Rekordowy sierpień – Nieruchomosci-online.pl w liczbach

Alicja Palińska

fot.: Abhiram Prakash/pexels.com

Nieruchomosci-online.pl w ciągu ostatniego roku stał się drugą najczęściej odwiedzaną polską wyszukiwarką ofert nieruchomościowych. W sierpniu 2019 roku zanotowaliśmy odwiedziny prawie 3 milionów unikalnych użytkowników. To wzrost o 40 proc. w stosunku do zeszłego roku.

Druga pozycja wśród portali ogłoszeniowych oraz wzrost użytkowników o prawie 40 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem to ogromny sukces. Zawdzięczamy go koncentracji na użytkowniku i stworzeniu uporządkowanej przestrzeni ogłoszeniowej, która umożliwia znalezienie wymarzonej nieruchomości szybko, łatwo i przyjemnie. Dopasowanie do potrzeb użytkowników, dostarczanie kompleksowych informacji i rozwiązań wspierających w podejmowaniu decyzji czynią serwis wartościowym źródłem informacji o rynku nieruchomości, co również jest docenione przez algorytm Google.

Nieruchomosci-online.pl zarówno pod kątem liczby Unikalnych Odwiedzających, jak i liczby Odwiedzin znacznie wyprzedza inne portale.

Porównanie liczby Unikalnych Odwiedzających na portalach ogłoszeniowych wg narzędzia SEMRUSH za ostatnie 12 miesięcy.

 

Porównanie liczby Odwiedzin na portalach ogłoszeniowych wg narzędzia SEMRUSH za ostatnie 12 miesięcy.

 

Poszukiwanie nieruchomości z telefonem w ręku

Każdy z nas doświadcza trendu mobilności, który wpływa także na sposób szukania nieruchomości – często w biegu, między innymi zajęciami, głównie w godzinach pozaroboczych. W Nieruchomosci-online.pl notujemy coraz więcej odwiedzin portalu z urządzeń mobilnych (mobile i tablet – 70,4 proc.) niż z komputerów (29,6 proc.). To oznacza, że mobilny użytkownik dobrze się u nas czuje i z chęcią wraca na portal podczas swojej ścieżki poszukiwania nieruchomości w dogodnych dla siebie godzinach.

 

Udział ruchu mobile vs. desktop w poszczególnych serwisach. Źródło: SimilarWeb.com, sierpień 2019 r.

 

Sierpień 2019 w liczbach – raport Google Data Studio

W sierpniu 2019 roku portal Nieruchomosci-online.pl odwiedziło rekordowo 2,95 miliona unikalnych użytkowników. Nasz, niższy z miesiąca na miesiąc, współczynnik odrzuceń (25,7 proc.) mówi o tym, że 75 proc. osób wchodzących na portal przeszło do kolejnych podstron. To oznacza, że dzięki pozytywnej ocenie zdecydowało się na nim pozostać. Łącznie przejrzały one 24 mln podstron z ogłoszeniami nieruchomości.

Narzędzie Google Data Studio to generowany automatycznie przez Google raport zawierający dane z Google Analytics, czyli informacje o użytkownikach i wykonywanych przez nich działaniach. Raport pozwala na interakcję, np. po najechaniu kursorem na wybrane elementy ukazują się dodatkowe statystyki.

 

KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO RAPORTU GOOGLE DATA STUDIO W WERSJI ONLINE

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Alicja Palińska

Alicja Palińska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Członek zespołu redakcyjnego e-magazynu "ESTATE".

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij