[Kraków] Lokum Deweloper włącza do oferty mieszkania na osiedlu Lokum Salsa

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Lokum Deweloper, oferujący mieszkania o podwyższonym standardzie, wprowadził do sprzedaży 230 mieszkań na osiedlu Lokum Salsa w Krakowie.

Osiedle Lokum Salsa powstaje przy ul. Stanisława Klimeckiego na Zabłociu. W pięciopiętrowych budynkach znajdą się mieszkania o układzie od dwóch do pięciu pokoi i powierzchni od 28 do 115 metrów kwadratowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 330 zł za metr kwadratowy.

Zobacz szczegóły inwestycji Lokum Salsa

Inspiracją dla architektury osiedla Lokum Salsa stało się poprzemysłowe dziedzictwo dzielnicy. W ostatnich latach Zabłocie zmienia się i zyskuje na atrakcyjności, zachowując jednak pamięć o przeszłości zapisaną w budynkach dawnych fabryk. Poddawane rewitalizacji zyskują nowe funkcje, stając się m.in. siedzibami ważnych dla miasta instytucji kultury.

Projektując osiedle, sięgnęliśmy po proste, nowoczesne formy, a jednocześnie staraliśmy się nawiązać do historii Zabłocia. Klinkierowa okładzina na elewacjach, ciemna stolarka okienna oraz balustrady balkonów ze stali i szkła są ukłonem w stronę poprzemysłowego charakteru tej części miasta. Ich surowość przełamują regularnie rozmieszczone na fasadach pionowe pasy białych wykuszy. Rozrzeźbiają one bryły budynków, dodając im lekkości i elegancji, a zarazem definiują ich rytm i dynamikę – wyjaśnia Grzegorz Szlachetka z pracowni Blok Architekci.

Na dwóch pierwszych kondygnacjach mieścić się będą lokale biurowe. Miejsca postojowe i komórki lokatorskie ulokowane będą na poziomach 0 i -1. We wszystkich budynkach zaprojektowano eleganckie klatki schodowe oraz cichobieżne windy. Wewnątrz osiedla powstaną dziedzińce z bogato zaaranżowaną zielenią.

Dzięki zróżnicowanej ofercie idealne miejsce znajdą tu dla siebie wszyscy, dla których ważna jest wygoda i prestiż życia w centrum Krakowa – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper. – Położenie osiedla w intensywnie rozwijającej się dzielnicy, w pobliżu ośrodków biznesowych i targowych oraz szkół i uczelni to także jego ogromny atut w aspekcie inwestycyjnym – dodaje Prezes.

Budowa osiedla Lokum Salsa już ruszyła. W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną budynki o symbolach budowlanych A i B.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij