Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Raport cen ofertowych mieszkań z rynku wtórnego – IV kwartał 2020 roku

Prezentujemy ceny ofertowe mieszkań na sprzedaż na rynku wtórnym w IV kwartale 2020 r., biorąc pod uwagę wielkość mieszkania określoną liczbą pokoi oraz jego stan wraz z procentowym udziałem tych mieszkań na rynku. Wszystko to na podstawie cokwartalnych danych z portalu Nieruchomosci-online.pl.

 

Ceny ofertowe vs liczba pokoi i stan mieszkania

IV kwartał 2020 r. cechuje się ponownymi wzrostami cen mieszkań z rynku wtórnego w wielu miast Polski.

Kilkuprocentowe wzrosty średnich cen za metr kwadratowy obserwujemy w Białystoku, Bielsko-Białej, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Zielonej Górze. W większości przypadków mieszkania drożeją niezależnie od liczby pokoi. Najdroższe ceny za metr kwadratowy spotkamy w Sopocie (13-15 tys. zł/mkw.), Warszawie (11-12,8 tys. zł/mkw.), Krakowie i Gdańsku (9,5-11 tys. zł/mkw.). Spadki cen zanotowały mieszkania w Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Opolu i Gorzowie Wielkopolskim. Bez zmian w porównaniu z III kwartałem 2021 r. pozostały ceny w Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu.

W porównaniu do III kwartału 2020 r. nie zmienił się także udział dostępnych na sprzedaż mieszkań w zależności od stanu nieruchomości .Wciąż najwięcej mieszkań było w stanie bardzo dobrym (29 proc.), dobrym (23 proc.) i wysokim (23 proc.), natomiast 21 proc. wymagało remontu czy odświeżenia.

W poniższych tabelach przedstawiona jest różnica w cenie za metr kwadratowy w zależności od lokalizacji, biorąc pod uwagę liczbę pokoi oraz stan nieruchomości.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij