[Gdynia] Gdzie warto zamieszkać – Region Północ

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Powierzchniowo to niewielki obszar. Łącznie zajmuje mniej niż Wielki Kack czy Pustki Cisowskie. Jednak pod względem liczby mieszkańców to miejsce należy do bardzo zaludnionych.

region polnoc inwestycje

Analiza dzielnic: Oksywie, Obłuże, Pogórze, Babie Doły

Obłuże to druga, a Oksywie to trzecia pod tym względem dzielnica Gdyni. W tym regionie mieszka 21% gdynian (mimo że obszarowo to jedynie 9,5 % powierzchni miasta). Tutaj również poszczególne dzielnice mają inny charakter. Babie Doły to praktycznie przedmieścia, gdzie dominuje jednorodzinna zabudowa, z kolei Oksywie czy Obłuże to przewaga bloków stanowiących mieszankę budownictwa przedwojennego, epoki PRL oraz lat 90. Nie brakuje tu także i najnowszych inwestycji. Przyjrzeliśmy im się bliżej.

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdyni okolicach

 

Analiza wybranych inwestycji w północnej części Gdyni

Zaczęliśmy od dzielnicy Pogórze i znajdującego się tam osiedla Shiraz Park. Ceny kształtują się pomiędzy 5000 a 6000 za mkw. W tym przypadku jest to już kolejny etap budowy, więc nie kupujemy kota w worku. Dotychczasowe budynki prezentują się bardzo okazale. Duże przeszklenia, niska zabudowa. Samo osiedle ciche i przyjemne. Niedaleko znajduje się Galeria Szperk, w której dostępnych jest ponad 60 sklepów różnych branż. Dodatkowo w galerii znajduje się 2-poziomowy klub fitness. Jeśli chodzi o komunikację to – gdy nie ma korków – jest dość prosta i szybka. Same mieszkania bardzo ustawne i z naprawdę przestronnymi balkonami. Ogólnie polecamy przetestować osobiście, jak należy rozumieć wyrażenie „gdy nie ma korków”. Jeśli testy wyjdą pozytywnie, to bardzo przyjemny projekt.

Tuż obok trwają prace nad Osiedlem Morskim. Na stronie dewelopera można zobaczyć zdjęcia lotnicze, na których doskonale widać ulokowanie osiedla względem reszty miasta. Jasno trzeba sobie powiedzieć, że nie jest to centrum, ale z drugiej strony mieszkania w takich rozkładach w centrum byłyby jakieś 100% droższe. W Osiedlu Morskim ceny zaczynają się już od około 4700 zł/mkw. Niestety, jest już tylko kilka lokali 3-pokojowych. Reszta to mieszkania 1-, 2-pokojowe. Są tu również lokale dostępne w ramach programu MdM. Duży plus za architekturę, która jest elegancka i przyjazna dla oka. Również wykończenie części wspólnych jest tutaj naprawdę na poziomie. Ogólnie projekt, któremu warto poświęcić odrobinę uwagi.
Z Pogórza przenieśliśmy się na Obłuże, a konkretnie na Osiedle Nawigator. Znaleźliśmy tam mieszkania w cenie nawet około 4500 zł/mkw. Zaczęliśmy szukać, gdzie jest haczyk…? Może to, że tuż obok osiedla jest torowisko? Pociągi jednak jeżdżą tam tak rzadko, że ich przejazd można traktować jako swego rodzaju atrakcję – odpada. Może zatem lokalizacja? Tu też jest się trudno do czegoś przyczepić… Bliskość ulicy Kwiatkowskiego mówi wszystko. Więc może infrastruktura? Gdy to zaczęliśmy sprawdzać, okazało się, że w pobliżu osiedla są przedszkola i szkoła. Jedyne co dalibyśmy do poprawki, to zwiększenie trochę przestrzeni między blokami, no ale wtedy pewnie cena, by znacznie podskoczyła. Mówiąc krótko, osiedle na bardzo duży plus.

Ostatnie osiedle, które odwiedziliśmy w tym regionie, znajduje się na styku dzielnic Oksywia i Obłuża. Prace nad projektem Komandorskie Wzgórze już się praktycznie zakończyły. W sprzedaży jest jeszcze około 40 lokali w ostatnim bloku. Osiedle jest już w większości zamieszkane, więc można na żywo przekonać się, jak wygląda zagospodarowanie zieleni czy odległości między blokami. W naszym odczuciu – nowocześnie i wielkomiejsko. A że z tej okolicy do centrum są często korki? Jak to się u nas mówi: taki mamy klimat.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij