specjalnej rekomendacji. Według nas jest godna Krakowa. Projekt jest
skierowany do klienta świadomego, na co wydaje pieniądze. Lokalizacja pozwala żyć rytmem miasta i być częścią tej atmosfery, która świadczy o wyjątkowości stolicy Małopolski. Nowoczesna architektura, ciekawa aranżacja części wspólnych z charakterystyczną fontanną i dbałość o detale – to wszystko cechy tego projektu. O kwestiach takich jak monitoring czy nowoczesny plac zabaw nawet nie wspominamy. Ogólnie ujmując, trudno opisywać to osiedle w sposób, który nie nosiłby znamion „artykułu sponsorowanego”, ale kto zobaczy je na żywo, szybko zrozumie, że naprawdę można się nim zachwycić, i nie ma tu cienia przesady. Jeśli ceny zaczynające się od 7500 zł za mkw. nie stanowią dla Was problemu, to w tej klasie trafiliście na coś naprawdę wartego uwagi.

Przemysław Łukasik
wiceprezes zarządu Inter-Bud Developer

Wiślane Tarasy stanowią interesującą propozycję dla wszystkich, którzy cenią architekturę na wysokim poziomie, komfortowe wnętrza oraz życie w centrum miasta i co nie mniej ważne – decydują się na zakup mieszkania od sprawdzonego dewelopera. Firma INTER-BUD działa już na rynku deweloperskim od 20 lat, wybudowaliśmy i przekazaliśmy mieszkańcom ponad 3 tys. apartamentów i mieszkań, pięciokrotnie zdobyliśmy tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku, zatem niezmiernie cieszy nas fakt, iż mamy w swoim portfolio inwestycje, które zostały wyróżnione w rankingu TOP 10 wśród wszystkich inwestycji deweloperskich w Krakowie.

OSIEDLE BROWAR LUBICZ

Kraków Browar Lubicz

Fot. mat. prasowe. Balmoral Properties, Osiedle Browar Lubicz

Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, by je w pełni docenić. Wiedzą to zwłaszcza miłośnicy szlachetnych trunków, którzy dostają białej gorączki, widząc jak często, miesza się je z gazowanymi napojami i zamienia w drinki. Jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe, takim „szlachetnym trunkiem” są projekty powstałe na bazie terenów z historią. To tzw. miejsca z duszą. W Krakowie takim właśnie miejscem jest Osiedle Browar Lubicz zbudowane w lokalizacji dawnego browaru, którego historia sięga roku 1840.
To obszar oznaczony jako Historyczny Zespół Miasta, zlokalizowany zaledwie 800 metrów od Rynku Starego Miasta i okolicznych zabytków. Serce Krakowa przesiąknięte jego historią i klimatem. Na szczęście deweloper nie dolał tu żadnych „gazowanych napojów” i mimo że Browar Lubicz ma dziś funkcje mieszkalno-biznesowe, to nie stracił swego dawnego charakteru. Co prawda bazujemy jedynie na wizualizacjach, gdyż obecnie trwają jeszcze prace nad projektem, ale jesteśmy przekonani, że już wkrótce Kraków wzbogaci się o kolejny naprawdę niebanalny projekt.

Paweł Wassilew
head of sales and marketing w Balmoral Properties

Wielofunkcyjny kompleks Browar Lubicz swoim stylem i charakterem nawiązuje do czasów świetności jednego z najważniejszych zespołów architektury poprzemysłowej i na stałe zmienił oblicze centrum Krakowa. Uznanie wśród ekspertów i mieszkańców miasta jest dla nas najlepszą nagrodą.

RIVERSIDE

Riverside Kraków

Fot. mat. pras. Galinvest, Riverside

Są dwa rodzaje inwestycji deweloperskich: takie, które po prostu są i po jakimś czasie nikt nie pamięta, jak brzmiała ich nazwa reklamowa, oraz takie, które same w sobie stają się markami. Mamy nieodparte przeczucie, że Riverside to ta druga grupa. Analiza dostępnych działek pod zabudowę mieszkaniową jasno wskazuje, że to jedna z ostatnich możliwości zamieszkania w pierwszej linii zabudowy od rzeki. To oczywiście pewność tego, że pod oknem nie wyrośnie nam niespodziewanie stacja benzynowa czy hipermarket. Nowoczesny styl elewacji i tereny zielone komponujące się z naturą nadbrzeża Wisły to kolejne atuty. Nam najbardziej podoba się naturalne położenie projektu. Zwłaszcza na wyższych kondygnacjach powinno zapewnić mieszkańcom poczucie życia w jednoczesnej harmonii z rytmem miasta i natury. Ku naszemu zaskoczeniu deweloper zaplanował sporo mieszkań w najbardziej poszukiwanych metrażach. Spodziewaliśmy się tu przestronniejszych apartamentów, ale z punktu widzenia znacznej części klientów to raczej miłe zaskoczenie.

Łukasz Ziob
prezes zarządu Galinvest

Projektując Osiedle Riverside, dużą wagę przywiązywaliśmy do estetyki i funkcjonalności całego zamierzenia. Staraliśmy się bardzo mocno wyeksponować atuty lokalizacji, dlatego też na terenie nieruchomości od strony Wisły przewidzieliśmy ciekawe rozwiązanie rekreacyjne. Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie kolejnym, który wpłynie na dalszy rozwój bulwarów wiślanych jako jednej z najbardziej wyjątkowych atrakcji turystycznych naszego miasta.

GRZEGÓRZKI PARK

Grzegórzki Park, Kraków

Fot. mat.pras. Inter-Bud Developer, Grzegórzki Park

Bardzo lubimy inwestycje, które dbają nie tylko o sam budynek, czy rozkład mieszkań, lecz także o komfort przyszłych mieszkańców związany z otoczeniem. Słowo „park” w nazwie inwestycji nasuwa skojarzenia z zielenią i przyrodą, czyli tym, co na polskich wielkich osiedlach często bywa towarem deficytowym. Zdarza się, że te pozytywne skojarzenia są wykorzystywane przez marketingowców i poszczególne projekty z faktycznym oczekiwanym parkiem nie mają wiele wspólnego. W przypadku inwestycji Grzegórzki Park jest jednak zupełnie inaczej. To duży projekt, w którym kolejny, drugi, etap jest aktualnie w sprzedaży. Zaprojektowany został z rozmachem. Zarówno tym stylistycznym (stonowana kolorystyka, nowoczesna linia architektoniczna), jak i powierzchniowym (przestronne, zielone tereny wspólne). Lokalizacja inwestycji (ulica Francesco Nullo) to z jednej strony gwarancja cichej okolicy, a z drugiej bardzo dobra komunikacja z najważniejszymi miejscami w Krakowie.

OSIEDLE FI

Kraków Osiedle Fi

fot. mat. pras. Megapolis, Osiedle Fi

Jeszcze nie tak dawno temu, trudno było wyobrazić sobie sytuację, w której mieszkanie najpierw można obejrzeć, następnie zastanowić się nad jego zakupem, podjąć decyzję, i wprowadzić się do już wykończonego i urządzonego. A wszystko to w bardzo krótkim odstępie czasu. Osiedle Fi daje taką właśnie możliwość. Zakup mieszkania i jego remont wcale nie muszą ciągnąć się w nieskończoność. Wybór tej inwestycji to doskonała alternatywa dla wszystkich zapracowanych osób. Dogodna może okazać się dla nich także lokalizacja osiedla. Szkoda czasu na długie dojazdy do centrum. Blisko stąd zarówno do ośrodków edukacyjnych, leczniczych, jak i obiektów rekreacyjnych. Jeśli mielibyśmy opisać inwestycję jednym słowem, to byłoby nim słowo „wygoda”.

Zobacz inwestycję

 

REZYDENCJA WALENTY

Kraków Rezydencja Walenty

Fot. mat. pras. APT-Dom, Rezydencja Walenty

Opisując tę inwestycję w analizie dzielnic, napisaliśmy, że jest to projekt dla osób zakochanych w Krakowie. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że Rezydencja Walenty zlokalizowana jest niejako w głównym krwiobiegu infrastrukturalnym Krakowa, ale przede wszystkim dlatego, że nawet od strony projektowej poczuć można klimat kulturalnej stolicy Polski. To jeden z tych projektów, który w Katowicach, Łodzi czy Poznaniu po prostu by nie pasował, natomiast w Kraków wkomponowuje się idealnie. Wysoka jakość materiałów, dbałość o szczegóły. Smak i klasa. Deweloper na swojej stronie pisze, że to inwestycja inna niż wszystkie. Zazwyczaj gdy czytamy takie teksty, uśmiechamy się pod nosem, w tym przypadku możemy jedynie przytaknąć.

ATRIUM PARK

Atrium Park Kraków

Fot. mat. pras. Grupa Sento, Atrium Park

Bardzo cenimy sobie projekty, których autorzy wychodzą poza szablonowe myślenie w obszarze architektury użytkowej. Kto twierdzi, że dach nie może być przestronnym ogólnodostępnym tarasem? Kto uważa, że klatka schodowa nie może być otwartą przestrzenią, na dodatek ozdobioną roślinnością? Jeśli tacy ludzie są, to z pewnością nie pracowali przy powstaniu tego projektu. Atrium Park łamie stare szablony i robi to w sposób, który wzbudza nasz szacunek. Jeśli dodamy do tego fakt, że w standardowej cenie dostajemy mieszkanie w pełni gotowe do wprowadzenia się, to nie mamy więcej pytań. Po prostu obecność takiego projektu na naszej liście TOP 10 jest obowiązkowa. Projekt polecamy zwłaszcza osobom, dla których jest to pierwsze mieszkanie.

MURAPOL GARBARNIA

Kraków Garbarnia Murapol

Fot. mat. pras. Muraopl, Murapol Garbarnia

Czy da się połączyć zaciszną lokalizację z byciem naprawdę blisko centrum? Projekt Murapol Garbarnia pokazuje, że tak. Odległość około 600 metrów od jednego z głównych szlaków komunikacyjnych, jakim jest ul. Wadowicka, to wystarczająco daleko, by mówić o komforcie mieszkania, a zarazem wystarczająco blisko, by podkreślać dobre skomunikowanie zresztą miasta. Co ważne deweloper przewidział w tym projekcie mieszkania z segmentu popularnego (25- 68 mkw.), które dodatkowo są bardzo ustawne i do bólu praktyczne. Wizualizacje wyglądają bardzo spójnie i elegancko. Jeśli nic się nie zmieni, będzie to bardzo przyjemne osiedle. Połączenie praktyczności i dobrego smaku sprawiło, że wpisujemy ten projekt na naszą listę.

OSIEDLE KWIATOWA RÓWNINA

Kraków Kwiatowa Równina

Fot. mat. pras. Grupa Deweloperska GEO, Kwiatowa Równina

Ten projekt postanowiliśmy umieścić na naszej liście, by podkreślić, że inwestycja z niższego przedziału cenowego wcale nie musi być minimalistyczna. W trakcie pisania niniejszej publikacji była co prawda jeszcze w trakcie realizacji, ale wyczuwamy tu ciekawe kameralne przedsięwzięcie.
Nie jest to inwestycja premium i pewnych luksusów charakterystycznych dla tej klasy nie powinniśmy się spodziewać. Nie mamy tu z okien widoku na Wawel, ale w zamian wprowadzamy się do spokojnej i urokliwej okolicy otoczonej zielonymi terenami. Komunikacja miejska jest wprawdzie dostępna, ale nie ma co ukrywać, że na dłuższą metę samochód się przyda. Duży plus dajemy za aż 4 różne pakiety wykończenia mieszkania. W oferowanej cenie projekt Kwiatowej Równiny wygląda zaskakująco dobrze.

OSIEDLE EUROPEJSKIE

Kraków Osiedle Europejskie

Fot. mat. pras. Grupa Deweloperska GEO, Kwiatowa Równina

Nasze zestawienie nie byłoby pełne bez tego projektu, który już od kilkunastu lat wpisuje się w krajobraz Ruczaju. Przyszli mieszkańcy mogą doskonale poznać tę inwestycję. Nie jest to miejsce dla szukających kameralności, ale Ci, którzy stawiają na funkcjonalność, powinni być zadowoleni. Projekt sam w sobie stanowi mini-dzielnicę, więc w naturalny sposób przyciąga mały biznes, dzięki czemu jest tu po prostu wygodnie. Można zaryzykować stwierdzenie, że to oferta dla osób nielubiących ryzykować. Społeczny dowód słuszności (skoro tyle osób kupiło tu mieszkania, to nie mogą się mylić) w tym przypadku jest jak najbardziej na miejscu. Można tu kupić mieszkanie lub nie, ale na liście inwestycji, które trzeba świadomie poddać analizie, zanim dokonamy ostatecznego wyboru, ten projekt musi się po prostu znaleźć.

 


Zestawienie pochodzi z Raportu „Rynek pierwotny w Krakowie” [2015]:

Pobierz raport "Rynek pierwotny w Krakowie" 2015

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Studiować i mieszkać w Poznaniu

21.08.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Nowe oblicze Gdańska – Young City Gdańsk

20.07.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Czy w Gdyni powstanie całkiem nowa dzielnica?

08.06.2016

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Kraków – miasto jedyne w swoim rodzaju

05.06.2016

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij