[Gdynia] Gdzie warto zamieszkać – Pas centralny

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Obszar wchodzący w Pas centralny jest dość mocno zróżnicowany. Trudno porównywać przykładowo komunikację z Grabówka z tą, która jest w Pustkach Cisowskich. Różne są również ceny. Nowych projektów nie jest tu jednak dużo. Wybraliśmy dla Was 3, które w naszej opinii warte są uwagi.

region pas centralny inwestycje

Analiza dzielnic: Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Cisowo, Pustki Cisowskie-Demptowo

Naszą podróż po Pasie centralnym zaczynamy od budynku Kapitańska 35. Oddalona 3 kilometry od plaży inwestycja nie ma już w sobie tego „ducha wielkości”, który sprawia, że cena automatycznie jest o kilkanaście procent większa od pozostałych. Nie jest to miejsce dla tych, którzy chcą się swoim adresem chwalić znajomym w pracy. To raczej propozycja dla osób przywiązujących wagę do wartości takich jak rozsądek i wygoda. Rozsądek, bo cena nawet w granicach 5600 zł za mkw. wydaje się być realnym odzwierciedleniem wartości mieszkań w tej części miasta, wygoda zaś, bo lokalizacyjnie jest naprawdę blisko centrum. Minusem tutaj jest bliskość starych wieżowców, które mogą w skuteczny sposób ograniczyć nasłonecznienie terenu. Wszystko zależy oczywiście od pory dnia i roku, ale niewątpliwie dotychczasowa zabudowa nie jest najmocniejszą stroną budynku. Natomiast sama architektura i rozkłady mieszkań (zwłaszcza tych łukowych) nam bardzo przypadły do gustu. Nie wspomnieliśmy jeszcze o małym problemie… inwestycja jest dopiero w fazie projektu, więc raczej dla tych, którym się zbytnio nie spieszy.

Bardzo przypadła nam do gustu także inwestycja Horyzonty Gdyni. Tutaj mamy tę przewagę, że część budynków już jest zbudowana, więc możemy opierać się nie tylko na wizualizacjach, lecz także na rzeczywistej ocenie okolicy i standardzie budynków. W naszej ocenie, pomimo że Grabówek nie cieszy się najlepszą reputacją w Gdyni, trudno o znalezienie lepszego połączenia pięknych widoków i bliskości centrum. Zostały ostatnie mieszkania w bloku numer 5, ale w sprzedaży są już lokale z budynku numer 7, jego oddanie planowane jest na marzec 2016 roku. Docelowo deweloper planuje wybudować jeszcze 2 budynki. Warto przyjrzeć się lokalom zwłaszcza na wyższych kondygnacjach. Te z widokiem na port, nawet jeśli kosztowałyby drożej, byłyby pierwsze, od których zaczęlibyśmy rozmowę z deweloperem.

Znaleźliśmy jeszcze jedną inwestycję, w której jest sporo mieszkań. Mamy na myśli Osiedle Chabrowa na Pustkach Cisowskich. Deweloper postawił tu na nieduże mieszkania. Jak sam zachwala, takie łatwiej zaaranżować, przebudować czy sprzedać. Niewątpliwie statystyki to potwierdzają.

rgonomia mieszkań jest tu bez zarzutu, choć w naszej opinii, gdyby w ofercie było więcej mieszkań 3-pokojowych, również by się sprzedały. Obecnie praktycznie dostępne są już wyłącznie mieszkania 2-pokojowe. Nie jest to projekt dla osób ceniących sobie architektoniczne nowości. To najwyższy poziom dyplomacji, na jaki nas stać. Mówiąc wprost, architekt dostał naszym zdaniem 2 wytyczne: ma być prosto i funkcjonalnie. I jest. A że wygląd nie powala na kolana, to inna sprawa. Oddzielnym tematem jest lokalizacja. Pustki Cisowskie mają dość ograniczone możliwości komunikacji. Dojazd do znajdującego się tuż obok TESCO i wyjazd na obwodnicę w stronę Gdańska to żaden problem, ale jeśli chcemy dojechać do centrum Gdyni, trzeba liczyć się z korkami. Ceny potwierdzają naszą klasyfikację tego projektu jako segmentu popularnego. Wahają się one od 4080 do 6250 zł/mkw. W naszej opinii spokojnie znajdziecie argumenty do negocjacji tych wyższych.

 

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdyni okolicach

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij