Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Kupno
  • Ceny nieruchomości w Warszawie i okolicy – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Ceny nieruchomości w Warszawie i okolicy – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Rafał Bieńkowski
Komentarze

Jakie są ceny mieszkań w Warszawie? Gdzie znajdziemy najtańsze domy w aglomeracji warszawskiej? Odpowiedzi na te pytania dostarcza najnowszy raport „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”, który analizuje średnie ceny ofertowe na rynku wtórnym.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Ceny nieruchomości w Warszawie należą oczywiście do najwyższych w Polsce, ale warto wiedzieć, jak stawki kształtują się też w podwarszawskich gminach. Portal Nieruchomosci-online.pl ponownie przeanalizował więc średnie ceny mieszkań, domów i działek m.in. w takich lokalizacjach jak Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Legionowo, Pruszków, Żyrardów, Łomianki, Marki, Wołomin, Konstancin-Jeziorna czy Mińsk Mazowiecki. Ponadto raport uwzględnia też aktualne stawki na rynku najmu w Warszawie.

Oto kilka wniosków płynących z najnowszego raportu lokalnego:

  • w Warszawie średnie ceny ofertowe mieszkań z rynku wtórnego wzrosły o 7 proc r/r. W przypadku domów było to 12 proc., a w przypadku działek 7 proc.;
  • osoby poszukujące mieszkań w Warszawie najczęściej wyszukują oferty do 500 tys. zł (22 proc.) oraz do 400 tys. zł i 600 tys. zł (po 17 proc.);
  • spośród analizowanych gmin ościennych tylko dwie mają porównywalne do Warszawy średnie ceny ofertowe działek. Są to Marki (725 zł/mkw.) i Pruszków (641 zł/mkw.).

 

Mapa aglomeracji warszawskiej

 

Ceny mieszkań w Warszawie i okolicy

Średie ceny mieszkań w aglomeracji warszawskiej

 

Ceny domów w Warszawie i sąsiednich gminach

Średnie ceny domów w aglomeracji warszawskiej

 

Ceny działek budowlanych w Warszawie i aglomeracji

Średnie ceny działek w aglomeracji warszawskiej

 

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie?

Średnie ceny najmu w Warszawie

 

Zapraszamy także do lektury pełnego raportu, w którym analizujemy ceny w największych aglomeracjach miejskich w Polsce. Sprawdź, jak Twoja aglomeracja wygląda na tle innych regionów.

CZYTAJ PEŁNY RAPORT
Rafał Bieńkowski

Rafał Bieńkowski - PR Manager w Nieruchomosci-online.pl, który zajmuje się także analizą danych portalu i przygotowywaniem raportów rynkowych. W przeszłości dziennikarz „Gazety Współczesnej”, „Gazety Olsztyńskiej” i „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij