Gdynia – najlepsze miasto do życia

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Podobnie jak w przypadku Gdańska, Gdynia składa się z wielu dzielnic, mocno zróżnicowanych pod względem natężenia inwestycji deweloperskich. Pozwoliliśmy sobie podzielić ją na 6 głównych regionów skupiających poszczególne dzielnice.

Ten podział jest czysto subiektywny i nie ma charakteru historyczno-administracyjnego. Jesteśmy jednak przekonani, że zarówno gdynianie, jak i osoby, które zamierzają dopiero w Gdyni zainwestować czy osiedlić się na stałe, doskonale się w nim odnajdą.

  • Region Centrum, w skład którego wchodzi Śródmieście i Działki Leśne
  • Pas Centralny z Chylonią, Grabówkiem, Leszczynkami, Cisowem i Pustkami Cisowskimi
  • Region Północny obejmujący Oksywie, Obłuże, Pogórze i Babie Doły
  • Pas Nadmorski, gdzie znajdziemy Kamienną Górę, Wzgórze św. Maksymiliana, Orłowo i Redłowo
  • Region Zachód to analiza Wielkiego Kacka, Dąbrowy i Chwarzno-Wiczlino
  • Region Południowo-Centralny to Witomino-Leśniczówka, Witomino-Radiostacja, Karwiny i Mały Kack

Największą dzielnicą Gdyni jest Chwarzno-Wiczlino. Jednocześnie jest to najrzadziej zaludniona dzielnica. Największą gęstość zaludnienia ma Wzgórze Św. Maksymiliana, które z kolei jest drugą, zaraz po Kamiennej Górze, najmniejszą dzielnicą miasta. Najwięcej gdynian mieszka oczywiście w Gdyni-Chyloni.

Z rozmów, które przeprowadziliśmy z mieszkańcami, wysnuliśmy jeden dość ogólny wniosek: Im bardziej dzielnica położona jest na południe, tym zbiera więcej pochlebnych opinii.

W naszej mini- sondzie na najlepszą dzielnicę wygrało Orłowo, aczkolwiek należy ten wynik traktować bardziej w formie zabawy niż profesjonalnego badania.

Gdynianie w większości są zadowoleni z mieszkania w swoim mieście. Lokalny patriotyzm jest tu bardzo silny i nie wynika tylko z chęci rywalizacji z większym Gdańskiem. Gdynia jest ośrodkiem o „mocarstwowych” ambicjach, która – w przeciwieństwie do uzdrowiskowo-turystycznego charakteru Sopotu, jest postrzegana bardziej jako ośrodek przemysłowy. W wielu rankingach od lat to właśnie Gdynia oceniana jest jako miasto, w którym żyje się najlepiej w Polsce.

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdyni okolicach

 

Jeśli zatem chcielibyście zostać mieszkańcami najlepszego miasta w Polsce, to zapraszamy do zapoznania się z konkretnymi lokalizacjami nowych inwestycji mieszkaniowych w Gdyni, gdzie będziecie mogli uwić sobie własne gniazdko.

 

Pobierz bezpłatny raport „Rynek Pierwotny we Trójmieście (2015)”

Znajdziesz w nim bardzo dokładną analizę rynku pierwotnego w tym największym ośrodku na Pomorzu oraz rankingi wyróżniających się inwestycji deweloperskich.

Pobierz raport

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij