[Gdynia] Top 10 inwestycji deweloperskich – rekomendacje Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zestawienie TOP 10 inwestycji deweloperskich w Gdyni jest subiektywnym rankingiem zespołu Nieruchomosci-online.pl, obejmującym najciekawsze projekty, które znaleźliśmy w tej części Trójmiasta.

TOP 10 inwestycji deweloperskich w Gdyni

Osiedle Nawigator

Zwycięzcą naszego rankingu został projekt, który może zainteresować całkiem spore grono odbiorców. Zaczynając jego opis od mieszkań, przyznajemy bardzo duży plus za ich ergonomię i ustawność. Sama architektura budynków nie jest może zbyt wyszukana, ale za to nowoczesna i przyjazna. Dobrze wpisuje się w industrialny charakter Gdyni. To projekt dla ludzi chcących czuć klimat i puls tego miasta. Cenowo, jak na swoją lokalizację, prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Ta inwestycja powinna trafić w gusta klientów aktywnych, którzy wyżej cenią sobie miejskie atrakcje niż możliwość spaceru z psem po parku. W naszym odczuciu to bardziej miejsce – baza – z którego blisko będzie i do szkoły, i do pracy, i na obwodnicę, gdy chce się wyjechać z miasta. Solidny projekt dla ludzi w sile wieku.

Osiedle Nawigator Osiedle Nawigator to projekt dedykowany osobom szukającym i umiejącym odnaleźć piękno industrialnej duszy młodej i nowoczesnej Gdyni. Dzięki wspaniałym widokom na przemysłową część gdyńskiego portu oraz bardzo dobrą lokalizację i bogatą infrastrukturę – inwestycję tę upodobali sobie głównie młodzi i dynamiczni klienci. Cieszy nas sukces komercyjny tego projektu, a zdobycie 1 miejsca w rankingu magazynu „Estate” jest ukoronowaniem wieloletniego dbania o każdy szczegół realizowanych inwestycji.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej EURO STYL

osiedle nawigator

Shiraz Park

Zazwyczaj mamy obecnie do czynienia z trendem, w którym na obrzeżach miast powstają osiedla w segmencie popularnym nastawione na klienta skuszonego ceną i ewentualnie dopłatami MdM. Liczy się więc przede wszystkim to, żeby zmieścić się w limicie cenowym dla danej lokalizacji. Osiedle Shiraz Park idzie wbrew temu trendowi. Od strony architektonicznej to bardzo ciekawy projekt przypominający raczej podmiejskie wille niż klasę MdM. Nam od strony wizualnej najbardziej do gustu przypadł etap II osiedla. Tam też znaleźliśmy świetnie rozplanowane 3-pokojowe lokale. W etapie III znajdują się z kolei mieszkania 2-pokojowe o mniejszej powierzchni. Jeden z ciekawszych projektów w Gdyni.

Od samego początku staraliśmy się, by przyszli mieszkańcy mogli powiedzieć, że mieszkają na osiedlu, które w swojej architekturze i klimacie nie jest banalne. Zainteresowanie ze strony klientów i mediów potwierdzają, że nasz cel udało się nam zrealizować.

Bogdan Bartkiewicz, prokurent

shiraz partk

Wiczlino-Ogród

W tej inwestycji najbardziej przypadła nam do gustu koncepcja osiedla ogrodu. Jest to projekt z mieszkaniami kwalifikującymi się do programu MdM. Można by więc spodziewać się bezbarwnego osiedla na przedmieściu, jakich powstało wiele. Tymczasem, ku naszemu zaskoczeniu, słowo ogród w nazwie nie stanowi jedynie wstawki marketingowej. Jeśli ogród kojarzy Wam się z zielenią i miejscem do wypoczynku, to jako przyszli mieszkańcy nie będziecie rozczarowani. Tu jest po prostu przyjemnie, a fakt, że przy dobrych wiatrach dojazd do centrum zajmie nam kwadrans? Taki urok życia w większym mieście. Lepiej spójrzmy na to, jak rozwija się Gdynia-Zachód, a patrzeć jest na co. Już zresztą przedszkole czy szkoła podstawowa znajdują się zaledwie 5 minut pieszo od terenu inwestycji. Bez samochodu będzie tu raczej ciężko, ale w tym przedziale cenowym, dla młodych, dla których to pierwsze mieszkanie, to jedna z ciekawszych propozycji.

Wiczlino-Ogród to budowane od 2009 roku, funkcjonalnie zaprojektowane, wyjątkowo przyjazne i rodzinne osiedle zlokalizowane na Gdyni-Zachód – strategicznej dla rozwoju Gdyni dzielnicy. Rozpoznawalną cechą osiedla jest kameralna architektura budynków o spadzistych dachach oraz przestronne, w pełni zagospodarowane dziedzińce o charakterze wnętrz parkowych. Główną oś osiedla stanowi ulica Filipkowskiego z pierzejami, a w nich liczne sklepy, przyjazna rodzinna klubokawiarnia oraz centrum perinatologii. Przy tej reprezentacyjnej ulicy powstał jeden z największych w Gdyni ogólnodostępny teren rekreacyjny o powierzchni 3,5 tys. mkw., z boiskiem do streetballa i minipiłki nożnej, tyrolka oraz duży plac zabaw. Teren ten stanowi doskonałą przestrzeń do integracji mieszkańców.

Michał Skwierz, członek zarządu Grupy Inwestycyjnej Hossa

wieliczno ogrod

Apartamenty Conrada

To zadziwiające, ile w Gdyni jest miejsc, które łączą w sobie zarówno bliskość natury, jak i dogodne połączenie z centrum. Jednym z nich jest dzielnica Mały Kack, gdzie ostatnio powstało lub powstaje kilka naprawdę ciekawych projektów. Apartamenty Conrada to jeden z nich. Niska, bo zaledwie 3-piętrowa zabudowa, przestronne balkony i funkcjonalne mieszkania. No i oczywiście malownicze położenie, które zapewnia ciszę, spokój, a jednocześnie pozwala nam czuć, że to ciągle Gdynia – młode i dynamiczne miasto. Warto w tym miejscu wspomnieć o bliskości Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. W naszej ocenie to inwestycja warta odnotowania przez wiele grup odbiorców.

apartamenty conrada

Nowe Orłowo

Nowoczesna architektura, elitarność, bliskość zarówno głównych węzłów komunikacyjnych, jak i mola w Orłowie. Dbałość o szczegóły, pięknie zagospodarowane części wspólne. Zalety tej inwestycji można by jeszcze długo wymieniać. Bez wątpienia jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji w Gdyni. Wielu chętniej wybrałby mieszkanie na takim osiedlu wielorodzinnym niż budowę własnego domu. I faktycznie pod kątem cenowym jest to swego rodzaju alternatywa właśnie dla nich. Ceny w Nowym Orłowie całkowicie dyskwalifikują ten projekt z programów rządowych dopłat. Z pewnością marzenia o zamieszkaniu na tego typu osiedlu spełnią tylko nieliczni. Projekt absolutnie z półki wyższej.

nowe orlowo

Osiedle Morskie

To przykład lokalizacji, która pokazuje, jak wykorzystać dostępną infrastrukturę miejską przy jednoczesnym zapewnieniu mieszkańcom ciszy i spokoju. Pogranicze gdyńskiej dzielnicy Pogórze i gminy Kosakowo to miejsce, gdzie otaczają nas łąki i pola. Kilka minut wystarczy, by dotrzeć na mało uczęszczane plaże w Babich Dołach, jednocześnie szybko możemy dojechać do Estakady Kwiatkowskiego, a stamtąd sprawnie znaleźć się na obwodnicy Trójmiasta. Dodatkowo bliskość innych osiedli mieszkaniowych oraz Galerii Szperk sprawia, że nie mamy poczucia wyobcowania. To projekt o dużym rozmachu oferujący bardzo zróżnicowany wachlarz ciekawie zaprojektowanych mieszkań. Nowoczesna architektura i aranżacje części wspólnych sprawiają, że to naprawdę przyjemne miejsce, by na dłużej zapuścić korzenie.

osiedle morskie

Rezydencja Redłowo

W istocie nie jest to jeden, ale pięć 3-piętrowych budynków. Położenie na wzniesieniu sprawia, że nawet kameralna, niska zabudowa nie daje poczucia przytłoczenia. Projekt raczej dla osób, które coś już w życiu osiągnęły i poszukują stabilizacji w dobrym otoczeniu. Z punktu widzenia klienta mogą trochę razić dość nieduże odległości pomiędzy poszczególnymi budynkami. Same mieszkania pozwalają jednak poczuć przestrzeń. Duży plus za rozwiązanie, by na jednym poziomie zaplanować zaledwie 2 mieszkania. To trend niestety nieobserwowany dziś zbyt często. W naszej opinii słowo rezydencja jest w tym przypadku bardziej elementem marketingowym niż opisem standardu, i może niechcący odstraszać. Nie jest to bowiem snobistyczny projekt dla wybranych, ale kameralny, o wyższym standardzie niż przeciętnie spotykany.

rezydencja redlowo

Apartamenty na Polanie

Rzadko się zdarza, żebyśmy w rankingu umieszczali inwestycję, która w ofercie ma zaledwie kilkanaście lokali. W przypadku Apartamentów Na Polanie zrobimy jednak wyjątek. Powód jest dość banalny – to osiedle po prostu bardzo się nam podoba. Piękne widoki z wyższych kondygnacji, zaciszne położenie. Miejsce, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu. Promowana przez dewelopera idea slow life bardzo dobrze pasuje do grupy docelowej – osób, które mają już za sobą etap gonitwy, osiągnęły pewien status materialny i pragną konsumować chwile, ciesząc się efektami swojej pracy. Nasze wrażenia bardzo pozytywne. Niestety trzeba się spieszyć, oferta jest już dość ograniczona.

apartamenty na polanie

Osiedle nad Kępą

Słowo osiedle jest w tym przypadku trochę na wyrost. W praktyce to kameralny 5-kondygnacyjny budynek położony na Kępie Redłowskiej. Lokalizacyjnie: bliskość morza, lasu, a jednocześnie centrum miasta i jego infrastruktury – to bezsprzeczne walory tego projektu. Od strony architektonicznej na kolana nie rzuca. W tym aspekcie na żadne fajerwerki liczyć nie możemy. Ale już sama ergonomia mieszkań nie wzbudza naszych uwag. Można rzec, że to klasyczny projekt, który wie, jak czerpać wartość z tego, co go otacza.

osiedle nad kepa

Horyzonty Gdyni

Już za samą lokalizację temu projektowi należy się miejsce w TOP 10. Bliskość centrum, SKM oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego sprawia, że to bardzo przyjemne miejsce do życia. Dużym plusem jest to, że oferowane obecnie mieszkania są w ostatnim etapie inwestycji. Możemy więc dokładnie zapoznać się z tym, jak wizualna koncepcja osiedla wygląda w rzeczywistości. Pozycja w rankingu byłaby wyższa, gdyby nie fakt, że zostało już zaledwie ok. 30 lokali, które w naszym odczuciu niedługo będą czekać na swoich właścicieli i inwestycja po prostu zniknie z oferty. Dobra sprzedaż to chyba najlepsza rekomendacja.

horyzonty gdynii

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij