W nowym roku ożywają plany. Styczeń 2021 na Nieruchomosci-online.pl w liczbach

Dominika Mikulska

fot.: Flo Maderebner z Pexels

Jaki styczeń, taki cały rok w branży nieruchomości. A zaczęło się wyjątkowo dobrze. Działając konsekwentnie i niezależnie oraz skupiając się na potrzebach użytkowników i klientów, możemy potwierdzić – Nieruchomosci-online.pl nadal dynamicznie rośnie.

Styczniowe rekordy

Styczeń zawsze charakteryzuje się skokiem ruchu, rynek nieruchomości zaczyna ożywiać się po jesienno-świątecznej stagnacji.

W ciągu 4 lat ruch na portalu wzrósł o 260 procent, osiągając w styczniu 2021 ponad 5 milonów unikalnych użytkowników.

Liczba unikalnych użytkowników Nieruchomosci-online.pl według Google Analytics, styczeń 2017 – styczeń 2021.

Rekordowy 2020 rok, a w 2021 nie zwalniamy tempa

Rok 2020 pod względem ruchu na portalu bił kolejne rekordy. Sukcesywnie zwiększamy liczbę poszukujących, a tylko w ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła o 1,5 miliona UU. To wzrost o 37% w stosunku do stycznia 2020 r.

Liczba unikalnych uzytkowników Nieruchomosci-online.pl według Google Analytics, styczen 2020 – styczen 2021.

Niepokonany lider w Google

W 2019 roku portal Nieruchomosci-online.pl przejął pozycję lidera pod wzgledem widocznosci w TOP 10 i utrzymał ja przez cały 2020 rok. Jest najlepiej wypozycjonowanym serwisem ogłoszeniowym nieruchomości w sieci, co gwarantuje stabilny i wartościowy ruch na ogłoszeniach.

Styczeń przyniósł skok liczby pozycji w TOP 10 kilku serwisom, jednak przewaga Nieruchomosci-online.pl tylko się umocniła i jest niekwestionowana. Ruch organiczny, czyli pochodzący z naturalnych wyników wyszukiwania w Google, wynosi w portalu ponad 43%.

Dane w ujeciu tygodniowym według narzedzia analitycznego Senuto za okres 01.01.2020 – 31.01.2021 r.
*Struktura horyzontalna działania serwisów OLX, Allegro, Gumtree i Gratka uniemozliwiaja zestawienie danych.

Ruch mobilny przekroczył 70%

Era mobile stała się faktem. Większość czasu w internecie spędzamy za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Nie inaczej dzieje się na portalu – poszukujący na Nieruchomosci-online.pl to w 69,7% użytkownicy smartfonów i w 2,3% tabletów. To dzięki temu, że gwarantujemy perfekcyjny wygląd ogłoszeń zarówno na komputerze, jak i tablecie czy telefonie.

Struktura użytkowników Nieruchomosci-online.pl według kategorii urządzeń, opracowanie na podstawie Google Analytics, styczen 2021.

Przejrzystość prezentowania danych oferty i łatwość nawiązania kontaktu z ogłoszeniodawcą przyświecają temu, że stale doskonalimy wersję mobilną portalu, by docierać do każdego potencjalnego klienta.

Cała Polska szuka działek!

Jak wskazuje Google Trends, z początkiem roku odżywają marzenia o własnym domu z ogródkiem lub działce poza miastem. Zwiększony ruch na listach z ogłoszeniami działek i domów obserwujemy również na Nieruchomosci-online.pl. Dzieje się to przy jednocześnie stabilnym zainteresowaniu w kategoriach mieszkań i domów.

Po jesiennym ochłodzeniu zainteresowania działkami obserwujemy ożywienie w tej kategorii i robimy wszystko, aby każdy poszukujący swoją wymarzoną nieruchomość znalazł jak najszybciej i miał czas, by przygotować się do wiosennego rozpoczęcia prac na działce.

Styczeń 2021 w liczbach – raport Google Data Studio

Efektem szczytowych pozycji Nieruchomosci-online.pl w wynikach wyszukiwania jest wysoka liczba odwiedzin portalu.

W styczniu 2021 roku portal Nieruchomosci-online.pl odwiedziło łącznie 5,357 miliona unikalnych użytkowników. Łącznie przejrzeli oni ponad 45 milionów podstron z ogłoszeniami.

Portal staje się coraz bardziej rozpoznawalny i zyskuje nowych odbiorców – w styczniu 68,6% odwiedzających stanowili nowi użytkownicy.

KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO STATYSTYK GOOGLE DATA STUDIO ONLINE

 

Narzędzie Google Data Studio to generowany automatycznie przez Google raport zawierający dane z Google Analytics, czyli informacje o użytkownikach i wykonywanych przez nich działaniach. Raport pozwala na interakcję, np. po najechaniu kursorem na wybrane elementy ukazują się dodatkowe statystyki.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij