Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Build-to-suit (BTS)

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Build To Suit (BTS) jest odpowiedzią na powstające według szablonu budynki i lokale komercyjne, do których nie każda działalność i każde upodobania się wpasują.

Co to jest Build-to-Suit?

BTS to budowanie skrojone na miarę. Jest to projektowanie i budowanie nieruchomości komercyjnych w taki sposób, aby spełniały indywidualne wymagania przedsiębiorców. Projekt wykonywany jest na zamówienie, które uwzględnia preferencje klienta, w granicach ustalonego przez strony budżetu. W ramach BTS zamawiający może decydować o wielu cechach budynku, w tym o:

  • lokalizacji – może powstać na gruntach znajdujących się w zasobach dewelopera, albo na nieruchomości gruntowej należącej do klienta. Możliwy jest też zakup przez dewelopera gruntu wskazanego przez klienta dla celu realizacji inwestycji;
  • wielkości powierzchni komercyjnej – powierzchnia biurowa lub przemysłowa wynosi dokładnie tyle, ile potrzebuje klient dewelopera, z uwzględnieniem wymogów określonych przepisami prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, np. w zakresie wielkości powierzchni biurowej przypadającej na jednego pracownika,
  • typie współpracy – korzystanie z budynku może odbywać się na podstawie umowy najmu, dzierżawy, albo po jego wykupieniu od dewelopera,
  • funkcji obiektu – budynek przemysłowy, biurowy, przeznaczony pod konkretną działalność czy produkcję. Wielu deweloperów w swojej ofercie zawiera również możliwość dostosowania infrastruktury technologicznej i technicznej budynku.

Inwestycje BTS mają na celu uwzględnienie potrzeb najemców czy kupujących, które wynikają z różnorodności prowadzonej przez nich działalności. Pozwala to na najlepsze zagospodarowanie budynku, maksymalne wykorzystanie przestrzeni, optymalizację procesów produkcyjnych oraz dopasowanie przestrzeni do uwarunkowań technologicznych produkcji, np. przygotowanie specjalnych taśm, czy pomieszczeń. Wszystkie te czynniki w efekcie pozwalają na lepsze wykorzystanie zasobów, usprawnienie procesów oraz poprawę wydajności pracy.

Przedsiębiorca otrzymuje przestrzeń o takiej wielkości i zagospodarowaniu, jakiej potrzebuje. Każdy metr powierzchni jest dokładnie zaplanowany i przemyślany, co obniża również koszty związane z samą budową.

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij