Rynek pierwotny we Wrocławiu [Raport 2016]

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Po raz kolejny przedstawiamy raport na temat rynku pierwotnego we Wrocławiu. Z całą pewnością przyznajemy, że miasto wydaje się nam być coraz piękniejsze. Nic dziwnego, że chętnych, by zamieszkać tu na stałe, nie brakuje, a przez to rynek deweloperski ma się całkiem dobrze. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami, cenami i analizami na rynku wrocławskim.

Pobierz bezpłatny raport, w którym znajdziesz wszystkie aktualne informacje o rynku pierwotnym w stolicy Dolnego Śląska.

Rynek deweloperski w podziale na potrzeby odbiorców

W raporcie przedstawiamy zestawienie konkretnych potrzeb potencjalnych nabywców z propozycjami ofert najciekawszych inwestycji w poszczególnych dzielnicach. Oprócz prezentacji projektów deweloperskich przedstawiamy rankingi inwestycji w różnych kategoriach, naszym zdaniem najpopularniejszych. Dzięki temu każdy odnajdzie te nieruchomości, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom i oczekiwaniom. Najatrakcyjniejsze projekty – w naszej opinii – postanowiliśmy przyporządkować do kilku grup i z nich wybrać te najlepsze z najlepszych.

Pobierz darmowy raport

Rankingi inwestycji w wybranych kategoriach

Pierwszą grupę stanowią domy w cenie mieszkania. Tu szukaliśmy inwestycji, które pozwolą Wam cieszyć się własnym domem bez konieczności wygrania losu na loterii. Oczywiście jest to nazwa umowna i prezentujemy także projekty ostatecznie wymagające nieco więcej środków niż klasyczne mieszkanie, ale różnica w perspektywie dłuższego okresu kredytowania nie czyni danej inwestycji mniej konkurencyjnej. Czasem naprawdę można w zbliżonej cenie wprowadzić się do własnego domu lub mieszkania. Będzie zapewne dzieliła je klasa wykończenia i odległość od centrum, ale życie to kwestia wyboru. Ważne, że klient taki wybór ma.

Druga grupa to inwestycje określone przez nas jako idące z rytmem miasta. Skupiliśmy się tu na projektach idealnie pasujących dla osób, które chcą w pełni korzystać z bogactwa kulturowego, jakie daje Wrocław. Kina, fitness, centra handlowe i biznesowe – ich dostępność stanowiła jedno z głównych kryteriów wyboru. Szukaliśmy mieszkań dla singli, młodych małżeństw na etapie budowy swojej kariery, osób przyjeżdżających często do Wrocławia w interesach, studentów z bardziej majętnych rodzin, których stać na zakup własnego M. Generalnie wszystkich kochających wielkomiejski styl życia.

Kolejną grupę projektów można reklamować hasłem: dla Ciebie i rodziny. Tutaj braliśmy pod uwagę dostępność infrastruktury, której bliskość jest dla rodziców szczególnie ważna. Przedszkola, szkoły, przychodnie, parki – to elementy determinujące nasze poszukiwania. Ważna była dla nas również nieco większa powierzchnia i sam rozkład mieszkań gwarantujący optymalne wykorzystanie. Innymi słowy w tej grupie powinny znaleźć coś dla siebie osoby, które albo już posiadają, albo planują posiadanie dzieci.

Do oddzielnej grupy wrzuciliśmy inwestycje dla wymagających. Mówiąc krótko, analizowaliśmy wyłącznie klasę premium. Cena nie miała znaczenia, liczył się prestiż i jakość, i to bez względu czy ktoś w danej inwestycji planuje kupić kawalerkę, czy 4-pokojowe mieszkanie dla dwójki dzieci i psa.

Z kolei w ostatniej grupie wzięliśmy pod lupę inwestycje w korzystnej cenie. Nie zawsze wyznacznikiem była możliwość zakupu w ramach programu MdM. Kierowaliśmy się jednak tym, by tu zaproponować coś ciekawego osobom, dla których głównym kryterium wyboru będzie cena.

Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja deweloperska to produkt złożony. Wiemy, że wiele z nich bez trudu załapałoby się do więcej niż jednej kategorii. W przypadkach, gdy inwestycja miała cechy predestynujące ją do bycia w kilku rankingach, decydowaliśmy się na dołączenie jej do tego, w którym w naszym odczuciu uplasowałaby się wyżej.

Zachęcamy także, by nie ograniczać się w swoich poszukiwaniach wyłącznie do opisanych inwestycji. Projekty wybrane do rankingów są według nas najciekawsze, ale nie twierdzimy, że trzeba się z nami zgadzać. Może być przecież i tak, że swoje wymarzone mieszkanie znajdziecie w inwestycji nieocenionej wysoko przez naszą redakcję. Jeśli jednak to właśnie projekt stworzony z myślą o Was, nic innego się nie liczy.

 

bannery_FB_wrocek

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij