[Kołobrzeg] II etap Wyspy Solnej – już ponad 50% sprzedanych mieszkań

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Wyspa Solna to inwestycja realizowana w bardzo atrakcyjnej okolicy – w samym centrum Kołobrzegu, między Kanałem Drzewnym a rzeką Parsętą. Obecnie w sprzedaży jest jej drugi etap, w którym już ponad połowa mieszkań znalazła nabywców. Oddanie budynku do użytkowania przewidywane jest na IV kwartał 2020 r.

O inwestycji

Inwestycja Wyspa Solna będzie składała się z pięciu siedmiopiętrowych budynków, w których będzie się mieścić łącznie 407 mieszkań. Poza lokalami mieszkalnymi na jej terenie znajdą się udogodnienia, takie jak całodobowa recepcja, sauna, spa, sale fitness, zadaszony basen, a także strefa lunchowa oferująca świeże potrawy i kawę. Dla dzieci przewidziano plac zabaw w centralnej części kompleksu. Planowane są też liczne nasadzenia roślinności typowej dla rejonów nadbałtyckich, więc mieszkańcy będą mogli się zrelaksować w otoczeniu zieleni.

Zobacz szczegóły inwestycji Wyspa Solna

Jeśli chodzi o lokalizację, zapewnia ona łatwy dostęp do centrum miasta wraz z jego atrakcjami i ważnymi obiektami (sklepy, urzędy, obiekty kulturalne), a jednocześnie sąsiedztwo morza, plaży i portu jachtowego. Należy podkreślić, że w tej części miasta pozostało już niewiele działek budowlanych, więc to jedna z ostatnich inwestycji, które są tam realizowane.

Wyspa Solna to doskonałe miejsce zarówno dla osób, które same chcą zamieszkać w kurorcie, jak i dla inwestorów poszukujących mieszkań pod wynajem. Ta druga opcja jest szczególnie korzystna ze względu na licznych turystów odwiedzających Kołobrzeg. Można liczyć na to, że chętnych na wynajem nie zabraknie.

Etap II

Jak dotąd zrealizowano już etap I, czyli budynek F z 50 mieszkaniami, z których wszystkie zostały sprzedane. Aktualnie, od lipca 2019 r., realizowany jest etap II, czyli budynek E. Projekt charakteryzuje się lekką, nowoczesną formą, z wykorzystaniem przeszkleń i drewna. Jego twórcy to znana pracownia Płaskowicki + Partnerzy Architekci, która ma na swoim koncie m.in. projekt Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a także I nagrodę w konkursie Property Design Awards w kategorii bryła-hotel. Za generalne wykonawstwo w obiekcie odpowiada renomowana warszawska spółka Silvernix Sp. z o.o. z grupy Damax.

Budynek będzie się składał z 8 kondygnacji naziemnych i 2 podziemnych. Mają w nim powstać 104 mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o powierzchniach od 29 do 59 mkw. Ponad połowa z nich ma już właścicieli. Lokale na parterze będą wyposażone w prywatne ogródki, mieszkania na najwyższym piętrze – w przeszklone tarasy z widokiem na panoramę Kołobrzegu, a wszystkie pozostałe – w przestronne balkony. Mieszkańcy będą również mieli do dyspozycji garaże podziemne oraz naziemne miejsca postojowe (łącznie 564 miejsca), a także komórki lokatorskie.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij