[Gdynia] Gdzie warto zamieszkać – Region Południowo-Centralny

Zespół Nieruchomosci-online.pl

To tereny stanowiące niejako miejską wyspę zatopioną w morzu zieleni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z jednej, a lasów sopockich z drugiej strony. Myli się jednak ten, kto spodziewa się tam znaleźć jedynie osiedla domków jednorodzinnych.

 

region poludniowo centralny inwestycje

Analiza dzielnic: Witomino-Leśniczówka, Witomino-Radiostacja, Karwiny, Mały Kack.

W sumie na tych terenach mieszka około 40 tys. gdynian. Dobrze rozwinięta infrastruktura i szybki dojazd do obwodnicy sprawiają, że są to naprawdę ciekawe rejony do zamieszkania.

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdyni okolicach

 

Analiza wybranych inwestycji w Regionie Południowo-Centralnym Gdyni

Nasz pierwszy postój w tej okolicy zrobiliśmy w dzielnicy Mały Kack przy ulicy Strzelców, gdzie powstaje inwestycja Apartamenty Conrada. Komunikacyjnie główne połączenie z Gdynią stanowić tam będzie ulica Wielkopolska, ale już wkrótce w okolicy zlokalizowany zostanie przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. To spory plus, ale jednocześnie warty podkreślenia jest niewielki dystans, jaki dzieli inwestycję od linii kolejowej. Niska zabudowa i nowoczesny styl wykończenia budynków nadają im przyjemny charakter. Same mieszkania mają duże balkony i są zaplanowane z głową, bez zbędnego gubienia metrażu. W sumie powstaną 3 budynki, z których pierwszy jest już gotowy do odbioru, a prace nad 2 pozostałymi mają się zakończyć do końca bieżącego roku. Obecnie w ofercie jest kilkadziesiąt lokali w cenach od 5600 do 6750 zł/mkw.

Można powiedzieć, że ta okolica to obecnie ulubione miejsce gdyńskich deweloperów. Tuż obok wspomnianej wyżej inwestycji znajdują się bowiem Apartamenty Altoria. Dziś inwestycja jest już sprzedana, ale deweloper szykuje kolejną ofertę po drugiej stronie ulicy Strzeleckiej. Jednak to nie koniec. Idąc kawałek dalej, docieramy do Apartamentów Na Polanie budowanych przez EkoLan. Od razu odradzamy czytanie wszelkiego rodzaju komentarzy dotyczących tych 3 osiedli. No chyba, że dla poprawy humoru, żeby się pośmiać. Trudno bowiem na poważnie odbierać wpisy zachwalające inwestycję X i wyśmiewające Y (notabene sąsiadujące ze sobą), a pod spodem kontrwpisy opiewające inwestycję Y, i nie zostawiające suchej nitki na inwestycji X. Radzimy dać sobie spokój z opiniami i samemu udać się w to urocze miejsce, by stwierdzić, czy nam ono odpowiada oraz która z inwestycji lepiej przypada nam i naszemu portfelowi do gustu. W naszej ocenie każdy, kto chciałby z jednej strony odpocząć od miejskiego zgiełku, a z drugiej mieszkać w lokalizacji, skąd wszędzie jest blisko, znajdzie tu coś dla siebie. Firma EkoLan, twórca Apartamentów Na Polanie, na stronie promującej inwestycję opisała ideę osiedla jako SLOW LIFE. To ciekawa koncepcja, która dobrze opisuje to, czym ono jest: oazą ciszy i spokoju w otoczeniu przyrody z jednoczesnym szybkim połączeniem z resztą miasta. Ceny w granicach 6 tys. zł/mkw. definiują odbiorcę jako osobę, która już coś osiągnęła, żyje intensywnie i potrzebuje ciszy, by móc rozkoszować się życiem. Bez wątpienia dobry projekt, w dużej mierze już zamieszkany, co też jest sporym plusem.

Ostatnią inwestycję znaleźliśmy nieco dalej na północ w dzielnicy Witomino. Amareno to projekt 2 budynków z mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach od 39 do 90 mkw. Spora część z nich jest już sprzedana, ale w ofercie jest jeszcze około 30 lokali, głównie 2-pokojowych. Tutaj infrastruktura jest już w pełni rozwinięta (tuż obok szkoła podstawowa), a dodatkową zaletą jest bliskość obwodnicy. Budynki są na etapie pozwalającym zobaczyć na żywo, jak będzie wyglądało osiedle. W przeciwieństwie do niektórych projektów, tutejsze odległości między budynkami są przyzwoite. Cukru od sąsiada przez balkon nie pożyczymy, a to nie zawsze jest normą.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij