Rynek pierwotny w Warszawie [Raport 2014]

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Portal Nieruchomosci-online.pl przygotował raport, w którym opisuje kilkadziesiąt inwestycji we wszystkich dzielnicach Warszawy, by wybrać te, którym warto przyjrzeć się bliżej, podejmując decyzję o zakupie nowego M w stolicy.

Raport zawiera dodatkowo ranking najlepszych inwestycji deweloperskich oraz ranking warszawskich dzielnic. To obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych zakupem nieruchomości w stolicy.

Warszawa jest chyba jedynym miastem w Polsce, o którym można powiedzieć, że każda dzielnica ma swój klimat. Ursynów a Wawer, Wilanów a Praga. To zupełnie inne światy, i nie chodzi tu tylko o architekturę mieszkaniową. Stolica ma wiele twarzy, wiele miejsc, które podobnie jak w przypadku różnych marek samochodów mogą sporo powiedzieć o swoich mieszkańcach. W Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie, a potencjał pod inwestycje deweloperskie ciągle jest na takim poziomie, że rynek warszawski długo jeszcze nie będzie mieć w Polsce konkurencji.

Analizując poszczególne rynki deweloperskie, tym razem trafiliśmy do miasta, które praktycznie pod każdym względem dystansuje resztę kraju. Nie ma się co dziwić, w końcu Warszawa jest stolicą i zdumiewałoby, gdyby było inaczej.


6_warszawa

W jednym miejscu znajdziesz wszystkie aktualne informacje o rynku pierwotnym w stolicy.

  • Opis nowych inwestycji w każdej dzielnicy
  • TOP 10 inwestycji deweloperskich
  • Plusy i minusy wszystkich dzielnic Warszawy

Wybraliśmy 10, naszym zdaniem, najlepszych obecnie na rynku projektów. Opisaliśmy wszystkie dzielnice pod kątem dostępnej infrastruktury i planowanych inwestycji. Zebraliśmy opinie ekspertów i porównaliśmy ceny w poszczególnych lokalizacjach.

Założenia do analizy rynku pierwotnego w Warszawie

Tym razem zmieniliśmy formę analiz nieruchomości. W przypadku Warszawy odeszliśmy od oceny i wyboru inwestycji pasujących dla danej grupy docelowej, na rzecz analizy nowych projektów w poszczególnych dzielnicach. Skupiliśmy się też na lokalizacjach w granicach administracyjnych miasta, pominęliśmy tym samy całkiem szeroką liczbę inwestycji tzw. podmiejskich. Pisząc o bliskości komunikacji, przyjęliśmy budowaną jeszcze II linię metra jako już istniejącą.

Zakup nieruchomości to inwestycja na lata. Rozważając poszczególne projekty, warto mieć na uwadze takie „szczegóły” jak to, czy za kilka lat obok mojego bloku będzie funkcjonować metro, czy też nie. Wybierając poszczególne inwestycje, kierowaliśmy się głównie ich funkcjonalnością, a nie ekonomicznością. Pomijaliśmy jednak projekty, których ceny w sposób wyraźny odbiegały od możliwości finansowych statystycznego Kowalskiego, nawet tego pracującego w „warszawskim CITY”. Mówiąc w skrócie: miało być wygodnie i przyjemnie w cenie, w której dwie osoby pracujące w Warszawie (w miarę dobrze zarabiające) mogłyby sobie na zakup mieszkania w danym projekcie pozwolić.

Warszawa jest też jedynym miastem w Polsce, w którym tak wyraźnie rysują się różnice pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. To powoduje, że każdą z nich można w pewnym sensie rozpatrywać jako miasto w mieście. Istotne jest również to, czy mówimy o lokalizacji po lewej czy po prawej stronie Wisły. Ma to też spory wpływ na kształtowanie się cen w poszczególnych rejonach miasta. Warto pamiętać, że inwestycja, którą na Białołęce należałoby uznać jako wyjątkowo ekskluzywną i drogą, może uchodzić za okazyjną na Mokotowie.


warszawa_fb2

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij