Nieruchomosci-online.pl w 2017 #PodsumowanieRoku

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Koniec roku skłania do refleksji. Spoglądamy za siebie weryfikując, co mogliśmy zrobić lepiej, a co daje nam powody do dumy. Czy mamy takie w 2017 roku? Sprawdźmy wspólnie!

Dzięki pomysłowości, decyzyjnej niezależności i skupieniu na tym, co ważne dla naszych klientów i użytkowników, obecnie jesteśmy w ścisłej czołówce najpopularniejszych portali ogłoszeniowych.

Jak do tego doszło…

Portal Nieruchomosci-online.pl w tym roku obchodzi swoje 10-te już urodziny. Zaczynaliśmy jako
skromna firma, ale za to z wielkimi marzeniami. W tak długiej perspektywie nietrudno jest zauważyć, jak wielkie zmiany zaszły w portalu na przestrzeni ostatnich lat. Jednak ten rok wydaje się być rokiem przełomowym.

Droga do miejsca, w którym jesteśmy dziś, wiedzie od punktu, w którym postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę. Zastygnąć… Spojrzeliśmy na siebie z dystansu, przeanalizowaliśmy nasze kompetencje, określiliśmy kim chcemy być – dla naszych Klientów, ale też dla samych siebie.

Efektem było opracowanie strategii działania, która pozwoliła nam bardziej odważnie działać na rynku i „stanąć w blokach” z konkurentami napędzanymi przez duże grupy kapitałowe.

Strategia w zgodzie z potrzebami użytkowników

Misja, którą obraliśmy, wyznacza nam kierunek wszelkich podejmowanych działań:

Tworzymy najlepszą przestrzeń dla ogłoszeń nieruchomości. Uporządkowaną i podporządkowaną użytkownikowi, która ma budować pozytywne doświadczenie u poszukujących i wzmacniać zaufanie zarówno do oferty, jak i do ogłoszeniodawcy.

A to sprawia, że użytkownik czuje się u nas wyjątkowo dobrze! Świadczy o tym wysoka liczba odwiedzanych przez nich podstron z ogłoszeniami oraz jeden z najniższych współczynników odrzuceń wśród czołowych portali – po wejściu na pierwszą stronę portalu użytkownicy decydują się u nas pozostać bez przechodzenia na inne serwisy.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie SimilarWeb, wrzesień-listopad 2017

 

Siła pozycji w Google

Swoją pozycję na rynku budujemy w oparciu o najefektywniejsze źródła ruchu. Dzięki temu gwarantujemy wartościowy ruch na ogłoszeniach.

Dzięki konsekwentnym i ukierunkowanym na naturalne zachowania użytkowników internetu działaniom, posiadamy najwyższy wśród portali udział ruchu pochodzącego z wyszukiwarek. Oznacza to, że sprowadzamy na portal osoby realnie zainteresowane zakupem nieruchomości, które w danym momencie poszukują nieruchomości, wpisując w Google frazy związane z rynkiem nieruchomości.

Legenda: organic – wyszukiwanie organiczne w Google, direct – wejścia bezpośrednie, paid – ruch płatny, referrals – przekierowania z innych serwisów, social – kanały social media, email – e-mail marketing, display ads – kampanie banerowe.
Źródło: Opracowanie własne na podstawie SimilarWeb, wrzesień-listopad 2017

 

Nasze działanie nie pozostały niezauważone – zajęliśmy 2. miejsce w ogłoszonym w pierwszej połowie roku rankingu najlepiej wypozycjonowanych w Google serwisów nieruchomościowych w Polsce (według raportu Mayko „Raport SEO 2016 – liderzy swoich branż”). Teraz tez idziemy po podium!

Stabilny wzrost

Skupiając się na usability, poprzez dopracowany design serwisu wzmacniamy wiarygodność oferty i budujemy pozytywne doświadczenie użytkownika.

Kiedy działania nie skupiają się na generowaniu przychodów z reklam, czy na generowaniu dodatkowego ruchu na portalu, ale na dostarczaniu angażującego kontentu poszukującym i wartościowych zapytań ogłoszeniodawcom, użytkownicy coraz chętniej wracają.

W naszym przypadku, aż 40% użytkowników to użytkownicy powracający, przy jednoczesnym stabilnym i ciągłym wzroście ogólnej liczby poszukujących i liczbie odwiedzin będących ich udziałem.

Źródło: Trend rosnący liczby sesji w okresie od stycznia 2014 do listopada 2017 według statystyk Google Analitycs
Źródło: Trend rosnący liczby unikalnych użytkowników w okresie od stycznia 2014 do listopada 2017 według statystyk Google Analitycs

 

Zaufanie, które procentuje

To, w jakim miejscu dziś się znajdujemy, to wypadkowa wielu wyzwań, których się podjęliśmy i konsekwentnej realizacji celów. Ale przede wszystkim partnerskiego spojrzenia na wszystkich uczestników układanki, której sami przecież także jesteśmy tylko częścią.

Gdy z kimś konkurujemy, stajemy się szybsi. Gdy współpracujemy, stajemy się lepsi.

Każdy nowy klient jest dla nas powodem do radości.
W tym roku daliście nam jej wyjątkowo dużo <3

Źródło: Wzrost liczby klientów abonamentowych (biura nieruchomości), dane wewnętrzne Nieurchomosci-online.pl, styczeń – grudzień 2017

Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyły nas organizacje zawodowe doradców rynku nieruchomości: Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Droga dialogu, obopólnego zrozumienia i poszanowania wzajemnych interesów, to droga,  z której z całą pewnością nie zejdziemy.

Nieustające wspieranie jakości

To, czego doświadczamy, ma wpływ na to, co sądzimy, a w konsekwencji na to, co i jak kupujemy. Oferta, z którą poszukujący styka się na portalu jest pierwszym krokiem w procesie kreowania wartości. Na tym polu wierzymy w synergię działań ogłoszeniodawcy i portalu. Zdolność do skupienia i tunelowania uwagi w kierunku akcji kontaktowej, to coś nad czym pracujemy w portalu. Natomiast staranność i rzetelność przygotowania oferty, jest po stronie ogłoszeniodawcy.

Już ponad trzy lata minęły, odkąd uruchomiliśmy nowatorski w skali polskiego rynku program „Profesjonalny Agent”. Od tej chwili konsekwentnie na pierwszym miejscu stawiamy jakość treści, za której wyznacznik przyjęliśmy tzw. standard kompletności ogłoszenia. Tylko w roku 2017 zarejestrowaliśmy 62-procentowy wzrost udziału ogłoszeń kompletnych w ogólnej liczbie ogłoszeń!

Program jest skierowany do biur i agentów nieruchomości. Jego celem jest promocja agentów dbających o wysoką jakość ogłoszeń oraz wspieranie ich w zdobywaniu jak największej liczby klientów.

Dzięki Wam ten program jest naszym powodem do dumy.
Dziękujemy, że jesteście z nami!

Źródło: dane wewnętrzne Nieurchomosci-online.pl

Do programu dołączają także kolejni Partnerzy – w tym roku w ich gronie powitaliśmy twórców oprogramowania IMO oraz LocumNet Online. Dzięki wdrożeniu w tym roku dedykowanych rozwiązań przez partnerów, o kompletność ofert można dbać już z poziomu edycji ich w programie.

Program Profesjonalny Agent w Twoim profilu

Nowe produkty wewnętrzne i narzędzia

Wierzymy, że analityka to klucz do sukcesu. Przykładamy dużą wagę do testowania nowych rozwiązań, opierając się na twardych liczbach. W tym roku oddaliśmy do dyspozycji zupełnie nowa odsłonę konta administracyjnego biura i Konta Agenta. Dzielenie się informacjami, które zbieramy o ogłoszeniach i użytkownikach w naszym portalu, może wspomóc efektywność działań pośrednika.

Wykres zainteresowania, Hot Alerty czy preferencje poszukującego to tylko niektóre narzędzia, które pozwolą szybko zorientować się w tym, jaki odbiór po stronie poszukujących ma oferta i mieć nad tym pełną kontrolę.

Narzędzia znajdziesz w Twoim profilu

Mnożenie, poprzez dzielenie 😉

W tym roku, oprócz tego, że skupialiśmy się na tym, by jeszcze efektywniej zapewniać ogłoszeniodawcom nowych klientów, chcieliśmy zaofiarować wsparcie na polu edukacyjnym i dostarczyć szczyptę inspiracji. Wierzymy we wzrost (na polu biznesowym i osobistym) i pomnażanie kompetencji, dzięki dzieleniu się wiedzą. Wiedzą o danych z portalu, ale także ta pozyskaną od praktyków i ekspertów, z którymi mamy zaszczyt i przyjemność współpracować.

Kontynuowaliśmy rozpoczęte w poprzednim roku projekty, pojawiło się także coś nowego 😉

  • Cykl edukacyjny #ProfesjonalnyAgent

Wyjątkowy projekt realizowany we współpracy z Łukaszem Kruszewskim, praktykiem rynku nieruchomości i marketingu, autorem książki Marketing nieruchomości. Home branding praktycznie, a także poczytnego bloga www.lukaszkruszewski.pl.

Cykl trwał od czerwca 2016 do maja 2017 i obejmował łącznie 12 artykułów, pełnych soczystych treści z zakresu marketingu nieruchomości w internecie, napędzane danymi liczbowymi pozyskanymi z naszego portalu.

Zobacz cykl

  • Zamknięta grupa na Facebooku

Grupa „Nieruchomosci-online.pl dla profesjonalistów rynku nieruchomości” to miejsce nie tylko dzielenia się nowinkami z portalu i wiedza branżową. To także miejsce szybkiego kontaktu. Dziś grupa liczy 1507 członków.

Zapraszamy także Państwa do współtworzenia tej grupy, do aktywnego uczestnictwa, a w szczególności do zadawania pytań i do dyskusji. Jesteśmy tam dla Państwa.

Dołącz do grupy
  • Magazyn ESTATE

To pierwszy taki magazyn. Oryginalny pomysł naszego zespołu. Naszym dążeniem było, by „ESTATE” stał się docenianą pozycją na liście lektur doradców rynku nieruchomości. I udało się!

Zaangażowanie ekspertów i autorów-praktyków, a także dostarczanie ciekawych, a jednocześnie bliskich pośrednikom (i przedsiębiorcom) tematów – to stanowi o sile tej publikacji, wydawanej pod patronatem merytorycznym Honorowego Prezesa Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – Zbigniewa Kubińskiego.

Rok 2017 zaowocował wydaniem czterech numerów, których liczba pobrań zaskakuje nas z numeru na numer. Jesteśmy pewni, że także Państwo są już jego czytelnikami!

Czytaj ESTATE

  • Kurs online „Skuteczne sposoby pracy z ofertą”

Wypróbowany partner, zupełnie nowy projekt! W październiku wystartował kurs online „Skuteczne sposoby pracy z ofertą”, obejmujący swoim zakresem optymalizację treści ogłoszeń, pracę z zapytaniami, analitykę cyklu życia ofert i dobór strategii promocji.

W kursie mógł wziąć udział każdy, kto chciał pracować nad skutecznością swoich działań. Także ci bardziej doświadczeni pośrednicy z pewnością znaleźli w nim wiele inspiracji i wskazówek, jak poprawić swoją efektywność. Na subskrypcję kursu zapisało się aż 948 agentów nieruchomości!

Odbiór kursu przez uczestników był bardziej niż dobry! Już wdrażają oni zdobytą wiedzę, zyskując przewagę konkurencyjną. Sążniste podsumowanie na blogu Łukasza Kruszewskiego.

Wysyłkę kursu ponownie zainicjujemy 1. lutego 2018r. Zapisy już trwają!

Za nami jak widać pracowity rok

Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami. Cieszymy się, że towarzyszycie nam w tej drodze i mamy nadzieje, że nowe projekty, które wprowadzamy, są realnym wsparciem w Waszej pracy. Obiecujemy, że jeszcze wiele możemy (i zamierzamy) z siebie dać!

Przed nami kolejny rok znaczących przemian na rynku, zmiany układu sił. Życzymy Państwu i sobie, by nie tylko być ich obserwatorem, ale także aktywnie uczestniczyć w ich kształtowaniu.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze złożyć Państwu życzenia:

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości.
Bądź na bieżąco!

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij