Raport: Postawy mieszkańców Trójmiasta wobec rynku mieszkaniowego

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Jak kształtują się preferencje mieszkańców Trójmiasta w wyborze mieszkań? Jakie elementy podczas poszukiwań są dla nich najważniejsze i decydujące podczas zakupu? Instytut Badań Pollster na zlecenie Murator EXPO, organizatora Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, przeprowadził badanie dotyczące postaw mieszkańców trzech miast/regionów Polski – Trójmiasta, Warszawy i Poznania. Jako pierwszy przedstawiamy część dotyczącą mieszkańców aglomeracji trójmiejskiej.

Według badań 77% mieszkańców mieszka w Trójmieście od urodzenia lub powyżej 10 lat. Resztę stanowią „nowi”, żyjący tutaj krócej niż 10 lat.

Mieszkańcy Trójmiasta są raczej entuzjastycznie nastawieni do otaczającego świata. Aż 93% respondentów uważa się za miłośników przyrody, a 89% za ciekawych świata. 84% to osoby samodzielne w decydowaniu o sobie,  80% ceni sobie zarówno poczucie bezpieczeństwa i stabilność, a 78% – racjonalnie podchodzi do życia.

Dobra komunikacja, tereny zielone i sklepy osiedlowe to ważne aspekty, jeśli chodzi o sąsiedztwo idealnego miejsca zamieszkania. Bardzo istotne są także niskie koszty eksploatacyjne nieruchomości. Kolejnymi determinantami są: przyjazne sąsiedztwo, powierzchnia lokalu, jego oświetlenie, kuchnia z oknem, balkon lub taras oraz wykonanie/stan techniczny.

Zamknięte osiedla, miejsca do wspólnego grillowania czy prestiż dzielnicy to aspekty mające najmniejsze znaczenie podczas wybierania idealnego lokum.

 

Więcej informacji i raport do pobrania na stronie znajdują się na stronie
Targów Nowy DOM Nowe Mieszkanie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij