[Gdańsk] Gdzie warto zamieszkać – Region Podmiejski

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Wymienione dzielnice w tej części Trójmiasta nie są najbardziej popularnymi miejscami do zamieszkania – to po pierwsze, a po drugie – jeśli ktoś jednak zdecyduje się tam budować, to ciężko będzie mu znaleźć nabywców.

Analiza dzielnic: Wyspa Sobieszewska, Krakowiec-Górki Zachodnie, Rudniki, Olszynka, Orunia Św. Wojciech Lipce

Zastanawialiśmy się dość długo, jak określić ten rejon Gdańska. Region Wschodni, Pogranicze? Ostatecznie zdecydowaliśmy się wybrać słowo Podmiejski, choć oczywiście cały czas mówimy o obszarze administracyjnym Gdańska.

Orunia Górna jest całkiem przyjemnie zabudowana, a potencjał do rozbudowy jest jeszcze dostępny. Przy obecnym układzie Gdańska, dzielnice takie jak Św. Wojciech stanowią raczej miejsce do budownictwa indywidualnego na zasadzie „własny domek na przedmieściach”.

Deweloperzy skupiają się na chodliwszych lokalizacjach. Niemniej jednak dzięki zakończeniu prac nad południową częścią obwodnicy Gdańska, tereny te w niedługim czasie mogą stać się terenami projektów, reklamowanych jako „miejsce odpoczynku od miejskiego zgiełku z dobrym połączeniem z centrum”. Jak na razie to jednak raczej pieśń przyszłości.

 

Zobacz wszystkie inwestycje w Gdańsku i okolicach

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij