[Gdynia] Gdzie warto zamieszkać – Pas nadmorski

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Ta część Gdyni posiada wszystko, na co zwraca się uwagę, kupując mieszkanie. Rozwinięta infrastruktura, bliskość centrum, łatwa komunikacja, prestiż, tereny zielone, no i oczywiście – jak sama nazwa mówi – bliskość plaży i morza (Zatoka Gdańska). Wszystko to sprawia, że nowe inwestycje w tej części miasta cieszą się sporym powodzeniem.

pas nadmorskie gdynia inwestycje

Analiza dzielnic: Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymiliana, Orłowo, Redłowo.

Najczęściej oferują lokale wykraczające poza standard popularny i odbiegają cenowo od wskaźników ustalonych w ramach rządowych programów pomocowych. Dobrym przykładem może być Villa Baltica, na którą składają się 2 eleganckie budynki przy ulicy Inżynierskiej w cichej i spokojnej części Orłowa. Cała inwestycja posiadała jedynie 15 mieszkań w przedziale od 40 do 90 mkw. Pomimo cen w przedziale 7900 – 9500 zł/mkw. szybko znalazły one swoich nabywców. W dzielnicach takich jak Orłowo również rynek wtórny nie rozpieszcza nas, jeśli chodzi o ceny. Mieszkanie z kamienicy z okresu PRL kosztuje tam ponad 6000 zł/mkw. Redłowo też nie jest specjalnie tańsze. Owszem można na rynku wtórnym znaleźć mieszkania w cenie poniżej 5 tys./mkw., ale ceny nowych lokali są już o wiele droższe.

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdyni okolicach

 

Analiza wybranych inwestycji w pasie nadmorskim Gdyni

Na Orłowie inwestycją, która przykuła naszą uwagę, jest Villa Mirador. Projekt powstaje przy tej samej ulicy co Villa Baltica, na osiedlu domów jednorodzinnych. W ofercie jest jeszcze około 10 apartamentów w cenie od 6500 zł/mkw., co jak na tę część Trójmiasta spokojnie można nazwać okazją. Lokalizacyjnie bez zarzutu, natomiast nie do końca jesteśmy w stanie zrozumieć, jak to możliwe, że ktoś w takiej inwestycji zaplanował lokal bez balkonu, i to w sytuacji, gdy w pozostałych są one dobrze wkomponowane i przestronne.

Całe szczęście Gdynia to miejsce, gdzie powstają także kompleksowe osiedla, a nie tylko pojedyncze budynki. Chyba najpiękniejsze osiedle, do jakiego dotarliśmy w tej części, ulokowane jest u zbiegu alei Zwycięstwa i ulicy Orłowskiej. Osiedle nosi nazwę Nowe Orłowo. Lokalizacyjnie trudno o lepsze miejsce w Gdyni. Do Orłowskiego mola możemy przejść się spacerkiem. Dojazd do CH Klif zajmie nam 2-3 minuty. Trochę obaw może budzić bliskość alei Zwycięstwa (bardzo duże natężenie ruchu), ale coś za coś. Architektonicznie wykończone ze smakiem. Rozkłady bardzo ergonomiczne, trudno się do czegokolwiek przyczepić. Ogólnie tego typu osiedla to miejsca, w których chce się mieszkać. Oczywiście pod warunkiem, że nas na to stać. Ceny za 2-pokojowe mieszkanie zaczynają się od 545 tys., zaś 4-pokojowe apartamenty podchodzą pod prawie 2 mln zł. Czy to adekwatna kwota za zamieszkanie w tym projekcie? Patrząc po liczbie sprzedanych mieszkań, można stwierdzić, że dla wielu osób jak najbardziej.

Ciekawy projekt na Redłowie zbudował znany warszawski deweloper J.W. Construction. Choć na rynku znany jest z budowy mieszkań raczej w klasie popularnej, to w przypadku Rezydencji Redłowo, wyraźnie widać, że celował przynajmniej segment wyżej. Projekt od strony architektonicznej rzeczywiście może się podobać, jednak w naszym odczuciu odległości pomiędzy poszczególnymi budynkami powinny być nieco większe. Rozkłady mieszkań bardzo klasyczne, a więc proste w aranżacji. Lokalizacja wymarzona: wszędzie blisko, a poza tym spokój dookoła. Zwróciliśmy jeszcze uwagę na zbyt mały plac zabaw. Gdybyśmy tak mogli wstawić jeden blok mniej, a kosztem tego powiększyć powierzchnię wspólną i przestrzenie, to naprawdę powiedzielibyśmy: jest super. W obecnej wersji powiemy tylko tyle: plusów jest więcej niż minusów.
Kolejny przystanek zrobiliśmy również na Redłowie przy ulicy Cylkowskiego, gdzie Osiedle nad Kępą buduje PB Górski. Obecnie w ofercie jest jeszcze około 30 lokali 2- i 4-pokojowych. Lokalizacyjnie to wymarzone miejsce dla miłośników spacerów. Bliskość Kępy Redłowskiej oraz plaży zapewnia spokój i ciszę. Z drugiej strony szybki dojazd do alei Zwycięstwa to łatwa komunikacja z resztą miasta. Cenowo, jak na tę lokalizację, też jest nieźle. Za 2-pokojowe mieszkanie na parterze trzeba zapłacić około 312 tys. Ulokowanie budynku zapewnia naprawdę przyjemne widoki. Rozkłady mieszkań funkcjonalne. Szkoda jedynie, że sama architektura budynku nie wyróżnia się niczym szczególnym. Nawet gdyby pewne zabiegi nadające jej nieco bardziej nowoczesny charakter miałyby nieznacznie wpłynąć na cenę mieszkań, to naszym zdaniem projekt i tak by się obronił. Od strony estetycznej trochę nudno, ale funkcjonalnie.

Na koniec w tym regionie prezentujemy projekt, który dopiero wchodzi do oferty – Maestro. To kameralna inwestycja na Wzgórzu św. Maksymiliana przy ulicy Stanisława Moniuszki 14. O lokalizacji możemy powiedzieć tyle, co wie każdy gdynianin. Wzgórze św. Maksymiliana to dzielnica praktycznie w centrum Gdyni, a jednocześnie będąca jakby z boku. Na wizualizacjach od razu naszą uwagę zwróciły przestronne balkony. Jeśli ktoś stawia budynek, w którym planuje jedynie 17 mieszkań, oznacza to, że nie będą to mieszkania z segmentu popularnego. Po raz kolejny potwierdzona została teza, że duże przeszklenia dodają inwestycji prestiżu. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij