Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Raport cen ofertowych mieszkań z rynku wtórnego – I kwartał 2020 rok

Prezentujemy ceny ofertowe sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym w I kwartale 2020 r., biorąc pod uwagę wielkość mieszkania oraz jego stan wraz z procentowym udziałem tych mieszkań na rynku. Wszystko to na podstawie danych z portalu Nieruchomosci-online.pl.

Różnice w cenach – liczba pokoi i stan mieszkania

I kwartał 2020 r. cechował się dalszym wzrostem cen bez względu na wielkość mieszkania i lokalizację. Największe wzrosty przyjmowały średnie ceny mieszkań w Kielcach, Łodzi i Bielsku-Białej. Niewielki spadek cen wystąpił w średniej cenie za metr kw. w Sopocie, Gdańsku i Gdyni. Stan mieszkań w największych miastach Polski w zdecydowanej większości określany był jako dobry, bardzo dobry lub wysoki. Dotyczyło to 77,2 proc. mieszkań na sprzedaż na rynku wtórnym, co oznacza wzrost o 2,9 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. 18,6 proc. mieszkań wymagało remontu lub odświeżenia. Natomiast 4,3 proc. mieszkań na rynku wtórnym, wciąż w stanie deweloperskim, wymagało inwestycji wykończenia wnętrz. W poniższych tabelach przedstawiona jest różnica w cenie za metr kwadratowy w zależności od lokalizacji, biorąc pod uwagę liczbę pokoi oraz stan nieruchomości.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij