[Gdańsk] Gdzie warto zamieszkać – Region Górny Taras

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Ten obszar Gdańska (Piecki-Migowo zwane są potocznie przez gdańszczan Moreną), jest w naszej opinii bardzo przyjemnym miejscem do życia.

gorny taras inwestycje

Analiza dzielnic: Suchanino, Piecki-Migowo, Brętowo

Rozwinięta infrastruktura (m.in. Gdański Park Naukowo-Technologiczny, centra handlowe), bardzo dobra komunikacja (która po zakończeniu prac nad koleją metropolitarną będzie jeszcze lepsza) i malownicze położenie to atuty dzielnic Górnego Tarasu. Niestety, podaż dostępnych działek nie jest w tym miejscu zbyt duża, co sprawia, że osobom pragnącym tu zamieszkać, bardzo często pozostaje rynek wtórny. Znaleźliśmy jednak kilka inwestycji, które w naszym odczuciu warte są, by przyjrzeć im się bliżej.

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdańsku i okolicach

 

Wybrane inwestycje deweloperskie w Gdańsku Górnym

Zaczynamy od projektu znanego już w Gdańsku bardzo dobrze – Osiedle Królewskie Wzgórze. W obecnym etapie pozostało w sprzedaży około 20 mieszkań, ale docelowo mają powstać tam jeszcze 4 budynki. Brawa temu projektowi należą się za planowanie części wspólnych. Wystarczy rzucić okiem na plan osiedla, by przekonać się, że pozwala na odpoczynek – przestrzeń, zieleń i piękne otoczenie. A to wszystko w niskim budownictwie. Ceny niektórych mieszkań kwalifikują je do programu MdM. Te droższe – w naszej opinii – i tak są warte swojej ceny. Warto też trochę dopłacić i kupić miejsce parkingowe. W godzinach wieczornych znalezienie wolnego miejsca nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba mieć też świadomość, że gdy duża liczba samochodów chce wyjechać w jednym czasie, a pod blokiem nie ma autostrady, to korek jest rzeczą naturalną.

Kolejna inwestycja, do której dotarliśmy, to Central Park. Jest to już zupełnie inny typ osiedla niż w przypadku opisywanego wcześniej projektu. Wysokie budownictwo w wielkomiejskim stylu zapewnia piękne widoki (im wyżej, tym lepiej), ale nie pozostawia specjalnie dużo miejsca na wrażenia artystyczne. Można spotkać nawet opinie, że to blokowisko porównywalne do tych na Zaspie, ale w naszej ocenie są one przesadzone. Tutaj plac pomiędzy blokami jest naprawdę duży, a otoczenie wokół już zbudowanych bloków jest zadbane. Faktem jest jednak to, że poza budynkami dostępnymi w ofercie powstaną tam jeszcze 4 wieżowce, a więc przez jakiś czas mieszkańców czeka mieszkanie obok placu budowy. Ceny, jak łatwo się domyślić, są zróżnicowane w zależności od piętra. Osoby chcące załapać się na program MdM będą musiały pogodzić się z mieszkaniem na niższych kondygnacjach lub poczekać z odbiorem nawet do 2017 roku. Zdania jak zwykle będą podzielone, ale niewątpliwym atutem jest tutaj infrastruktura i komunikacja. Projekt dla ludzi lubiących „miejskie klimaty”.

Na koniec dotarliśmy na osiedle Słoneczna Morena. Uczucia mamy mieszane. Z jednej strony bardzo dobra lokalizacja, z drugiej odnosimy wrażenie, że tych mieszkań jest tam po prostu za dużo. Co prawda według dewelopera ponad 30% działki stanowią tereny zielone, więc nie można narzekać, ale z pewnością gdyby budynki były niższe, całość sprawiałaby przyjaźniejsze wrażenie. No ale cóż, matematyki i praw rynku nie da się pokonać. Wybór mieszkań jeszcze jest bardzo szeroki, a rozkłady funkcjonalne. Niestety co do balkonów – zbyt często są one po prostu małe (3,73 mkw.). Cenowo spotkaliśmy się z opiniami, że jest drogo. Ale jeśli przypadną Wam do gustu mieszkania oferowane w cenach promocyjnych (nawet poniżej 5000 zł/mkw.), to jest to do zaakceptowania. Część mieszkań dostępna jest w ramach programu MdM. Podsumowując temat dyplomatycznie, są plusy i minusy. Może to banalne stwierdzenie, ale tak jak napisaliśmy, nasza ocena była dość zróżnicowana.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij