Letnie marzenie o działce lub domu. Czerwiec 2019 na Nieruchomosci-online.pl w liczbach

Alicja Palińska

W okresie od czerwca do sierpnia następuje wzrost zainteresowania działkami i domami. Może to widok letniego rozgwieżdżonego nieba, a może sprzyjająca poszukiwaniom aura pobudzają marzenia o własnym kawałku ziemi. Nie znamy wszystkich powodów, jednak na 100% wiemy, że poszukujący znajdą swoją idealną nieruchomość na Nieruchomosci-online.pl.

Jednym z dostępnych narzędzi, które pozwalają sprawdzić trendy związane z poszukiwaniem nieruchomości, jest Google Trends, które wykorzystuje dane z wyszukiwarki, aby wyświetlić, jakim zainteresowaniem cieszy się wyszukiwana fraza. Jak pokazują dane historyczne z użycia wyszukiwarki Google, rokrocznie obserwujemy stały wzrost zainteresowania rynkiem nieruchomości. Jednak w zależności od rodzaju nieruchomości, np. mieszkania, domy, działki, wzmożone zainteresowanie nimi przypada na pewien okres w roku.

Letnie ekstrema w poszukiwaniach

Jak wskazuje Google Trends, okres letni to czas, kiedy odżywają marzenia o własnym domu z ogródkiem lub działce poza miastem. Zwiększony ruch na listach z ogłoszeniami działek i domów obserwujemy również na Nieruchomosci-online.pl. I robimy wszystko, aby każdy poszukujący swoją wymarzoną nieruchomość znalazł jak najszybciej – zanim dopadnie nas jesienna chandra.

Dom na sprzedaż


Działka na sprzedaż


 

Spełnienie marzeń z Nieruchomosci-online.pl

Na Nieruchomosci-online.pl znajduje się najwięcej ofert nieruchomości. To, wraz z doskonale zaprojektowanym serwisem, umożliwia poszukującym znalezienie wymarzonej nieruchomości szybko, łatwo i przyjemnie.

Oto zestawienie liczby aktualnych ogłoszeń w porównaniu z innymi portalami ogłoszeniowymi.

Liczba aktualnych ogłoszeń na portalach w kategorii: dom sprzedaż, działka sprzedaż oraz wszystkie ogłoszenia z rynku wtórnego – czerwiec 2019. Źródło: strony www serwisów Nieruchomosci-online.pl, otodom.pl, morizon.pl i gratka.pl.

 

Czerwiec 2019 w liczbach – raport Google Data Studio

W czerwcu 2019 roku portal Nieruchomosci-online.pl odwiedziło ponad 2,4 mln unikalnych użytkowników. Niski współczynnik odrzuceń (32 proc.) mówi o tym, że 70 proc. osób wchodzących na portal przeszło do kolejnych podstron. Łącznie przejrzały one prawie 20 mln podstron z ogłoszeniami nieruchomości.

Najczęściej odwiedzają nas kobiety (65 proc. wizyt). Najliczniejszą grupą wiekową są osoby w wieku 25-34, które poszukują swojego pierwszego mieszkania. Więcej odwiedzin portalu notujemy z urządzeń mobilnych (mobile i tablet – 65,5 proc.) niż z komputerów (34,5 proc.), a do głównych źródeł ruchu Nieruchomosci-online.pl należą przede wszystkim: wejścia z wyszukiwania organicznego w Google (ang. organic search) – ponad 40 proc.

*Jeśli nie widzisz powyższego raportu, spróbuj użyć innej przeglądarki.

Narzędzie Google Data Studio to generowany automatycznie przez Google raport zawierający dane z Google Analitycs, czyli informacje o użytkownikach i wykonywanych przez nich działaniach. Raport pozwala na interakcję, np. po najechaniu kursorem na wybrane elementy ukazują się dodatkowe statystyki.

KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO RAPORTU GOOGLE DATA STUDIO W WERSJI ONLINE

Dodaj komentarz

Komentarze:

Alicja Palińska

Alicja Palińska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Członek zespołu redakcyjnego e-magazynu "ESTATE".

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij