Wynajem w Poznaniu

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Ponad 100 tys. studentów, pokaźna grupa pracowników na kontraktach terminowych lub dopiero urządzających się w Poznaniu. To wystarczyło, by to miasto, a konkretnie poznańska Wilda stała się pierwszym wyborem Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Powstanie i działalność Funduszu Mieszkań na Wynajem były od dłuższego czasu komentowane na rynku. Wbrew temu co niekiedy się mówi, nie jest to kolejny „pomysł rządowy” (może to wywołać skojarzenia z MdM), ale komercyjny projekt finansowany przez BGK.  Ma na celu zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem i stworzenie w Polsce instytucjonalnego rynku mieszkań. To odpowiedź na rosnącą mobilność Polaków, a zarazem bodziec do jej zwiększania.

Fundusz stanowi pierwszą na polskim rynku tak skonsolidowaną propozycję dla osób, których zdolność kredytowa nie pozwala na zakup mieszkania lub nie chcą podejmować tak długoletniego zobowiązania związanego ze spłatą kredytu.

Wybór Poznania jako pierwszej lokalizacji, w którą Fundusz zdecydował się zainwestować, nie jest przypadkiem. To piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem rodzimych i zagranicznych inwestorów oraz posiada olbrzymi potencjał rozwoju.  Jest prężnym ośrodkiem akademickim i miejscem przyciągającym do pracy specjalistów z różnych branż.

Pierwszy budynek dostępny w ramach Funduszu zlokalizowany jest przy ul. Saperskiej, na terenie rozbudowywanej obecnie dzielnicy Wilda i osiedla Pod Platanami. (Więcej na temat samej inwestycji znajdziecie Państwo w opisie projektów zlokalizowanych w dzielnicy Wilda).

Zobacz wszystkie inwestycje w Poznaniu i okolicach

W budynku do wynajęcia są w sumie 124 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni: od kameralnych kawalerek, po komfortowe kilkupokojowe mieszkania. Najmniejsze ma 23 m2, największe ponad 70 m2. Wszystkie są w pełni gotowe do zamieszkania, z wyposażonymi w meble i sprzęt ADG kuchniami i łazienkami. Chętni mogą wynająć również komórkę lokatorską, a osoby zmotoryzowane miejsce parkingowe.

Najemcą może zostać każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę weryfikacyjną Funduszu, czyli będzie w stanie regulować czynsz oraz spełni wymogi związane z najmem okazjonalnym. Decydującym kryterium jest kolejność zgłoszeń. Mieszkanie można wynająć na okres od 6 miesięcy do 4 lat. Z pewnością sporym atutem takiego rozwiązania jest stabilność partnera będącego właścicielem mieszkania. Nie musimy martwić się, czy przypadkiem nie wróci „ciocia z Londynu” i mieszkanie trzeba będzie w tempie przyspieszonym opuścić. Nie ma również mowy o zmienności czynszu w trakcie trwania umowy. Co ważne jest możliwość zameldowania. Fundusz stworzył także Centrum Obsługi Klienta, gdzie można zgłaszać awarię lub usterki w mieszkaniu.

Fakt, że pierwsze projekty Funduszu (mającego plany ogólnopolskie) zlokalizowane są w Poznaniu, potwierdza tezę, że jest to miasto, w którym każdy przyjezdny szybko może poczuć się jak u siebie.


poznan-750x300

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij